• Головна
  • За 8 місяців 2019-го року до Мирноградського ВП надійшло майже 50 звернень про проникнення злодіїв до житла громадян
12:15, 5 вересня 2019 р.

За 8 місяців 2019-го року до Мирноградського ВП надійшло майже 50 звернень про проникнення злодіїв до житла громадян

За 8 місяців 2019-го року до Мирноградського відділення поліції надійшло майже 50 звернень із повідомленням про вчинення відносно заявників кримінальних правопорушень передбачених ст. 185 ч. 3 КК України «крадіжка поєднана з проникненням до житла», з них 8 має кваліфікований характер, а саме проникнення до житла здійснювалось шляхом підбору ключа та віджиму пластикового вікна.

У Мирноградському відділенні поліції дали поради, як вберегти свою оселю від злодіїв:

"Якщо ви проживаєте в багатоквартирному будинку для попередження квартирних крадіжок треба звернути увагу на підступи до вашої квартири.

На двері під’їзду необхідно встановити домофон, в крайньому випадку, кодовий замок. А якщо на вашому поверсі двері квартир виходять в загальний коридор подбайте про встановлення дверей на вході в нього. Двері повинні мати надійний ланцюжок і забезпечувати повний огляд простору за нею. Сходова площадка повинна бути освітлена.
Вихід на горище і вхід в підвал повинні бути закриті. Вони можуть використовуватися як шляхи підходу і відходу при здійсненні квартирних крадіжок.Навіть якщо ви вважаєте, що у вас нічого красти і квартирні крадіжки вам не загрожують про надійність двері треба подбати обов’язково.

У багатьох випадках квартирні крадіжки відбуваються за допомогою ломика, або «фомки». При цьому вигнутий його кінець вставляється між дверима і дверною коробкою і, завдяки цьому, двері відкриваються. У дерев’яних дверей, при цьому, просто ламається дверна коробка. Тому і краще, якщо двері відкриваються назовні. На теперішній час найрозповсюджений спосіб проникнення до квартир та приватних будинків громадян є підбір ключа та віджим пластикового вікна.

Квартирні крадіжки мають індивідуальність, але є загальні правила. Наприклад, двері відкриваються всередину легко віджати домкратом або іншим гвинтовим пристроєм. Для забезпечення безпеки будинку вхідні двері повинні мати вічко, що забезпечує повний огляд простору перед нею. Вічко краще дублювати камерою спостереження.
 Сходова площадка повинна вільно проглядатися. На ній не повинно бути предметів за якими можна сховатися.

Надійні замки можуть попередити квартирні крадіжки.

Замки повинні бути різних систем, щоб їх не можна було розкрити одним способом або одним пристосуванням. Чим вище їх секретність тим краще. Адже звичайний циліндровий замок, за допомогою спеціальних пристосувань, відкривається в лічені секунди і серйозною перешкодою, при скоєнні квартирних крадіжок, для злочинців не є.

Квартирні крадіжки відбуваються через вікна.

Найбільш уразливі для проникнення вікна. Тому на вікна, для запобігання квартирних крадіжок, треба поставити грати. Особливо, якщо квартира знаходиться на першому або останньому поверсі. Або до вікон є доступ з пожежної драбини, дерева або, наприклад, з кучерявою виноградної лози.

Скло, бажано, обклеїти захисною плівкою. Вона робить скло стійкіше до ударів. Навіть при розбитті скло залишається в рамі. Через нього складніше закинути в квартиру сторонні предмети, наприклад, запальні пристрої.
Ключі, в тому числі і запасні, не можна зберігати на видному місці або біля вхідних дверей. Їх не можна довіряти чужим людям. У них з’являється можливість виготовити дублікати і передати їх людям чинять квартирні крадіжки, наприклад.

Не допускайте крадіжку ключів, а при їх втраті або викраденні, для недопущення квартирної крадіжки замки краще негайно змінити. Запасний комплект ключів корисно тримати поза домом. Не залишайте ключі під килимком або в якому-небудь іншому «потаємному» місці. Більшість з них відомі не тільки вам, а й людям чинять квартирні крадіжки.

Квартирні крадіжки і телефон.

Якщо по телефону дзвонять невідомі особи не давайте їм інформацію про себе і про членів вашої сім’ї. На питання «Хто це?» Або «Куди я потрапив?» Краще запитати хто потрібен, або куди треба було потрапити.
Якщо в трубку мовчать, тимчасово вимкніть телефон, може набридне. Якщо дзвінки тривають, зверніться до правоохоронних органів. Можливо готується квартирна крадіжка. Телефон з визначником номера може дати інформацію про тих, хто телефонує. Квартирні крадіжки, іноді, відбуваються спонтанно, при збігу певних обставин. Наприклад, якщо в присутності стороннього ви залишили гроші без нагляду.

Якщо при поверненні додому ви виявили розкриту двері – не входьте. Можливо у вас здійснена або відбувається квартирна крадіжка. Зателефонуйте сусідам, в поліцію. Якщо увійшли до приїзду поліції нічого не чіпайте. У разі, якщо в квартиру увірвалися злочинці, не вступайте з ними в боротьбу, намагайтеся запам’ятати зовнішність, прислухайтеся до розмов, оцінюйте обстановку. Чи не наполягайте. Нехай краще вони заберуть то що хочуть і підуть. 

Ідеальний варіант забезпечення безпеки будинку – висновок сигналізації на пульт охорони. Якщо це неможливо, вона може бути автономною і включати звуковий або (і) світловий сигнали тривоги.
GSM-сигналізація здатна передавати сигнал тривоги на мобільний телефон власника будинку.
Деякі джерела рекомендують обладнати в будинку кімнату з надійнини металевими дверима. Це підвищить безпеку будинку. У кімнаті можна сховатися в разі нападу і дочекатися приїзду поліції.
Для безпеки будинку корисно завести собак. Це при можливості постійного догляду за ними. Але, в будь-якому випадку, напис про те, що у дворі злий сторожовий собака не зашкодить.
Дотримання цих, цілком простих, правил підвищить безпеку будинку. Квартирні крадіжки були і будуть. Але багато що залежить від нас." - зазначають у Мирноградському ВП.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мирноград #квартиры #кражи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...