У Покровську провели акцію пам’яті «Пам’ятаємо – перемагаємо»

Війна завжди має трагічні наслідки, найболючіші з яких – людські втрати. Найтрагічнішою війною в історії людства в ХХ ст. стала Друга світова війна 1939-1945 рр., у результаті якої загинуло понад 60 млн осіб у всьому світі. Однією з найбільш постраждалих країн у цій війні є Україна, втрати якої й донині визначити не вдається. За підрахунками різних дослідників, під час війни демографічні втрати України сягають майже 13,5 млн осіб. На території України відбувалися запеклі битви під час оборонних 1941-1942 рр. та визвольних 1942-1944 рр. боїв, у ході яких загинули мільйони воїнів, внаслідок чого в кожному населеному пункті України зустрічаються як поодинокі та і братські військові поховання. Інколи такі поховання поростають травою і стають забутими, адже помирають родичі і близькі люди, які за ними доглядали.

Напередодні 8-9 травня, які в Україні відзначаються як День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, співробітники Покровського історичного музею вирішили провести акцію пам’яті «Пам’ятаємо – перемагаємо». Основною метою акції є привернення уваги мешканців міста до забутих поховань воїнів Другої світової війни, в головне приведення їх до належного стану.

Стартувала акція 3 травня, з прибирання могили місцевого жителя Шумка Павла Сергійовича, яка знаходиться на центральному кладовищі. В роки окупації міста (1941-1943 рр.) він очолював розвідувальну групу, яка була сформована за наказом штабу Південного фронту. Завдяки даним, які вони збирали,  на території міста та району льотчиками та розвідниками було знищено 3 гарматні та 2 мінометних батареї, ешелон з боєприпасами та технікою, 80 залізничних вагонів, 300 німецьких солдат та офіцерів. Після повторної окупації міста, у лютому 1943 року, Павло Сергійович був розстріляний нацистським окупантами біля власного будинку.

Час спливає і з кожним роком поховання загиблих воїнів все більше і більше обростають травою, перетворюючись на забуті могилки. Невідомо як склалася б наша доля, аби, в ті страшні роки війни, наші прадіди не поклали своє життя за мир та спокій. Сьогодні наша черга віддавати борг нашим захисникам, зберігаючи пам’ять про їх подвиг – Перемогу! Пропонуємо всім небайдужим долучитися до акції «Пам’ятаємо – перемагаємо» та привести до належного стану хоча б одне військове поховання чи братську могилу не передодні Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом в роки Другої світової війни.

У Покровську провели акцію пам’яті «Пам’ятаємо – перемагаємо», фото-1
У Покровську провели акцію пам’яті «Пам’ятаємо – перемагаємо», фото-2 У Покровську провели акцію пам’яті «Пам’ятаємо – перемагаємо», фото-3 У Покровську провели акцію пам’яті «Пам’ятаємо – перемагаємо», фото-4 У Покровську провели акцію пам’яті «Пам’ятаємо – перемагаємо», фото-5
Покровськ акція пам’ятаємо_перемагаємо
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии

Ответственный за раздел
Анна Денисенко
Доброго времени суток, уважаемые читатели!
Просим обращаться к редакции сайта с интересующими Вас вопросами. Нам важно знать именно Ваше мнение. Мы работаем для Вас!!!
066-654-64-64
Skype: denisenko_anna25