• Главная
  • У Мирнограді обговорили можливість створення ОТГ
10:00, 25 сентября 2019 г.

У Мирнограді обговорили можливість створення ОТГ

Останнім часом все більше кажуть про те, що добровільність об’єднання територіальних громад буде припинена і решту громад, які поки  не пройшли процедуру об’єднання, але зазначені в Перспективних планах,  об’єднають примусово в обов’язковому порядку. З побоюваннями щодо такого сценарію все більше представників місцевих рад звертаються за роз’ясненнями до експертів Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».  

З черговою консультацією з цього приводу Мирноград відвідали Максим Ткач, радник з питань децентралізації та Андрій Рябуха, радник з юридичних питань Донецького ЦРМС. З представниками відділу внутрішньої політики Мирноградської міської ради говорили  про перспективи створення Мирноградської міської ОТГ.

На сьогодні жодних рішень чи змін до законодавства, які відміняли би принцип добровільності при створенні ОТГ, поки нема. Мирноград як місто обласного значення може скористатись спрощеною процедурою створення об’єднаної громади шляхом приєднання навколишньої сільської території. Щоб міська влада розуміла роль майбутніх старост у об’єднаній громаді, спеціалістів ради запросили до участі в національному візиті до Дніпропетровської області, саме з приводу функціонування інституту старост.

До того ж, в минулому році голови тих сільрад, які мають увійти до потенційної Мирноградсткої громади, вже вивчали досвід ОТГ Дніпропетровської області з цього приводу. А значить, треба й міській владі мати уяву щодо майбутніх перспектив взаємин зі старостами.

Про це повідомляють у Донецькому ЦРМС.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Мирноград #децентрализация #визит
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...