Голова Національної поліції подав у відставку

Про це Сергій Князєв повідомив 24 вересня, під час брифінгу. Також глава відомства прозвітував про реформування поліції України за останні 2,5 роки.

Голова Нацполіції розповів про основні зміни, які відбулися у відомстві за останні роки. Зокрема, йдеться про запуск патрульної поліції, яка наразі функціонує вже у 38 населених пунктах держави.

«Ми також вдосконалили реагування на кримінальні правопорушення та інші події. Впровадили нову систему реагування, яка включає в себе єдині контактні центри «102», штат яких збільшено у 3,5 рази. Вони безпосередньо отримують інформацію про події та здійснюють централізоване управління нарядами на рівні областей», – повідомив Сергій Князєв.

Він також зазначив, що у рамках реформування відомства було створено мережу ситуаційних центрів, де здійснюється аналіз поточної криміногенної ситуації. На їхній базі створено зали кризового реагування.

Також Голова Нацполіції розповів про розвиток комплексної системи відеоспостереження. Так, загалом органи та підрозділи поліції мають доступ до 18,3 тисяч камер відеоспостереження, з яких 1,9 тис – відомчі.

Ситуаційні центри у своїй роботі активно використовують відеоінформацію з понад 12,5 тис. камер відеоспостереження, з яких майже 2 тисячі з системою відеоаналітики, що дозволяє розпізнавати обличчя та державні номерні знаки транспортних засобів.  

Окрім того, у маленьких містечках та селах, де не функціонує патрульна поліція, були запущені групи реагування патрульної поліції. 
«За цей час ми повністю змінили підхід до охорони публічного порядку під час масових заходів і успішно запровадили скандинавську модель забезпечення громадського порядку, зокрема під час масових заходів. Запустили поліцію діалогу», – розповів Сергій Князєв.

Він також зазначив, що, враховуючи сучасні виклики, у відомстві створили нові підрозділи. Зокрема, підрозділ спеціального призначення «КОРД», Департамент стратегічних розслідувань, Управління організації діяльності підрозділів поліції на воді та повітряної підтримки, Управління кримінального аналізу. Також була створена Академія патрульної поліції.

«Ще одна наша перемога - проект «Поліцейський офіцер громади». Його основними цілями є побудова співпраці з громадою для створення спільного безпечного середовища, інтеграція поліції у суспільство, задоволення безпекових потреб громадян, залучення до партнерства усіх зацікавлених сторін, ефективне та консолідоване вирішення локальних проблем громади, оцінка роботи поліції на основі дослідження рівня задоволеності громадян», – повідомив Сергій Князєв.

Окремо він наголосив на покращенні соціального та матеріально-технічного забезпечення поліцейських. Так, упродовж останніх років на системній основі здійснюється запровадження принципово нових, якісних підходів до механізму соціального захисту поліцейських.

«У 2019 році, фактично з нульового циклу, Національна поліція приступила до реалізації масштабного, стратегічно важливого завдання – забезпечення поліцейських житлом на умовах фінансового лізингу. Так, за рахунок поліції компенсуються витрати з обслуговування договору лізингу (100%) та чистину лізингових платежів (до 40%). На сьогодні Державною іпотечною установою поліцейським надано 300 квартир. Ще 300 квартир перебувають на стадії оформлення», – сказав Голова Нацполіції. 

Паралельно упродовж 2016-2019 років більше ніж на чверть (на 27%), оновлено парк легкового автотранспорту зокрема технологічно сучасними автомобілями. Загальна кількість закуплених та переданих до органів поліції транспортних засобів становить 2 248 одиниць.

Окрім того, проведено масштабне переозброєння підрозділів поліції особливого призначення новими видами стрілецької зброї, які відповідають сучасним вимогам, що висуваються до стрілецької зброї. Так, поліція закупила 977 комплектів штурмових автоматичних гвинтівок «UAR-15» та снайперських гвинтівок «UAR-08/10». Спецпідрозділи патрульної поліції та поліції особливого призначення вже оснащені 2000 комплектами 9-мм пістолетами-кулеметами МР-5.

«Важливим кроком став перехід на нову систему оцінки діяльності. Визначено нові сучасні критерії оцінки роботи органів і підрозділів поліції. У своїй роботі ми тепер використовуємо такі критерії. Основний критерій – це рівень довіри населення до поліції. Наступний – результати внутрішнього опитування поліцейських про рівень задоволення службою, їх мотивації та управлінської діяльності керівництва», – зазначив Сергій Князєв.

Він додав, що третій критерій оцінки роботи – це результативність та ефективність діяльності органів і підрозділів поліції щодо виконання пріоритетів, визначених планом основних заходів на відповідний рік.

«2,5 роки я тільки цим і займався: реформи, спокій на вулицях та непримиренна боротьба зі злочинністю. Голова Нацполіції – це не політична посада і поліція не політичний орган. І ми це показали на виборах 2019 року. Я дуже люблю свою роботу, і повністю віддав і віддаю себе їй. Це моє життя. Але я прийняв рішення подати у відставку та передав міністру внутрішніх справ заяву щодо звільнення мене з посади», – заявив Сергій Князєв.

Він наголосив, що вважає це правильним кроком глави поліції європейської держави. 

«Дякую всьому колективу Національної поліції, який працював зі мною ці 2,5 роки. Честь маю», – сказав Сергій Князєв.

