• Главная
  • У Покровську пройшло змагання у мистецтві читання віршів Тараса Шевченка
09:36, 10 марта 2021 г.
1

У Покровську пройшло змагання у мистецтві читання віршів Тараса Шевченка

Березень в Україні часто називають шевченківським. Саме цього місяця у багатьох країнах світу лунають твори видатного українського поета. Вшановують творчість Т.Г.Шевченка і в Покровську, де вже не перший рік організовують тематичні конкурси до дати народження поета.

З ініціативи відділу культури Покровської міської ради з нагоди вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка вже вп’яте у публічній бібліотеці, яка має ім’я видатного поета та письменника, пройшов міський конкурс «Слово Тарасове струнами б’ється»

Зазначене літературне змагання було започатковано ще у 2017 році. З того часу кількість прихильників творчості видатного письменника, охочих взяти участь у конкурсі, лише збільшується.

Цього разу у срібній залі бібліотеки зібралося 45 конкурсантів, серед яких, вперше, учні сільських шкіл Покровської громади. Демонстрували свої здібності та представники творчого об’єднання «Суцвіття».

«Наш конкурс – це не тільки мовно-літературне свято, а ще і свято рідного слова та можливість перевірити свої знання і сили, відчути власну присутність до великої когорти шанувальників творчості Кобзаря», - повідомляють організатори конкурсу.

Перед початком виступів конкурсантів зі сцени привітала зі святом та побажала усім перемоги керуюча справами виконкому Покровської міськради Алевтина Жук. З вітальним словом звернулась до учасників заходу і директорка бібліотеки ім. Т.Г. Шевченко Христина Тумасова.

На розсуд журі конкурсанти підготували літературні, театральні та музичні композиції. Зі сцени лунали як маловідомі твори Кобзаря, так і уривки творів «Муза», «Відьма», «Доля» «Пісня про Шевченка» та «Заповіт».

Виступи поціновувачів творчості Шевченка оцінювалися за шістьма критеріями: вибір репертуару, творчий підхід до роботи над текстом, культура мовлення, сценічний образ, ідея та зміст власних творів.

За результатами голосування журі, перше місце у конкурсі «Слово Тарасове струнами б’ється» посів учень 9 школи Данило Негрій. Друге місце виборола представниця ЗОШ №14 Олеся Духовська, третє місце посіла Ярослава Трясорук, учениця Лисівської загальної середньої освіти.

Приз глядацьких симпатій присудили Марії Юденко, учениці ЗОШ №35, у номінації «Власний твір» найкращою обрано представницю творчого об’єднання «Суцвіття» Наталію Бутко.

Вітаємо переможців та дякуємо учасникам конкурсу за «величне Кобзареве слово», яке через століття навчає нас святої правди, дарує віру й надію та вказує путь.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Шевченко #читання віршів
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Показывать новый комментарий:
внизу вверху
Правдивый
10 марта 2021 г., 11:15
«Кобзарь» называют «Библией украинского народа». Шевченко – его пророком. Тогда, почему же мы удивляемся, что наше место – на задворках Европы? С таким «пророком» и такой «Библией» в другое – не пустят.   Живой Тарас всегда притягивал к себе энергию окружающих. О нем заботились. Его выкупали из крепостной неволи. Учили. Слали деньги. Вытаскивали из армии. Сам он не мог ничего. Нет ничего удивительного, что Украина теперь повторяет его судьбу, жалуясь, плача, клянча кредиты и ожидая чуда. Ведь для нее он тоже стал языческим богом. Слово самому Шевченко:«Ни малейшей охоты к труду. Сижу или лежу молча по целым дням под моею любимою вербою, и хоть бы на смех что-то шевельнулось в воображении. Таки совершенно ничего».
Объявления
live comments feed...