• Головна
  • Поліція Покровська радить батькам як захистити дітей при користуванні соцмережами
10:22, 31 березня 2021 р.

Поліція Покровська радить батькам як захистити дітей при користуванні соцмережами

Які загрози приховує інтернет? Інтернет створює ілюзію безпеки. Дитині здається, що люди з поганими намірами її не бачать і не знають, де вона знаходиться, тому нічого лихого не станеться. Але це не зовсім так. Дітей у мережі переслідує низка ризиків. До того ж такі загрози постійно еволюціонують.

До основних проблем, з якими можуть стикатися діти в інтернеті, можна віднести:

Сайти «для дорослих» — контент, який містить агресію, демонструє насильницькі дії щодо інших, порнографію, а також різноманітні прояви нетерпимості. Подібна інформація може провокувати ненависть у дітей та спотворювати їх світосприйняття.

Онлайн-друг. Спілкування з незнайомцями теж нерідко призводить до негативних наслідків. Це може бути кібербулінг, педофілія, грумінг, секстинг або групи смерті. Такі інтернет-активності несуть не тільки психологічну загрозу для дитини, але й фізичну. Довіра дітей до незнайомців може призвести до фатальних наслідків: самогубства, викрадення, вчинення над дитиною насильницьких дій сексуального характеру тощо.

Крім зазначених небезпек, діти в інтернеті можуть стикатися з такими проблемами, як:

Овершеринг, або надання надмірної інформації про себе. Діти інколи можуть викладати в мережі конфіденційну або особисту інформацію. Наприклад, адресу школи, місце проживання або інші місця, де дитина часто перебуває. Розголошення таких даних може призвести до грабежу або викрадення. Також з метою похизуватися перед друзями дитина може сфотографувати документи та викласти в соцмережі інформацію, якою скористаються злочинці.

Фішинг — це підміна справжнього сайту на підробний. Такий ресурс може бути копією оригіналу, але зазвичай його адреса відрізняється на декілька символів. Подібні сайти створюються з різною метою. Наприклад, зловмисники збирають конфіденційну інформацію для подальшого використання зі злочинними намірами, крадіжки грошей з рахунків або ж задля навмисного зараження вірусами, які постійно копіюватимуть ваші дані з комп’ютера. Отриману інформацію злочинці можуть використовувати для шантажу, подальшого продажу тощо.

Витрати на онлайн-покупки. Різноманітні інтернет-магазини зазвичай корисні і добряче економлять час, але дитина може витратити великі кошти на ігри або товари, які дуже сильно хоче. Такі незаплановані витрати нашкодять сімейному бюджету.

По-перше, потрібно самостійно розширювати свої знання та навички роботи в Мережі. Тільки в цьому випадку ви зможете освоювати інтернет разом з дитиною, використовуючи його можливості для освіти та розвитку.

По-друге, слід провести кілька бесід «на рівних» — з‘ясувати інтереси та потреби дитини в інтернеті, пояснити загрози. При цьому слід пам’ятати про такі п‘ять простих правил, складених фахівцями:

Важливо пояснити дитині значимість захисту конфіденційної інформації. Дитина повинна розуміти, що не можна робити спільним надбанням інформацію про сім’ю, адресу проживання, номери телефонів, кредитних карт і т.д. І навіть кращим друзям не можна називати власні паролі до інтернет-сервісів. В Інтернеті потрібно дотримуватися тих же етичних правил, що і в реальному житті, поважати інших людей і їхні авторські права. Адже незаконне розповсюдження інформації, яка є чужою власністю, по суті, є крадіжкою. Зайва довірливість в мережі може мати серйозні негативні наслідки. Тому батькам слід пояснити дитині, що не можна занадто довіряти незнайомцям у Мережі і тим більше призначати їм зустрічі в реальному житті без відома батьків. Діти повинні зрозуміти, у скільки обходиться батькам їхнє перебування в Мережі. Фінансова сторона віртуального життя коштує реальних грошей.

Але найголовніше — довіра дитини до батьків і можливість звертатися за порадою в будь-якій незрозумілій ситуації.

По-третє, слід використовувати максимум технічних засобів для захисту ПК, особистих даних та фільтрації небажаного контенту. Встановіть антивірус, а також спеціальне програмне забезпечення батьківського контролю на комп'ютер і мобільний телефон дитини.

По-четверте, запропонуйте дитині територію цікавого і безпечного інтернету. Можна скористатися переліком корисних і безпечних сайтів для дітей -рекомендований психологами. Ці ресурси відповідають трьом основним критеріям: безпека, користь і адміністрування сайту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#соцмережі #діти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...