• Головна
  • В історичному музеї відбулася презентація проекту «Культурний код Покровська»
09:17, 19 лютого 2019 р.

В історичному музеї відбулася презентація проекту «Культурний код Покровська»

В історичному музеї відбулася презентація проекту «Культурний код Покровська»
В історичному музеї відбулася презентація проекту «Культурний код Покровська», фото-1

18 лютого, о 13:00, у історичному музеї Покровська відбулася презентація проекту «Культурний код Покровська», який реалізується у рамках проекту «Музей відкрито на ремонт ІІІ», який організовує Мистецький напрямок Українського кризового медіа-центру за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Проект був спрямований на оновлення експозиції залу «Виникнення міста та соціально-економічний розвиток кінець  XIX ст. – поч. 40-х рр. XX ст.» Покровського історичного музею. На відкритті були присутні секретар Покровської міської ради Сущенко І.В., заступник Покровського міського голови Олехнович О.О., керівники закладів культури міста, краєзнавці та представники громадськості.

Ідея оновлення експозиції полягала в тому, що наше місто, яке виникло як пристанційне селище і зобов’язане появі будівництву залізниці,  що з’єднала два промислових регіони, має насправді великий творчий потенціал. Фундамент культурного життя міста закладений великим композитором – Миколою Дмитровичем Леонтовичем, сьогодні всесвітньовідомим завдяки “Щедрику”, який стал символом Різдва ледь не у всьому світі. Микола Дмитрович чотири роки працював вчителем музики та співів у “школі залізничників”, саме тут створив перший на Україні робітничий хор з числа залізничників, практикував виступи у супроводі оркестру. Саме тому зал, в якому знаходиться експозиція, присвячена Леонтовичу, повинен “звучати” та надихати. Водночас в залі робиться акцент  на індустріальній специфіці міста (Динасовий завод, вагонне депо, вугільні шахти тощо) та його урбаністичних ритмах, які теж можуть створювати музичний образ.  Через призму оновленої експозиції залу показані мешканці міста – учні, шахтарі, залізничники, робітники заводів, яким теж була близька творчість та культура. Це і машиніст депо Гусаков В.Т., який організував духовий оркестр, і письменник Божко С.З., який працював на шахті, і фотограф-аматор Залізняк М.М., який працював у свій час слюсарем та фотографом на заводі та багато інших, яких зможуть записувати всі бажаючі відвідувачі музею в створеному в рамках проекту альбомі «Культурний код Покровська».

В історичному музеї відбулася презентація проекту «Культурний код Покровська», фото-5

На етапі підготовки до оновлення експозиції були залучені волонтери музею, студенти Покровського педагогічного коледжу, серед яких було проведено анкетування на предмет того, яким молодь бачить сучасний музей та чи важливо освітлювати культурний бік нашого промислового міста. Також була організована «толока» в музеї .

Нагадаємо, до обговорення оновлення експозиції через місцеві ЗМІ були запрошені всі бажаючі мешканці міста та району.

Оформлена нова експозиція у вигляді картини-інтер’єру кімнати початку XX століття, в яку гармонійно вписані музейні експонати. Ніби у гостях у самого Леонтовича, на музичному інструменті (цифровому піаніно, придбаному в рамках іншого проекту, в рамках програми «Активні громадяни» від Британської ради) тепер кожен відвідувач музею може зіграти «Щедрика» або інші музичні композиції.

На відкритті проекту глядачам було запропоновано переглянути фрагмент театралізованої екскурсії «Культурний код Покровська» з аудіовізуальним супроводом. Після цього виступили: координаторка проектів і комунікацій Мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру Ольга Гончар, секретар покровської міської ради Ірина В’ячеславівна Сущенко, член Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» та громадської організації «Творче об’єднання «Суцвіття», поетеса Любов Костянинівна Чорна, член  центрального проводу жіночого товариства імені Олени Теліги  Ольга Іванівна Квітка, голова  краєзнавчого об’єднання «Старий рудник» Сергій Пантелійович Луковенко, директор музею Ангеліна Рожкова.

Також на відкритті було оголошено про  запуск акції проти  вандалізму «Отримай диригентську паличку в музеї» (направлена проти любителів ламати палички, які є частиною скульптурної композиції Миколі Леонтовичу, встановленому у нашому місті в серпні 2018 року).

У виставковому залі всі бажаючі могли переглянути сюжет – «Гришинський період життя Миколи Леонтовича», а також ознайомитися з виставкою «Старими стежками міста», яка була створена  в рамках проекту «Жовта лінія» та продовження проекту «Заново відкриваємо історичну спадщину Східної України – Музей відкрито на ремонт II». Що реалізується мистецьким напрямком Українського кризового медіа-центру за фінансової підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Покровськ #музей #культурний #код
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...