• Головна
  • Крадіжка - один з найпоширеніших злочинів у Покровську
14:20, 28 грудня 2018 р.

Крадіжка - один з найпоширеніших злочинів у Покровську

Злочини проти власності є однією з найпоширеніших груп злочинних діянь, які посягають на одне з найцінніших соціальних благ – право власності. Цього року поліцією Покровська зареєстровано 558 фактів крадіжок. Більшість з них розкрита.

Згідно з офіційною статистикою, крадіжка є найбільш поширеним злочином в Україні. Крадіжка грошей, велосипеду, продуктів з магазину, електроприладів на дачі, речей з автомобіля - все це відбувається щоденно. Але протистояти злодюжкам - завдання поліції.

З початку поточного року і по теперішній час співробітниками Покровського відділу поліції зареєстровано 558 фактів крадіжок. По більшості з них досудові розслідування завершені, матеріали направлені до суду, а майно, здобуте злочинним шляхом, повернуто законним власникам.

Найчастіше крадіжки відбуваються з квартир, гаражів та сараїв, особливо якщо вони необладнані запірними пристроями. Це значно полегшує злочинцям доступ до матеріальних цінностей. Також однією з умов здійснення даного виду злочинів була обізнаність злочинців про ступінь охорони та наявності матеріальних цінностей.

Наприклад, на початку року поліція Покровська затримала чоловіка, який викрав телевізор з квартири мешканки Родинського. Чоловік потерпілої познайомився з 35-річним місцевим мешканцем та привів нового товариша у гості. Чоловіки до пізньої ночі розпивали спиртне, після чого полягали спати. Прокинувшись вранці господарі побачили, що їх знайомий зник, а разом із ним зник і телевізор.

Ще один недобросовісний товариш був затриманий правоохоронцями Селидового. Чоловік обікрав свого приятеля. Ввечері власник квартири пішов до магазину, але забув замкнути вхідні двері. Коли хазяїн квартири повернувся додому він виявив відсутність телевізора.

У Селидовому затримано серійного крадія. Зловмисник скоював крадіжки з квартир на першому поверсі. Здобиччю правопорушника стало більше 60 грамів золотих виробів, 11500 гривень та 250 американських доларів. Ним виявився раніше неодноразово судимих, мешканець Горлівки. Крадій був затриманий правоохоронцями під час скоєння чергової крадіжки.

А у Мирнограді правоохоронці затримали серійного викрадача, який обкрадав помешкання містян. Чоловік, який щойно повернувся з місць позбавлення волі, замість виправлення, продовжив займатись «знайомим ремеслом». Здобиччю зловмисника стали різноманітні електроні прилади та навіть старовинна ікона.

Існують перевірені часом способи попередження квартирних крадіжок - кілька нескладних правил, дотримуючись яких можна забезпечити базову безпеку свого житла:

- встановити кодовий замок або домофон на дверях парадного входу, щоб значно скоротити потрапляння в будинок сторонніх осіб;

- встановити металеві решітки на вікнах квартир, розташованих на 1-2 та останніх поверхах. Часто злодії проникають до квартир нижніх поверхів, розбиваючи скло або викручуючи пластикові вікна. Також злодії використовують козирки під'їздів, дахів для того, щоб потрапити на балкон, а далі – до квартири. «Сходами» є газові труби, винесені назовні, решітки на вікнах поверхом нижче, зливні колектори;

- проаналізувати, яким чином до вас можна потрапити з вулиці та відповідно захиститися;

- обладнати вхідні двері кількома замками різних систем. Експерти рекомендують використовувати замки зі сувальдною системою (сувальдний замок - замок, секретна частина якого представляє собою пакет пластин (сувальд) з фігурними вирізами, які при відкритті замку підштовхуються виступами на борідці ключа);

- одразу міняти замки при втраті ключів або після того, як довіряли ключі робочим, які, наприклад, здійснювали ремонт у квартирі. При заміні сувальдного замку бажано заодно захистити його бронепластиною, яка захистить його від примітивного висвердлювання опорної стійки. При заміні циліндрового замку потрібна установка, як мінімум, ямкового циліндра, захищеного броненакладкою. В цьому випадку замок буде проблематично відкрити за допомогою підбору ключів і діями з відмичками;

- не використовувати замки старої конструкції - зараз їх відкриває «будь-який школяр»;

- в деякі будинки можна встановити тамбурні металеві двері на кілька квартир;

- повідомляти до поліції про появу у під'їздах будинків підозрілих осіб, які «обдзвонюють» квартири або ходять навколо будинків і заглядають у вікна;

- обладнати квартиру охоронною сигналізацією і системою відеоспостереження з підключенням до пульту охорони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#крадіжка #Покровськ #злочин
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...