• Головна
  • Маленька громада має право на якісне життя: суть реформи децентралізаціїї
11:31, 9 вересня 2021 р.

Маленька громада має право на якісне життя: суть реформи децентралізаціїї

Маленька громада має право на якісне життя: суть реформи децентралізаціїї

Маленька громада має право на якісне життя, вона теж може бути успішною. Саме за такого бажання, а можливо і принципу в Україні потрібно активно реалізовувати реформу децентралізації.

Розпорядженням Кабінету міністрів від 1 квітня 2014 року в Україні було прийнято Концепцію реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Багато років поспіль гостро стояла проблема формування ефективної структури місцевого самоврядування та підтримки людських потреб на місцях.

Кожен українець хоче отримувати якісні медичні послуги, вивчати ефективні освітні програми та в цілому знаходитися в повноцінно розвинутому життєвому середовищі. І тут одразу виникає питання як це зробити, якщо значна кількість територіальних громад не має суттєво закріпленої сильної матеріально-фінансової бази, яка б мала спроможність реалізовувати всі ці бажання. Таким чином можна сказати, що мета децентралізація це покращення життя на містах.

25 жовтня 2020 відбулися місцеві вибори в Україні. Під час агітаційного періоду в мене була змога поспілкуватися з великою кількістю людей саме на питання децентралізації.

Умовно люди поділилися на декілька груп:

-перші знають , що це за реформа та розділяють її концепцію,

-другі не чули про це за процес,

-треті чули, але не зовсім розуміють в чому концепція.

І тут наявним одразу стає проблема не освіченості в цьому питанні. Перед владою з’являється важливе завданняпроінформувати.

Велика кількість людей не розуміє, за для чого це потрібно і саме тому вони починають формувати негативну думку з цього приводу.

Розповідаючи людям про те, що це добре в першу чергу для їх міста українці змінюють своє розуміння.

Об’єднавши більшу кількість міст, сіл та селищ в одну структуру громада матиме змогу на нове, активне та якісне життя.

Реформу децентралізації можна назвати однієї з найуспішніших та найтриваліших.

Процес передачі комунальної власності та землі до громад ще триває.

Фінанси залишаються на містах, тим самим сприяючи на розвиток різних сфер громади. Саме тепер можна говорити що будь-яке село чи місто працює не для того, щоб гроші пішли в верхи, а для того, щоб вони стали фундаментом будування нового життя їх об’єднання.

Цікавим є те, що значна кількість ОТГ заключає договори про співпрацю допомагаючи один одному.

Виходячи з того, що 7 років вже потрачено на реалізацію реформи виникає питання, яке майбутнє чекає цей проект.

Тут потрібно розуміти та виявити те, що вже зроблено в порівнянні з минулими роками. Якщо раніше формула фінансування була такою «податки-держава-місця», тобто гроші повертались до міст виходячи з розрахунку держави, зараз все інакше. Більша частина податків залишається в ОТГ і менша частина вирушає до державної скарбниці.І тут вже наглядно можна виявити наскільки грамотно, або ж чесно вони розподіляються.

Приїжджаючи до деяких міст ми бачимо суттєве покращення життєвих умов і те що раніше здавалося далеким, з’являється в нашій громаді.

Гірше коли ситуація змінюється в іншу сторону і після того як почалося впровадження реформи децентралізації в окремо взятих містах ситуація з рівнем життя погіршується.

Впровадження цієї системи починає допомагати виявляти корупцію. Кожен громадянин може побачити де і куди пішли його гроші.

Таким чином кожен має змогу вирішити самостійно наскільки ця реформа важлива і актуальна для нього особисто, але результат наявний.

Незважаючи на повільні темпи розвитку, ця реформа стає потужною, прогнозуючи великі зміни в житті суспільства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#реформа_децентралізації #україна #бюджет #фінансування #розвиток_міст #громада #ОТГ
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...