• Главная
  • У Покровсько-Ясинуватському ОМТЦК та СП розповіли про призов громадян на строкову військову службу
11:16, 5 ноября 2020 г.
2

У Покровсько-Ясинуватському ОМТЦК та СП розповіли про призов громадян на строкову військову службу

Старший солдат Марина Горбунова вже багато років займається призовом громадян на строкову військову службу. Спочатку в якості державного службовця, а в минулому році пані Марина прийняла рішення одягти військову форму і стати до військового однострою Покровсько-Ясинуватського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Наше завдання - детально дізнатися у неї про непросту і в той час дуже важливу роботу – давати квиток у військове життя нашій молоді.
Марино Володимирівно, скільки років Ви вже готуєте молоде поповнення до лав Збройних сил України на строкову військову службу?
- вже більше 10 років. Спочатку я була державним службовцем, а саме головним спеціалістом відділення комплектування та призову Покровсько-Ясинуватського ОМВК. Згодом прийняла рішення стати військовослужбовцем, уклала свій перший контракт зі Збройними силами України. Залишилась проходити військову службу на своєму робочому місці, але вже в іншому амплуа – військовослужбовцем Збройних сил України.
Відтепер – я старший солдат Горбунова Марина Володимирівна.
За Вашим спостереженням, більшість юнаків йде на строкову військову службу за власним бажанням чи з примусу?
- більшість йде за власним бажанням. Розуміють, що строкова військова служба – це важливий крок у доросле самостійне життя. Звичайно випадки бувають різними, хлопці, які справді відповідно до чинного законодавства мають право на відстрочку – отримують її.
Чи змінилося ставлення призовників та батьків до строкової військової служби після початку війни на сході України?
- так, змінилося. Спочатку, особливо у батьків, була настороженість і страх, що їх дітей буде направлено у зону бойових дій. Потім, коли стало відомо, що в Донецькій і Луганській областях «строковики» службу не проходитимуть остаточно, ці побоювання минули. Зараз, навпаки, більш охоче йдуть на строкову військову службу завдяки покращенню умов проживання, харчування для хлопців, матеріального забезпечення. Нагадуємо, що за хлопцями, які йдуть на строкову військову службу (які мають офіційне місце роботи) залишається середньомісячний заробіток та зберігається місце роботи.
Повертаючись зі служби, хлопці частіше дякують, чи навпаки, залишаються з образою?
- однозначно, в переважній більшості дякують! Багато хто із колишніх строковиків підписує контракт з ЗСУ, телефонують, діляться з враженнями, присилають фото та вітають із святами. Одним словом, не забувають і дякують, справді приємно!
З якими найрозповсюдженішими міфами про строкову військову службу Ви зіткнулись в своїй практиці?
- ой, міфів є багато. Наприклад, наслухавшись розповідей батьків-дідів про 169-й Навчальний центр «Десна», призовники побоювалися проходити там службу.
Мовляв, там погане забезпечення та жорстока муштра. Зараз вже ж, навпаки, багато хто з юнаків хоче потрапити саме до смт. Десни, через гарне забезпечення, професійних інструкторів і високому рівню підготовки.
З якими проблемами доводиться стикатися під час проведення чергового призову?
- важко сказати, адже проблемні питання є завжди та всі вони вирішуються зусиллями керівництва нашого територіального центру та органами місцевої влади.
Це є як і транспорт, так і професійна організація роботи військово-лікарської комісії.
Зараз через пандемію COVID-19 є певні труднощі у призовників під час проходження обстеження, здачі аналізів у медичних закладах.
Підказуємо, допомагаємо, одним словом, немає нездоланних труднощів, є поточні службові моменти.
На Вашу думку, чим відрізняється призовник 2010 року від призовника 2020 року?
- відчутно змінилася мотивація у хлопців. Якщо раніше більше молодь йшла в армію з прицілом на кар΄єрні перспективи, щоб легше було знайти роботу, а то і взагалі, просто змінити обстановку, відпочити від тяжкої шахтарської праці, то зараз все-таки, більше з почуття конституційного обов΄язку, не побоюсь цього слова, патріотизму!
Вони майже щодня бачать людей у формі: сильних, хоробрих, на яких варто рівнятися. Наше прифронтове положення, думаю, тут не останню роль відіграє. Хлопці тепер знають: бути військовослужбовцем Збройних Сил України – це звучить гордо та сильно!
Розкажіть, будь ласка, якийсь цікавий випадок з Вашої служби, пов΄язаний з призовниками чи їх батьками.
- щось конкретне важко так відразу згадати… Був випадок, уже цієї осені призовник розповідав, що, будучи ще малим, років з 10 тому, проводжав родича на службу і пам΄ятає мене, а тепер і сам готується до відправки. А я й сама майже усіх їх пам΄ятаю по іменам і прізвищам, в лице, чому дехто з хлопців навіть дивуються.
Напевно, їм приємно, що сувора Марина Володимирівна не забуває і так уважно відноситься?
- мабуть. Ми усім відділенням комплектування та призову уболіваємо за них. Намагаємося зробити все, щоб строкова військова служба у наших юнаків пройшла добре. Наприклад, намагаємося друзів направити проходити службу в одну військову частину, разом, або в той рід військ, куди мріяв потрапити призовник.
Що б Ви хотіли побажати юнакам, що зараз йдуть на строкову військову службу до лав Збройних сил України?
- хлопці, нічого не бійтеся, служіть сумлінно, товаришуйте, слухайтесь командирів і допомагайте один одному. Повірте, це стане для вас безцінним досвідом, допоможе у непростому дорослому житті ще не раз!
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Покровськ #військкомат
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Показывать новый комментарий:
внизу вверху
kamera
5 ноября 2020 г., 12:58
а шо ж так."вжэ багато рокив..." и всё еще старший зольдатэн.повод задуматься о своем поведении девчухе.или вообще с улицы попала .
Объявления
live comments feed...