• Главная
  • У Покровську представили проєкт щодо забезпечення житлом переселенців
09:53, 12 мая 2021 г.

У Покровську представили проєкт щодо забезпечення житлом переселенців

У Покровську представили проєкт щодо забезпечення житлом переселенців

До Покровська з робочим візитом завітали представники Міжнародної організації з міграції в Україні. З міським головою, його заступниками та секретарем міської ради обговорили можливість участі Покровської громади у проєкті щодо забезпечення внутрішньо переміщених осіб доступним житлом.

Ідея проєкту полягає у збільшенні можливостей доступного житла, а саме будівництві багатоповерхових житлових будинків у містах, де проживає велика кількість ВПО.

У планах МОМ побудувати чи відремонтувати житло для 250 родин: 80% з них становитимуть ВПО, а 20% — місцеві мешканці. Точна кількість будівель буде визначена у процесі проєктування. Житло не буде надаватися безкоштовно. Однак, оскільки це проєкт доступного житла, то орендні платежі будуть встановлені на рівні нижчому, ніж ринковий. Орендарі додатково оплачуватимуть комунальні платежі. Також у проєкті передбачена можливість оренди з правом викупу помешкання.

Міський голова Руслан Требушкін зазначив, що у Покровську проживає майже 20 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які мають потребу у житлі.

У Покровську представили проєкт щодо забезпечення житлом переселенців, фото-1

«Вже кілька років місцева влада у співфінансуванні з Мінреінтеграції реалізує програму забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб та щорічно закуповує квартири для тимчасового проживання ВПО. Але ми розуміємо, що потреби набагато більші, ніж можна охопити цією програмою. Тому ми однозначно зацікавлені в участі в цьому проєкті, - сказав Руслан Требушкін. - На території міста є три потенційні будівельні майданчики, є спеціалісти, у яких є розуміння та бажання вирішувати ці питання, і ми готові докласти максимум зусиль для реалізації цього проєкту».

Секретар міської ради Наталія Іваньо зауважила, що житловий фонд нашої громади застарілий. Мікрорайон Лазурний, найновіший житловий масив, будувався тридцять років тому. Місцева влада зацікавлена у реалізації цього проєкту, адже він дасть поштовх для залучення спеціалістів до громади.

«Надання житла для місцевого населення - також дуже важливий аспект. У зв’язку із законом про децентралізацію громада розширилася, і ми відчуваємо кадровий голод. А забезпечення доступним житлом дасть можливість залучити медичних працівників, інших спеціалістів залишитися жити та працювати у громаді», - сказала Наталія Іваньо.

У Покровську представили проєкт щодо забезпечення житлом переселенців, фото-2

В результаті зустрічі заступник міського голови Костянтин Мілютін зазначив, що представники МОМ були приємно здивовані тим, що у Покровську вже зроблена значна частина роботи в цьому напрямку - по деяким об’єктам підготовлена проєктно-кошторисна документація, частково оформлені документи із землеустрою.

«Ми розуміємо, що дива не станеться і вже завтра ми не розпочнемо будівництво, але сьогодні ми зробили перший крок до якісних змін для Покровська», - зазначив Костянтин Мілютін.

Найближчим часом організація надішле анкету, за результатами якої буде прийняте рішення щодо реалізації проєкту на території Покровської громади.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#переселенцы #Покровск
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...