• Головна
  • Як покровчанам отримати житлову субсидію в опалювальному сезоні 2021/22
12:07, 5 жовтня 2021 р.

Як покровчанам отримати житлову субсидію в опалювальному сезоні 2021/22

Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону та розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний сезон.

Для призначення житлової субсидії на опалювальний сезон 2021-2022 років, тим громадянам, які отримували її у неопалювальному сезоні 2021 року, повторно звертатися у жовтні 2021 року НЕ ПОТРІБНО. Її розрахунок буде проведено органами соціального захисту населення самостійно, без звернення громадян.

Ті громадяни, які ще не зверталися за такою державною допомогою, але потребують її, можуть звернутися за призначенням житлової субсидії у будь-який час.

Куди звертатись для призначення субсидії

Заява та необхідні документи подаються особою суб’єкту надання адміністративної послуги:

-структурним підрозділам з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських рад міст обласного значення;

-структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних держадміністрацій лише у разі надіслання їх на папері поштою або в електронній формі;

-через уповноважених осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади;

-посадових осіб центру надання адміністративних послуг;

-поштою або в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг ,,Портал Дія”, офіційний вебсайт Мінсоцполітики або інтегровані з ними інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також інформаційні системи Мінсоцполітики (з накладенням кваліфікованого електронного підпису) (у разі технічної можливості).

Для оформлення субсидії онлайн треба перейти за посиланням ,,Оформлення субсидії онлайн” на сторінці https://www.msp.gov.ua/timeline/subsidii.html.

Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, тобто за місцем реєстрації особи, з урахуванням усіх зареєстрованих осіб. При цьому під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства.

У разі коли в житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані неповнолітні діти, які залишилися без батьківської опіки (піклування), та/або недієздатні особи працездатного віку, над якими встановлено опіку, житлова субсидія призначається за заявою опікуна (піклувальника).

За рішенням органів соціального захисту населення субсидія може бути призначена за фактичним місцем проживання особам, які орендують житло на підставі договору найму, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію.

Житлова субсидія також може призначатися одному із членів домогосподарства, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому без укладеного договору найму (оренди) житла, у разі, коли вони є внутрішньо переміщеними особами.

У випадках призначення житлової субсидії орендарям та внутрішньо переміщеним особам склад домогосподарства декларується заявником під час звернення за призначенням житлової субсидії з додаванням до заяви відповідних документів, що підтверджують проживання за фактичною адресою домогосподарства.

Житлова субсидія не може призначатися одночасно за зареєстрованим місцем проживання особи та за місцем її фактичного проживання.

Які документи надаються для призначення житлової субсидії

Громадянин надає:

– заяву про призначення та надання житлової субсидії,

– декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

У разі потреби можуть бути також додані:

– договір найму (оренди) житла (за наявності),

– довідки про доходи (у разі зазначення у декларації доходів, інформація про які відсутня в ДФС, ПФУ);

- інші документи, які необхідні для розгляду питання по суті (у разі потреби), наприклад, документами, що підтверджують непроживання особи за місцем реєстрації. Такими документами можуть бути:

-довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, у тому числі легалізовані в Україні документи про набуття страхового стажу в іншій країні;

-довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні;

-акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства селищної, сільської або міської ради;

-договори оренди житла в іншому місці тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#покровськ #субсидія #кошти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...