Начальник Покровського відділу поліції про злочинців, блокпости і олюднення поліції

Покровську оперативну зону поліції Донеччини, куди входять Покровський відділ поліції і підлеглі йому відділення в Мирнограді, Добропіллі, Селидовому та Авдіївці, Юрій Гречишкін очолив 6 листопада 2015 року. Якраз в процесі реформування правоохоронців, які з міліції стали поліцією. Втім, суть реформи була не в назві. Про це, а також про те, чим живе довірена йому армія стражів порядку, полковник поліції розповів в інтерв'ю Donbass.live.

Юрій Анатолійович, з огляду на специфіку Донеччини, де з 2014 року йде гібридна війна, які тут є кримінальні особливості, яких немає в інших регіонах?

Специфіка гібридної війни, безумовно, накладає свій відбиток. Так само як реформа (перетворення міліції в поліцію), суть якої - перетворення правоохоронців не в каральний орган, а в сервісний. Наше завдання - максимально надавати людям допомогу в сфері своєї діяльності.

У тій же прифронтовій Авдіївці наші співробітники постійно надають допомогу жителям міста, що страждає від обстрілів. Коли було загострення (в 2016 та 2017 років), окупанти намагалися перейти в наступ і піддавали Авдіївку постійним ударам, першими на місці обстрілу часто виявлялися саме співробітники поліції. Ми документували пошкодження, надавали всіляку допомогу постраждалим.

Робота поліції в Донецькій області - це ж не тільки боротьба з усілякими формами злочинності, а й специфічні речі, пов'язані з конфліктом. Наприклад, виявлення осіб, які служили в незаконних збройних формуваннях (в порівнянні з минулим роком у нас збільшилася кількість виявлених учасників НВФ), документування наслідків обстрілу (щоб, коли прийде час, притягнути винних до відповідальності).

Новою для нас стала і робота на блокпостах, які з'явилися з початком військових дій. Особовий склад навчався багато чому «з коліс», методом проб і помилок, у взаємодії з іншими службами. Працюємо в унісон, злагоджено.

За час роботи на Донеччині що Вас особливо вразило (як в хорошому сенсі, так і в поганому)?

Саме негативне (крім, зрозуміло, фактору війни) - вбивство в червні 2017 року у Гірнику шестирічної дівчинки Аліни Васютіної. Зловмисник, місцевий житель, заманив її до себе додому (під приводом перегляду мультфільмів), де зґвалтував, після чого завдав десятки ударів ножем і душив подушкою. Потім переніс її тіло на територію покинутого будинку. Тіло ми знайшли лише на восьмий день.

У липні поточного року Донецький апеляційний суд залишив без змін вирок Добропільського міськрайсуду, який засудив 33-річного злочинця до довічного ув'язнення.

До такого звикнути не можна. Після цього випадку В'ячеслав Аброськін (зараз - перший заступник голови Національної поліції України, колишній керівник поліції Донеччини - прим. Ред.) ініціював прийняття закону про посилення покарання педофілам.

З позитиву - органи місцевого самоврядування стали набагато щільніше співпрацювати з поліцією. Нагадаю, що з початку військових дій автопарк і багато іншого майна правоохоронних органів залишилися на окупованій території. І в цьому сенсі нам дуже важлива була підтримка місцевої влади в підконтрольній уряду частини регіону. Приємно, коли йшли назустріч, розуміючи, що лише разом ми можемо якісно забезпечити безпеку громадян.

Нам допомагали машинами, оргтехнікою, виділенням коштів на програму «Безпечне місто», в рамках якої на вулицях встановлюються відеокамери. Матеріально-технічне забезпечення у нас в рази краще, ніж було в ті ж три-чотири роки тому.

Подібної взаємодії раніше не було. Дуже приємно, коли місцеві органи самоврядування не залишаються осторонь. Той же Покровськ, завдяки підтримці міського голови Руслана Требушкіна, другим після Маріуполя приєднався до програми «Безпечне місто». В рамках цього проекту зараз в Покровську встановлено 20 відеокамер, інформація з яких надходить в Єдиний координаційний центр в Маріуполі, де зараз розташоване ГУ Нацполіції Донеччини.

