• Головна
  • В Мирнограді відбулась презентація другої частини книги «Покровський район: Час і особистості»
13:00, 18 березня 2019 р.

В Мирнограді відбулась презентація другої частини книги «Покровський район: Час і особистості»

15-го березня в Мирнограді, в бібліотеці - філії №1 відбулась презентація другої частини книги «Покровський район: Час і особистості», що стала надзвичайно приємною подією для краєзнавців та небайдужих до історії рідного краю людей. Презентація книги відбулась за участю авторів В.Романько, І.Шинкаренко, А.Медведєв, Л.Моїсеєнко, Д.Бєлоконь, В.Перепелиця, А.Рожкова, С.Луковенко, А.Тищенко, Т.Костюченко, В.Алтухов, О.Винниченко, І.Шинкаренко, Г.Носкова, О.Кашивська, А.Тищенко, які розповіли присутнім про задум підготовки і виходу книги, про матеріали, які лягли в її основу, про людей, які причетні до випуску цього видання. 

Книга «Покровський район: час і особистості» зібрала до одного загалу імена всіх тих, кого можна об’єднати одним словом - видатні. Це композитори Сергій Прокоф’єв та Микола Леонтович, письменник - страдник Сава Божко, священик Прокопій Драгожинський, який пройшов жорстокі випробування трьома революціями, двома війнами та кількома окупаційними режимами. Не була обділена увагою фігура фотолітописця краю Марка Микитовича Залізняка. Не менш цікаві долі і інших героїв книги, про яких розповіли автори. Нонна Кронидівна Копержинська - Народна артистка України, вчилася в школі №28 (зараз це ЗОШ №1), Нечипір Губа, про якого розповів краєзнавець з міста Допропілля Анатолій Медведєв. Дуже цікава сторінка життя гірничого інженера Олексія Казаринова. З книги ми дізнаємося про Голодомор 1932 - 1933 років, про українську революцію в Гришинському районі. Невід’ємною складовою політичного життя всього регіону в кінці 30-х - початку 40-х років минулого століття були політичні репресії… Згадали видатних українців Данила Шумука та Анатолія Лупиноса, ім’я яких пов’язано з Донеччиною, які віддали своє життя за майбутнє незалежної України. Хтось вперше почув ім’я Федора Трохимовича Моргун - державного діяча, вченого - агронома, доктора сільськогосподарських наук, учасника Другої Світової війни.

Завершують книгу в рубриці Олесі Кашивської «Навічно в серці України» та Анатолія Тищенко «Доброволець з Мирнограда» семеро наших героїв із зони АТО, які своїм життям заплатили за волю і єдність України. Це: Мандрик Віталій Олегович, загинув 23 лютого 2015 року в прифронтовому Мариуполі, Романов Григорій Георгійович, помер у військовому госпіталі м. Харкова 13 грудня 2016 року, Кириченко Сергій Ілліч, загинув від отриманих поранень в с. Піски 24 вересня 2015 року, Ксенчук Андрій Сергійович, загинув 26 січня 2017 року під час мінометного обстрілу під Маріуполем, Шрамко Костянтин Миколайович загинув 19 листопада 2016 року у селищі Піски, Казарін Владислав Вадимович - 10 серпня 2016 року в зоні АТО під Дебальцеве в результаті обстрілу з боку бойовиків, Олексій Чернишов загинув 14 вересня 2014 року неподалік населеного пункту Невельське. 

Усі присутні подякували відповідальному редактору історико - краєзнавчого нарису «Покровський район: час і особистості», голові Мирноградського осередку Національної спілки краєзнавців України Сергій Луковенко за його труд, вкладений у створення книги, яка допоможе користувачам наших книгозбірень краще пізнати історію рідного краю, пройнятися повагою до його минувшини і сучасності, сприятиме налагодженню духовного зв’язку між людьми різних поколінь. 

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє радник Мирноградського міського голови Тамара Прокопова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мирноград #книга #краеведы
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...