• Главная
  • У Мирнограді відбувся День децентралізації
11:00, 2 марта 2019 г.

У Мирнограді відбувся День децентралізації

Про переваги децентралізації та спроможність об’єднаної громади говорили в Мирнограді під час тренінгу, організатором якого виступив Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. Мирноград – місто обласного значення, яке може скористатись перевагами спрощеної процедури створення ОТГ через приєднання. За перспективним планом формування територіальних громад Донецької області до потенційної Мирноградської ОТГ із центром у Мирнограді мають увійти населені пункти Миролюбівської, Гродівської, Новоекономічної, Іванівської, Малинівської сільрад.

Процеси об’єднання в Мирноградській громаді активно поки що не розпочались. З метою активізації децентралізації до Мирнограду приїхали експерти Донецького ЦРМС, щоб розповісти про зміни, які чекають на громаду після об’єднання.

Максим Ткач, радник з питань децентралізації, познайомив учасників семінару з можливою спроможністю громади, яка перебирає на себе повноваження, розповів про переваги приєднання до міста суміжних території. У міста вже створена ефективна структура влади, є певний досвід  з реалізації проектів, залучення інвесторів, розвинена інфраструктура.

Велику увагу під час навчання приділили процесам реформування адміністративно- територіального устрою Донецької області та поділу на нові райони.

На думку національних експертів, залучених до реформи, в Донецькій області має бути створений великий Покровський район у новому форматі, до якого увійде нинішні Покровський та інші сусідні райони. Важлива функція нових районів полягатиме у контролі за додержанням законодавства та конституаційності рішень органів місцевого самоврядування, наголосив Максим Ткач.

Також під час семінару говорили про секторальні реформи. Андрій Рябуха, радник з юридичних питань Донецького ЦРМС, розповів присутнім про медичну реформу, роль Національної служби здоров’я як замовника, який управляє наданням медичних послуг населенню.

«Особливо цікавим було обговорення механізмів фінансового менеджменту, а також моделей фінансування медичних установ, — зазначає Оксана Шперчук, начальник відділу з питань внутрішньої політики Мирноградської міської ради. - Дійсно, заклади охорони здоров’я перетворюються з бюджетних на комунальні установи, вони починають господарювати в інших умовах, а це – фінансовий план, штатний розпис, зарплата, податки та інше. Коли експерти ДЦРМС почали спілкуватись із медиками, виявилось, що питань існує надзвичайно багато».

Про це повідомляють у Донецькому Центрі розвитку місцевого самоврядування.

#Мирноград #децентрализация
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...