Програма дає результат. Один із прикладів: коли в минулому році сталося резонансне ДТП на вул. Захисників України (тоді загинуло двоє студентів нашого педучилища), завдяки аналізу, проведеного за даними з «розумних камер», винуватець події був встановлений і притягнутий до відповідальності.

Йде зниження зростання злочинності в сфері незаконного заволодіння авто-мототранспортом. За шість місяців поточного року у нас в місті зареєстровано п'ять (на два менше, ніж за аналогічний період 2018 року) фактів незаконного заволодіння автотранспортом, по двох з яких зловмисникам вже повідомлено про підозру. Люди знають, що наше місто перекрито камерами, трансляція з яких йде в режимі онлайн. І все менше йдуть на злочини.

Скільки за перше півріччя (в порівнянні з 6 місяцями 2018-го) скоєно в Покровській оперзоні вбивств, розбійних нападів, крадіжок, шахрайств? Які злочини були найбільш резонансними?

Протягом шести місяців в Покровському «кущі» (сюди входять Покровський відділ поліції і підлеглі йому відділення в інших містах) зареєстровано вісім вбивств (на два менше, ніж за аналогічний період 2018-го), по семи з яких вже оголошені підозри; шість розбійних нападів (на вісім менше, ніж за перше півріччя 2018-го), по всім оголошені підозри.

Відзначається зростання крадіжок майна різних форм власності - їх за шість місяців поточного року сталося 1287 - на 182 більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Нерозкритими поки залишаються 896 крадіжок. Більше стало і випадків шахрайства - 154 (+36 до аналогічного періоду минулого року). Цей вид злочинів особливо складний для розслідування, так що поки ми оголосили про підозру лише в 30 випадках.

Зрозуміло, що всі злочини швидко розкрити неможливо. Позначаються, в тому числі, кадрові труднощі. Але ми їх вирішуємо. Працюємо з навчальними закладами, співпрацюємо з центром зайнятості. До того ж, робимо наголос не на звіти, а на реальне розкриття справ.

Хочу зазначити, що для нас немає розмежування - резонансний злочин чи ні. Будь-який злочин повинен бути розкритий. З недавніх гучних можна виділити розбійний напад в Новогродівці. В кінці 2018 року на чоловіка напали із застосуванням гранати, заволоділи грошовими коштами. Злочинці вже затримані.

Як йдуть справи на фронті боротьби з наркотиками?

Якщо раніше акцент був на виявленні наркотичних засобів, то зараз робота кримінальної поліції спрямована на виявлення осіб, які займаються збутом наркотичних засобів. За зберігання наркотиків можна залучити сотні людей, але поки на волі залишаються ті, хто буде наркотики збувати, з проблемою не впоратися.

Нещодавно в Мирнограді вдалося затримати організовану групу (п'ять осіб), яка виготовляла амфетамін та опій різного виду в спеціально обладнаній лабораторії. Діяли наркоділки по всій півночі регіону. Довелося провести десять оперативних закупівель, перш, ніж вдалося підібратися до організаторів наркобізнесу. В результаті викрили нарколабораторію, вилучили понад 100 тис. гривень, отриманих від продажу дурману, а також 350 грамів амфетаміну, канабіс, опій різного виду, прекурсор, 240 доз нарковмісних таблеток і обладнання для виготовлення речовини. Слідчі дії тривають.

Якщо говорити про статистику, то за шість місяців поточного року на нашого «куща» розпочато 187 (на 19 менше, ніж за аналогічний період 2018-го) кримінальних проваджень у сфері незаконного обігу наркотичних речовин. Підозри повідомлені 115 (на 22 менше, ніж за півріччя 2018-го) особам.

Раніше поліцію регіону нерідко критикували за збільшення кількості блокпостів, що ускладнювало пересування. Як ідуть справи зараз?

Дійсно, багато хто скаржився на черги на блокпостах, які гальмували пересування. Ми пояснювали (і продовжуємо), що йде війна. І без подібних заходів ніяк не можна. Якщо ми знімемо блокпости, то відлуння війни буде все голосніше звучати на мирних територіях. У тому числі стрілянина і вибухи. Адже ми розуміємо, звідки йдуть зброю і боєприпаси. Так що без роботи блокпостів ми не можемо гарантувати безпеку громадян. І жителів Донеччини, і жителів інших регіонів. Важливо, щоб до цього ставилися з розумінням.