Довідка.
Правоохоронцям вдалося досягти загальної тенденції до зменшення кількості злочинів (573,5 тисяч скоєно у 2016 та 463,3 тисячі – у 2018 році). Так, спостерігається зниження скоєння тяжких та особливо тяжких злочинів (220,3 тис. – у 2016 та 171,8 тис. – у 2018). Зокрема, зменшення вчинення умисних вбивств (1726 – у 2016 та 1508 – у 2018), розбійних нападів (3855 у 2016 та 2190 – у 2018), грабежів (27095 у 2016 та 13530 – у 2018). Окрім того, зменшено кількість крадіжок та незаконних заволодінь транспортними засобами.  

Більше інформації про основні показники службової діяльності органів і підрозділів Національної поліції у 2016-2018 роках та за 8 міс. 2018-2019 років дивіться ТУТ.

Князєв відставка
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
В  семье полицейских случилась беда. Их маленькому сыну Елисею нужно дорогостоящее лекарство. Сейчас ребенок находится с папой на лечении в Польше. Елисей родился в октябре 2019 года. В течение двух месяцев родители  и подумать не могли, что ребенок болен. Но на  восьмой неделе его ручки и ножки ослабели,  и за короткое время стали практически неподвижны, дыхание ухудшилось. Родители сразу же обратились к неврологу. Он поставил страшный диагноз - СМА1 (спи...
Общество
Национальное агентство по предупреждению коррупции (НАПК) начинает применять мониторинг образа жизни. Это поможет выявить чиновников, которые задекларировали скромные доходы и одновременно пользуются люксовыми автомобилями, покупают имения, получают ценные подарки от близких родственников и т.д., передает УНН со ссылкой на пресс-службу НАПК. "Отныне Украина - среди шести стран, которые применяют инструмент мониторинга образа жизни. Поэтому случаи, когда чи...
Общество
В маршрутках Покровска обозначили сиденья для лиц имеющих право на бесплатный проезд в городском общественном транспорте. Об этом сообщает отдел транспорта Покровского городского совета.  "На координационном совете по транспорту и безопасности дорожного движения, который состоялся 24 июня, было принято решение пошить чехлы на сиденья для лиц имеющих право на бесплатный проезд в городском общественном транспорте с целью определения мест льготной категории н...
Общество
Мариупольский центр Украинской академии лидерства приглашает молодежь Донецкой области на образовательную программу «Лаборатория супергероев». Об этом сообщает Проект USAID «Экономическая поддержка Восточной Украины» на своей странице в Фейсбуке. «Лаборатория супергероев» – это образовательная программа развития лидерских навыков для молодежи в возрасте от 14 до 19 лет из Донецкой, Луганской и Запорожской областей. В течение двух недель участники будут сор...
Общество
Тарифы на электроэнергию для населения повышать не будут. Об этом сообщила исполняющая обязанности министра энергетики Ольга Буславец. «Я хочу успокоить наше население, которое имеет утвержденный тариф на электроэнергию. Он неизменен уже с 2017 года. И, как уже неоднократно подчеркивал премьер-министр, никто не готовит решение о повышении этого тарифа», – заявила Ольга Буславец в интервью «Радио Свобода». По ее словам, о повышении тарифа на электроэнергию...
Общество
Жертвами аферистов стали две женщины, которые попались на известную аферу - «ваш родственник в беде». «Спасение» близких людей стоило пострадавшим потерей всех своих сбережений. В дежурную часть Селидовского отделения полиции обратилась 83-летняя жительница Горняка, которая пожаловалась на то, что ее обманули. Установлено, что пенсионерке позвонил неизвестный, назвавшийся «сотрудником полиции» и сообщил, что ее дочь совершила правонарушение, за которое теп...
Общество
Центральна виборча комісія запустила е-сервіс для зміни виборчої адреси онлайн. Про це УНН повідомляє з посиланням на прес-службу Мінцифри. "До 9 вересня кожен українець, який постійно проживає не за місцем реєстрації (в тому числі внутрішньо переміщені особи), зможе змінити місце голосування онлайн. Так, усі українці зможуть проголосувати на місцевих виборах за місцем фактичного проживання", - йдеться у повідомленні. Для того, щоб змінити виборчу адресу,...
Общество
Лише в червні співробітники СРПП Покровського відділу поліції виявили 22 водіїв, які перебували за кермом у стані алкогольного сп’яніння. У відношенні водіїв-правопорушників поліцейські склали адміністративні матеріали. Ні попередження, ні штрафи, ні численні ДТП не можуть змусити деяких громадян не сідати за кермо у нетверезому стані. Поліція вкотре нагадує про небезпеку та аварійні ситуації, які виникають через п’яних водіїв. Адже алкоголь погіршує здатн...
Общество
Электрическая плита – один из самых затратных приборов в доме. За год она может потреблять 1200-1400 кВт·ч. Поставщик YASNO подготовил рекомендации, как использовать плиту и экономить: 1 При покупке новой плиты выбирайте модель класса энергоэффективности А и выше. Лучше А+ и А++. Она использует в несколько раз меньше электроэнергии, чем старая техника. 2 Плотно закрывайте кастрюлю крышкой при варке, чтобы уменьшить энергозатраты на 20-30%. 3 Не включайте к...
Ответственный за раздел
Анна Денисенко
Доброго времени суток, уважаемые читатели!
Просим обращаться к редакции сайта с интересующими Вас вопросами. Нам важно знать именно Ваше мнение. Мы работаем для Вас!!!
066-654-64-64
Skype: denisenko_anna25