Покровчанам на замітку: пам'ятка щодо профілактики грипу

Основні факти:

Грип - це гостра вірусна інфекція, що легко поширюється в громаді. Грип викликає щорічні сезоні епідемії, пік яких в районах з помірним кліматом припадає на зиму.

Грип являє собою серйозну проблему охорони здоров'я, що викликає тяжкі хвороби та призводить до летальних випадків в групах населення підвищеного ризику.

Щеплення - це самий ефективний шлях профілактики інфекції.

Загальна інформація:

Існує три типи сезонного грипу - A, B та C. Віруси грипу типу A поділяються на підтипи в залежності від різних видів та комбінації поверхневих білків вірусу. Серед багатьох підтипів вірусів грипу A в даний час серед людей циркулюють підтипи грипу A (H1/N1) и A (H3/N2). Віруси грипу циркулюють у всіх частинах світу. Випадки захворювання на грип типу C виникають набагато рідше ніж захворювання на грип типу A чи B. Через це вакцини проти сезонного грипу містять лише віруси грипу A та B.

Прояви гриппу:

Для сезонного грипу притаманні раптова поява гарячки, кашель (як правило сухий), головний біль, м'язовий біль та біль у суглобах, сильне нездужання (погане самопочуття), біль в горлі та нежить. Більшість людей одужують протягом тижня без будь-якої медичної допомоги. Але грип може призводити до розвитку тяжких ускладнень чи смерті у людей з підвищеним ризиком. Час між інфікуванням та захворюванням, відомий як інкубаційний період, триває близько двох днів.

Хто піддається ризику

Щорічні епідемії грипу можуть справляти серйозний вплив на всі вікові групи, але найбільший ризик розвитку ускладнень загрожує дітям віком до двох років, дорослим віком 65 років та старше, людям будь-якого віку з певними хворобами, такими як хронічні хвороби серця, легень, нирок, крові і хвороби обміну речовин (наприклад, діабет) чи з ослабленою імунною системою.

Передача інфекції

Сезонний грип передається легко та може швидко поширюватися в школах, домах для людей літнього віку та інвалідів, на підприємствах та в містах. Коли інфікована людина кашляє, маленькі краплі, що містять віруси грипу, потрапляють у повітря. Їх може вдихнути інша людина й зазнає впливу вірусу. Вірус може також поширюватися через руки, що інфіковані вірусом. Для попередження поширення люди під час кашлю повинні прикривати рота та носа хусткою та регулярно мити руки.

Профілактика:

Найбільш ефективним шляхом профілактики хвороби чи її тяжких наслідків є щеплення. Більше 60 років використовуються безпечні та ефективні вакцини. Серед здорових дорослих людей вакцина може попередити захворювання на грип на 70 % - 90 %. Серед людей похилого віку вакцина зменшує кількість тяжкого перебігу грипу та ускладнень на 60 % та летальних випадків - на 80 %.

Щеплення особливо важливі для людей з груп підвищеного розвитку серйозних ускладнень грипу, а також для людей, що мешкають разом з людьми з груп підвищеного ризику чи здійснюють догляд за ними.

ВООЗ рекомендує щорічні щеплення:

• мешканці інтернатів, для людей літнього віку та будинків інвалідів;

• люди похилого віку,

• люди з хронічними хворобами,

• інші групи, такі як вагітні, працівники охорони здоров'я; люди, що займають відповідальні посади; а також діти віком від шести місяців до двох років.

Щеплення проти грипу найбільш ефективне в тих випадках, коли віруси, що поширені в громаді, в значній мірі співпадають з вірусами вакцини.

Поради здоровим:

1.   Уникати місць скупчення людей, оскільки інфекція передається лише від хворої людини.

2.   Запобігати тісному контакту з хворими у яких нежить, кашель, гарячка тощо.

3.  Обробляти кожні дві години дезінфікуючими розчинами   ручки дверей, уникати рукостискань та поцілунків.

4.  Регулярно провітрювати помешкання, спати з відкритою кватиркою, уникати протягів.

5. Тепло вдягатися.

6.  Кожні 2 - 3 години мити руки з милом.

7.  Використовувати одноразові рушники.

8.   Кожні 3 - 4 години промивати порожнину носа та рота використовуючи сольовий розчин.

9.   Змазувати слизову носа оксоліновою маззю при виході із приміщення.

