• Главная
  • Нагадуємо покровчанам: сьогодні День Матері
13:35, 9 мая 2021 г.

Нагадуємо покровчанам: сьогодні День Матері

У другу неділю травня українці відзначають День Матері. Цього року свято випадає на 9 травня. Відзначати його офіційно в Україні почали з 1999 року. Та свято має тривалішу історію, повідомляє 06239

Богинь-матерів ушановували ще в первісні часи, а також у стародавніх Греції та Римі. Материнську неділю влаштовували у Великій Британії з 1600-х років. Найбільшого значення вона набула наприкінці ХІХ століття.

Вважають, що традиція всесвітнього святкування зародилася в США напередодні Першої світової війни. Але ідея з’явилася ще раніше й належить американській пацифістці Джулії Ворд. У 1870-х вона збирала в Бостоні масові мітинги з цього приводу, але влада не звертала на них уваги.

1907-го справу Джулії Ворд продовжила активістка Анна Джарвіс. Жінка втратила матір і відчувала провину, що не змогла віддячити їй і висловити любов. Почала писати листи до політиків і відомих осіб, щоб підтримали ідею Дня Матері.

У 1910 році першим відсвяткував День Матері штат Вірджинія. Чотири роки потому президент Томас Вудро Вільсон підписав постанову про святкування Дня Матері кожної другої неділі травня.

Після США День матері почали відзначати у Швейцарії та ще в 30 країнах. У Великій Британії матерям дарують торт, прикрашений 12 кульками марципанів, в Австралії – хризантеми, у Японії – гвоздики, у Мексиці – проводять католицьку службу із піснею Las mananitas. У кафе й ресторанах для матерів готують спеціальні страви.

У США цього дня, крім подарунків, заведено носити на одязі гвоздику будь-якого кольору, але не білого. Бо ним вшановують пам’ять померлих матерів.

Між українцями традиція свята почала ширитися в 1928 році. Тоді його провела Спілка українок Канади. За рік із такою ініціативою у Львові виступила редакторка тижневика “Жіноча доля” та організаторка-референтка Спілки українок Олена Кисілевська. Для матерів на Західній Україні, яка входила до складу Польщі, влаштовували різноманітні заходи й урочистості.

З приходом радянської влади в 1939 році святкування заборонили. День Матері не відзначали майже 50 років, а матерів вітали на 8 березня.

Сьогодні українці вітають матерів незалежно від віку, а також вагітних. Дякують за все добре, що вони зробили. Дарують поцілунки, квіти, листівки чи сюрпризи. Беруть на себе всі хатні турботи, готують їжу. Хто живе окремо, навідуються в гості або телефонують.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#день #матері
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...