На даний момент в Покровській оперзоні діє три стаціонарні блокпоста, тоді як раніше було п'ять. Один - на виїзд в бік міста Дніпро (в районі Покровська), один - на виїзд в бік Донецька (в районі Покровська), а також на колишньому посту ДАІ у Михайлівки. На цих блокпостах, де проведено певну реконструкцію, наші співробітники несуть службу цілодобово.

Є й мобільні блокпости, які постійно змінюють дислокацію. Їх завдання - перекриття об'їзних шляхів, використовуваних зловмисниками для перевезення нелегальних вантажів, а також зброї та боєприпасів.

Зазначу, що з початку року в Покровській оперзоні відкрито 55 (на три більше, ніж за аналогічний період 2018-го) кримінальних проваджень за ст. 263 КК України (злочини, пов'язані з незаконним обігом зброї та вибухівки). І частина всього цього вилучили саме на блокпостах.

Останнім часом багато говорять про «олюднення» поліції. Про те, що вона стала ближче до народу. У чому це конкретно проявляється в Покровській оперзоні?

Ми, дійсно, провели серйозне переформатування своєї роботи. Якщо раніше були нарікання, що співробітники поліції щось приховують, то тепер ми відкриті для спілкування з громадськістю, з представниками ЗМІ. Ми реально стали ближче до народу. Надаємо різні звіти, проводимо постійне очищення рядів. Згідно з опитуваннями, довіра населення до правоохоронців зростає.

До реформування не пам'ятаю, щоб були звіти дільничних або начальників відділів поліції перед громадою. Зараз таке є: розповідаємо, що зробили, вислуховуємо пропозиції, разом шукаємо рішення. Допомагають зближенню програми «Безпечний будинок», «Тонка синя лінія».

Виїзні прийоми в такому обсязі раніше не проводилися. Все це дозволяє швидше дізнаватися про проблеми і, відповідно, швидше шукати можливість її вирішити.

Прекрасно себе зарекомендував проект «Ліга майбутніх поліцейських», коли йде планомірна робота в навчальних закладах. Не обов'язково щоб дитина, яка вступила в Лігу стала співробітником поліції. Але вона точно більше дізнається про нашу діяльність, зрозуміє специфіку роботи, стане активніше. Паралельно з цим йде і патріотичне виховання.

Нещодавно у Покровську представили керівника муніципальної поліції. У чому особливість цього виду служби правопорядку? Як взаємодієте?

З мером Русланом Требушкіним ми спеціально їздили до Вінниці, щоб познайомитися з роботою тамтешньої муніципальної поліції. Основна функція МП - стихійна торгівля, незаконні парковки, стихійні звалища та інші правопорушення, які нерідко відволікають поліцію від важливішої роботи, але на які, безумовно, слід реагувати. І в цьому якраз допоможе муніципальна поліція. Упевнений, що спільними зусиллями ми швидше наведемо порядок на вулицях нашого міста. В Покровську МП (повна назва - комунальне підприємство «Муніципальна служба правопорядку Покровського міської ради») очолив Олександр Антипенко, який з 1994-го по 2017-й працював на різних посадах в органах внутрішніх справ. Загальна штатна чисельність працівників нової структури - 11 осіб. Планується, що будуть сформовані три мобільні групи для реагування на звернення громадян, в основному пов'язані з порушенням правил благоустрою (розпиванням спиртних напоїв і курінням у невстановлених місцях, порушенням тиші, правил паркування, торгівлі та інші).

Чи є у Вас якесь хобі? Як проводите вільний час, коли воно є?

Весь вільний час (а його, зрозуміло, трохи) намагаюся проводити з сім'єю. У мене два сина, дочка, якій півтора рочки. На ставок можемо виїхати, порибалити. Правда, посиденьки з вудкою для мене - це більше не заради улову, а - для душі. Часто думаю про війну і мир, про те непростий час, в який довелося жити нам і нашим дітям. Хотілося б, щоб мир (НЕ перемир'я, а міцний і справжній мир) прийшов швидше. Ми готові для цього робити все необхідне.