профілактика грипу
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
23 детей-сирот и детей, лишенных родительской опеки, получат компенсацию на приобретение жилья. Средства уже поступили и были распределены. Об этом было сообщено на заседании Покровского исполкома сегодня, 21 ноября. "Нам предоставили субвенцию в размере 9 млн. гривен. На 22 детей в "Ощадбанке" уже открыли счета, на которые мы в течении двух дней положим деньги. Расчет средств был произведен по формуле. Один ребенок имеет инвалидность, именно поэтому ему б...
Происшествия
Вчера, 20-го ноября, в центре Мирнограда две бойцовские собаки искусали 15-ти летнего юношу. "Вчера вечером, 20 ноября, парень возвращался домой через центр Мирнограда, где ему на встречу шел пьяный мужчина с женщиной, у которых было две бойцовские собаки без поводков и намордников. Собаки сразу набросились на парня и начали его кусать. Пьяные владельцы забрали своих питомцев  через несколько минут и скрылись с места происшествия, не вызвав даже скорой пом...
Общество
Проверка средств оповещения Донецкой области с включением уличных электросирен будет проводиться 22 ноября. С 14:00 до 14:30 Департаментом по вопросам гражданской защиты, мобилизационной и оборонной работы Донецкой областной государственной администрации будет проводиться плановая техническая проверка средств оповещения Донецкой области с включением электросирен и других технических средств оповещения. Во время проведения плановой технической проверки жит...
Общество
Управление социальной защиты населения Покровского городского совета проведет массовый перерасчет по видам пособий, размер которых зависит от размера прожиточного минимума. Об этом сообщает городское УСЗН. Закон Украины "О государственном бюджете Украины на 2019" предусматривает очередное повышение прожиточного минимума. Так что с 01.12.2019 года установлен прожиточный минимум в таких размерах: - для трудоспособных лиц составляет - 2102,00 грн; - для лиц,...
Общество
В Покровске и Мирнограде ожидается похолодание и сильный ветер. Об этом сообщает пресс-служба Государственной службы Украины по чрезвычайным ситуациям. «В течение 21 ноября на территории Донецкой области ожидается усиление юго-восточного ветра 15-20 м/с, на юге области 25-29 м/с», – говорится в сообщении. При сильном ветре рекомендуется на улице держаться подальше от щитов, рекламных конструкций, линии электропередачи, не парковаться вблизи деревьев и не о...
Общество
22 листопада 2019 року начальник Покровського відділу поліції Олександр Коломієць проведе виїзний прийом громадян у смт. Новоекономічне. Прийом буде здійснюватися з 11.00 до 13.00 за адресою: смт. Новоекономічне, пров. Центральний, 7 (приміщення Новоекономічної селищьної ради). Попередній запис громадян здійснюється за номером: 066-344-49-34.
Общество
Сегодня ночью, 21 ноября, в КНП «Покровская клиническая больница интенсивного лечения» скончался житель Покровска, который 17 ноября пострадал в ходе конфликта на почве ревности из-за девушки. Об этом редакции сайта 06239 сообщили близкие 25-летнего Максима. Напомним, что 17 ноября между парнями произошел конфликт из-за ревности: 26-летний парень взял в руки нож и нанес несколько ударов 25-летнему оппоненту. Парень был доставлен в больницу в тяжелом состоя...
Общество
Правоохоронці запросили майбутніх випускників ЗОШ №9 у гості, щоб розповісти про професію поліцейського та ближче познайомити з особливостями щоденної служби. Учні мали змогу на власні очі побачити, як працівники чергової частини приймають повідомлення від потерпілих, як реагують на звернення громадян та як скеровують групу реагування патрульної поліції на місце події. Школярам також розповіли про роботу оперативників, слідчих, показали екіпірування, яке в...
Происшествия
Предварительно установлено, что произошло это из-за неосторожного обращения погибшего с огнем. По данному факту правоохранителями открыто уголовное производство. Вчера около 18.00 в дежурную часть Покровского отдела полиции обратился 33-летний житель с. Сухой Яр и сообщил о том, что им замечен дым, выходящий из окон летней кухни его дяди, а сам владелец дома скорее всего находится внутри здания. Так, прибыв на место правоохранители обнаружили труп 64-летне...
Объявления
Разместить объявление в этом блоке Добавить
Ответственный за раздел
Анна Денисенко
Доброго времени суток, уважаемые читатели!
Просим обращаться к редакции сайта с интересующими Вас вопросами. Нам важно знать именно Ваше мнение. Мы работаем для Вас!!!
066-654-64-64
Skype: denisenko_anna25