• Главная
  • До уваги покровчан: водиться в дію закон про работу колекторських компаній
17:34, 14 июля

До уваги покровчан: водиться в дію закон про работу колекторських компаній

Завтра вводиться в дію Закон України № 1349-IX – ключовий документ, що врегульовує роботу колекторських компаній та встановлює вимоги до етичної поведінки під час стягнення боргів.

В Україні це відбудеться вперше. Розпочинається активна фаза трансформації ринку колекторських послуг, робота над якою велася з моменту переходу небанків під регулювання Національним банком.

НБУ готовий до повного введення закону у дію і вже узгодив власну нормативно-правову базу відповідно до нього. Насамперед затверджений порядок реєстрації колекторських компаній у спеціальному реєстрі.

Завтра розпочинається термін, відведений компаніям на подання документів для реєстрації, – один місяць до 13 серпня 2021 року.

Порядок міститься детальний опис, які документи необхідно подати, які вимоги до керівників та власників істотної участі, порядок виключення з реєстру тощо.

Які переваги дає створення реєстру?

Фактично він виконає роль фільтра, завдяки якому буде сформований чіткий та прозорий перелік компаній, що мають право на колекторську діяльність.

На жаль, донедавна майже будь-хто міг займатися стягненням боргів. Навіть звичайні юридичні особи без ліцензій на надання фінансових послуг. І до таких компаній не було жодних вимог та жодної перевірки з боку держорганів.

Потрапити до реєстру зможуть лише ті компанії, які не порушують законодавство про захист прав споживачів, із бездоганною діловою репутацією, прозорою структурою власності, а також керівниками, які відповідають кваліфікаційним вимогам. Це дозволить захистити споживачів фінпослуг.

#Покровськ #коллекторськы_банки
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...