• Головна
  • У пошуках ідентичності: як форум громадянського суспільства “На кордонах” допоможе українцям віднайти себе
Новини компаній
13:00, 11 червня 2020 р.

У пошуках ідентичності: як форум громадянського суспільства “На кордонах” допоможе українцям віднайти себе

Новини компаній

 Вже на цих вихідних в Україні відбудеться перший у світі віртуальний форум громадянського суспільства “На кордонах”, що збере 2000 учасників для великого національного брейншторму для визначення вектору розвитку України.

Місце зустрічі - спеціально створений віртуальний простір

Впродовж тривалого часу постійні зміни стали чи не найстабільнішим явищем для українців. Тільки за останнє століття ми пережили дві світові війни, колективізацію і Голодомор, культурні й мовні репресії радянської влади, декілька революцій тощо. Більшість з цих процесів ставили під сумнів цінність ідентичності в умовах виживання, а деякі з них навіть мали на меті знищення ідентичності як такої – індивідуальної, громадської, національної. Лише останніми роками свідоме українське суспільство почало відроджуватись та шукати відповідь на запитання: “Хто ми? Куди йдемо? Чому?”. І тільки спільний пошук відповідей на них дозволить Україні вистояти на фоні війни та нових глобальних викликів.

Щоб подискутувати про те, що означає бути українцем сьогодні і яким є завтра для нашої держави, Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» ініціювала форум нової доби “На кордонах”, котрий відбудеться 13-14 червня у спеціально створеному ігровому просторі.

Назва форуму – не випадкова, адже багато українців перебувають зараз на кордонах цивілізацій та епох, минулого та майбутнього, світу людей та природи, цифрового та реального простору, на які великий вплив мала Росія. Теми переосмислення власної ідентичності в нових умовах, ідентичність громад, їхнього розмаїття та різнобарвності, переосмислення національної ідентичності, політичних концептів нації та держави, усвідомлення власних міст та громад через загальнонаціональну ідентичність обговорюватимуться під час заходу.

До дискусії запрошують передусім людей, які через певні обставини опинилися в незвичних умовах – внутрішньо переміщених осіб, жителів Донецької та Луганської областей тощо. “На кордонах” має намір розпочати важливий національний діалог, котрий буде продовжуватися і після його закінчення.

Діалог без кордонів

Вже сьомий рік триває війна на Сході. За цей час люди втратили близьких, домівки, а величезна кількість громадян залишилася на окупованих територіях. У таких умовах важко не загубити ще й власну ідентичність. Дуже важливо, аби українці в тих регіонах не почувалися покинутими. Юлія Федів, директорка Українського Культурного Фонду й одна з модераторок форуму, пояснює, чому саме зараз культурний розвиток у цьому контексті не менш важливий за інші: “Йдеться про розриви у суспільній свідомості, про різних героїв, на яких рівняються покоління, що стають основою й відмінного бачення майбутнього. Ми не можемо просто спостерігати, як віддаляємось одне від одного. Навпаки - маємо будувати мости, що поєднуватимуть наше різне минуле у спільне майбутнє. Велика робота попереду, бо йдеться про відновлення довіри одне до одного”.

Голова правління Фундації соціальних інновацій «З країни в Україну» та ідейник форуму Денис Блощинський зазначив: “Ми пропонуємо зібратися, щоб разом знайти відповідь на запитання “Як це – бути українцем сьогодні та завтра? Що може зробити кожен з нас, аби покращити життя своєї громади та країни? Запрошуємо всіх, хто прагне знайти своє місце у нових реаліях, розділити з нами цей унікальний досвід”.

Дискусія передбачає участь не тільки експертів, а й митців, які щодня стикаються з потребами абсолютно різних людей з різних куточків України. Серед них – Alyona Alyona, БЕZ ОБМЕЖЕНЬ, O.Torvald, ТНМК та ще багато виконавців й учасників форуму, які на власному досвіді відчули строкатість українських ідентичностей.

“Кожен із нас має свiй шлях i йде ним попри перепони, різні бар’єри, пiдйоми та падiння, якi дозволяють здобути найцiннiше – досвід. Саме його з року в рiк, із поколiння в поколiння передавали нашi предки. Завдяки його унікальності ми стали тими, ким є”, – переконана Alyona Alyona .

Форум нової доби “На кордонах”, що відбудеться за підтримки проєкту USAID Ukraine – USAID Україна “Демократичне врядування у Східній Україні”, не має жодних вікових чи територіальних обмежень - завдяки унікальному формату участь у ньому можуть взяти люди будь-якого віку та сфери інтересів. Участь у заході безкоштовна - необхідно лише зареєструватися за посиланням: https://id-forum.com.ua/login.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Форум нової доби “На кордонах”
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...