• Главная
  • Для покровчан стартує другий етап медичної реформи вже з 1 квітня
12:51, 19 марта 2021 г.

Для покровчан стартує другий етап медичної реформи вже з 1 квітня

Для покровчан стартує другий етап медичної реформи вже з 1 квітня

З 1 квітня 2021 року українців очікують зміни, що стосуються лікування. Не буде прив’язки до лікарні (районної чи міської) за проживанням людини. Кошти НСЗУ будуть сплачуватися тому медичному закладу, який вибере пацієнт. Незаконною буде вважатися вимога купівлі ліків, плата за аналізи, обстеження тощо, повідомляє 06239.

У НСЗУ закликають телефонувати на гарячу лінію 16-77, якщо виникнуть проблеми з роботою лікарні. Відповідно до скарг, договір з таким медичним закладом може бути розірваний.

Другий етап медичної реформи: до уваги пацієнтів

Другий етап медичної реформи стартує уже з 1 квітня 2021 року. Лікарні та пацієнтів очікують певні зміни. Між всіма типами лікарень (міськими, районними, обласними) буде вестись конкуренція, адже їхнє фінансування залежатиме від того, який заклад та спеціаліста обере пацієнт для проходження лікування. Прив’язки до закладу за місцем проживання, як раніше, не буде.

У проєкті постанови Кабміну, яка має бути підписана до 1 квітня 2020 року, тариф із надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах (ставка на пролікований випадок) запланований у сумі 19 тис. 332 грн, при гострому інфаркті міокарда (в стаціонарі) – 16 тис. грн. На пологи держава виділятиме від 8 тис. 136 грн. Якщо новонародженому знадобиться меддопомога в складних неонатальних випадках, у бюджеті закладається від 26 тис. 87 грн до 98 тис. 533 грн на кожен випадок (залежно від складності наданої медичної послуги). Діагностика та хіміотерапія онкологічних захворювань у дорослих та дітей (встановлюється як глобальна ставка на 9 місяців) становить 17 тис. 843 грн.

Пацієнти повинні бути обізнані у своїх правах, які наберуть чинності уже навесні.

Компенсація плати медичних послуг НСЗУ гарантована, якщо людина матиме скерування від свого сімейного лікаря. Якщо договір з сімейним лікарем не укладено, а людині потрібне оперативне втручання, консультація у вузького спеціаліста, тоді вона сама оплачуватиме вартість аналізів, медикаментів, лікування. Як виняток, звертатися безкоштовно можна буде до стоматолога, акушера-гінеколога, психіатра, педіатра, нарколога. Також буде надаватися екстрена медична допомога безоплатно. Направлення до вузьких спеціалістів та медична карта пацієнта матимуть електронний вигляд. На телефон людини буде приходити код у вигляді СМС. В окремих випадках цей код можуть видрукувати. За кодом вузькі спеціалісти будуть шукати пацієнта у базі та відкривати його медичну карту. З квітня кожен громадянин України може вибирати лікарню та спеціаліста, у якого буде проходити лікування. Ніхто не має права примусити звертатися до окремого лікаря. Гроші за надання медичних послуг отримуватиме заклад, якому людина довірила своє здоров’я. Для кожного типу медичної послуги встановлений свій тариф. Наприклад, лікування інфаркту коштуватиме 16001 грн, інсульту — 19332 грн, вартість пологів становитиме 8136 грн. У пацієнта не мають права вимагати відшкодування вартості з власних коштів. НСЗУ сплачуватиме лікарням за надані послуги відповідно до встановлених тарифів. Що не входить до тарифів

У тарифи не входить вартість витратних матеріалів, медичних виробів, лікарських засобів. Проте ними також будуть забезпечувати лікарні за рахунок інших програм.

НСЗУ зазначає, що до тарифів за медичні послуги, які передбачені проєктом постанови, не включено вартість лікарських засобів, медичних виробів та витратних матеріалів, які забезпечуються в централізованому порядку за рахунок інших програм державного бюджету.

Таким чином, українцям варто пам’ятати: якщо з 1 квітня цього року у медичному закладі повідомлять про необхідність заплатити за аналізи, обстеження чи ліки, — потрібно телефонувати за номером 16-77 та подавати усну скаргу на заклад.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#медична #реформа
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...