Покровськ поліція
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Афиша
28-го сентября в Мирнограде состоится традиционный осенний праздник "Мирноградська осінь".  Стоит отметить, что с каждым годом данное мероприятие набирает все больших и больших оборотов.
Общество
Сегодня в Покровске на микрорайоне "Солнечный" произошло отключение света. Журналисты 06239.com.ua узнавали в чем причина. "Около 15:00 на микрорайоне "Солнечный" произошел обрыв высоковольтной линии. На данный момент ведутся аварийные работы на участке. Свет в квартрах появится после завершения ремонтных работ", - сообщили в контакт центре Покровского городского совета.
Общество
Уже в следующем месяце в обороте украинцев появятся новые купюры. Национальный банк запланировал выпустить первую партию банкнот номиналом в одну тысячу гривен. Об этом в ходе пресс-конференции сообщил директор департамента денежного обращения НБУ Виктор Зайвенко. Как стало известно, первую партию выпустят объемом в пять миллионов штук. Отметим, что банкноту номиналом в одну тысячу гривен НБУ решил ввести с 25 октября. Что касается дизайна купюры, то на ли...
Общество
В Мирнограде опубликовали карту, которая отображает жизнь громады изнутри. Об этом на своей странице в Фейсбук сообщила заммэра Мирнограда Римма Дроздова.   "Вчера получили первые экземпляры Профиля нашей громады. Документ, который был создан при участии общественности, отражает взгляд на сообщество изнутри. Профиль будет размещен на сайте Мирноградского горсовета, а также на странице горсовета в сети Фейсбук, о чем будет сообщено дополнительно. Гордимся т...
Общество
Депутаты Верховной Рады подписали обращение к премьер-министру, в котором просят рассмотреть вопросы ограничений перемещения товаров через линию соприкосновения в Донбассе. Как передает Donbass.live, об этом сообщил на своей странице в Фейсбуке один из нардепов. По его словам, речь идет о снятии «ограничения по перемещению товаров для личных нужд». Инициативу якобы поддержали все фракции. Отметим, что разобраться с процедурой перемещения товара давно требу...
Общество
Напередодні закоханим покровчанам запропонували взяти участь у марафоні осіннього кохання «Давай зробимо цю осінь особливою…» або 19.09.2019 кохайтеся, а про документи подбає Мін'юст. Таку інформацію оприлюднило Міністерство юстиції України і підтвердили у відділі ДРАЦС у Покровську. Тож, як стало відомо журналістам 06239, сьогодні у Покровську одружилися 5 закоханих пар. "Звісно молодят приваблює чарівна дата. Адже дуже символічно обмінятися весільними об...
Общество
В рамках проведення місячника «Увага! Діти на дорозі!» співробітники поліції відвідують навчальні заклади, щоб вкотре нагадати дітям про основні вимоги правил дорожнього руху та навчити їх безпечної поведінки на дорозі та вдома. На цьому тижні такі зустрічі провели авдіївські та селидівські правоохоронці. Так, інспектор сектору превенції Авдіївського відділення поліції Іван Сігаєв завітав в гості до учнів 5 класу ЗОШ №6. Поліцейський розповів школярам про...
Общество
З нагоди всеукраїнської акції «Всесвітнього дня прибирання» Родинська міська рада запрошує жителів Родинського прийняти участь у прибиранні міста. Так, всіх бажаючих зробити своє місто чистішим чекають 21 вересня о 10:00 на стадіоні біля колишньої вечірньої школи №36.
Общество
С 1 октября 2020 года должен заработать рынок земли – покровчане получат право покупать и продавать земельные паи. Но, как отметила министр финансов Оксана Маркарова, чтобы рынок земли действительно заработал, власть должна помочь фермерам и малым предприятиям. По ее словам, сейчас в государственном бюджете есть две программы. В частности, фермеры смогут брать кредиты на покупку земельных паев под 5% годовых. «Вы можете пойти в любой банк, который является...
Ответственный за раздел
Анна Денисенко
Доброго времени суток, уважаемые читатели!
Просим обращаться к редакции сайта с интересующими Вас вопросами. Нам важно знать именно Ваше мнение. Мы работаем для Вас!!!
066-654-64-64
Skype: denisenko_anna25