Садівникам та городникам Покровська: в Україні визначили норми витрати води для поливу теплиць і городів

Садівникам та городникам Покровська: в Україні визначили норми витрати води для поливу теплиць і городів , Вера Карпова

Зміни до ДБН В.2.5-64 що діяв до: 2012 «Внутрішній водопровід і каналізація. Частина I. Проектування. Частина II. Будівництво », в якому визначені витрати води на полив теплиць, парників і присадибних ділянок при проектуванні систем внутрішнього водопостачання, каналізації і водостоків, вступили в дію 1 березня 2019 р.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе, йдеться в повідомленні міністерства.

«Раніше при проектуванні систем внутрішнього водопостачання, каналізації та водостоків в будівельних нормах не передбачалася можливість обліку витрати води на такі потреби як полив в теплицях, парниках і на присадибних ділянках. Це відбувалося хаотично, на свій розсуд, як наслідок - великі рахунки на оплату води. Тому при оновленні відповідних ДБН по внутрішньому водопроводу і каналізації це питання було унормовано і чітко визначено, скільки літрів на добу має витрачатися на такі потреби в кожному випадку», - пояснив Парцхаладзе.

Чиновник зазначив, що, за підрахунками експертів, такі зміни дозволять до 20% скоротити витрату води на полив.

Так, згідно з оновленими ДБН, на полив 1 м2 ґрунтових зимових теплиць має передбачатися в середньому 15 літрів води на добу, стелажних зимових теплиць - 6 літрів на добу, парників всіх типів - 6 літрів на добу, утеплених грунтів і присадибних ділянок - 6 літрів в добу. Ці показники є розрахунковими в середньому за рік.

Зміни до ДБН розроблені Українським державним науково-дослідним проектно-вишукувальним інститутом «УкрНДІводоканалпроект».

"Агробізнес"
Покровськ Мирноград город теплиця полив вода норма
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Ответственный за раздел
Анна Денисенко
Доброго времени суток, уважаемые читатели!
Просим обращаться к редакции сайта с интересующими Вас вопросами. Нам важно знать именно Ваше мнение. Мы работаем для Вас!!!
066-654-64-64
Skype: denisenko_anna25