• Головна
  • 18 жовтня - Європейський день протидії торгівлі людьми
09:24, 18 жовтня 2021 р.

18 жовтня - Європейський день протидії торгівлі людьми

Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також про необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи. Про це повідомляє Донецька ОДА.

Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою.

Боротьба з торгівлею людьми визначена одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини. Верховна Рада України 20 вересня 2011 року ухвалила Закон України «Про протидію торгівлі людьми».

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

У Донецькій області координатором у сфері протидії торгівлі людьми є управління сім’ї, молоді та масових заходів національно - патріотичного виховання Донецької обласної державної адміністрації, яке спільно з суб’єктами механізму взаємодії, що здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, проводить інформаційно-просвітницькі акції з метою інформування жителів Донецької області про цю проблему.

Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має, як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.

Причинами розвитку цього явища залишається розповсюдження організованої злочинності та наркоторгівлі й недостатня боротьба з ними, домашнє насильство, пошук кращих умов життя, слабка поінформованість населення про життя і працевлаштування за кордоном, виготовлення й розповсюдження дитячої порнографії через мережу Інтернет – перераховувати можна довго, тільки констатацією факту проблему не вирішиш, але вже її усвідомлення та визнання є першим кроком до боротьби. Особливо якщо враховувати сучасні процеси глобалізації, інформатизації тощо.

Торгівля людьми може відбуватись у різних формах:

-вербування, перевезення, передача, продаж;

-усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях;

-використання в порнобізнесі, примус до заняття проституцією;

-використання у військових конфліктах;

-залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство; -рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця;

-залучення в боргову кабалу;

-використання шантажу, погроз, насильства.

Більшість постраждалих від торгівлі людьми вважають, що їхнє рішення мігрувати у пошуках кращого працевлаштування – це підконтрольний їм процес. Вони не усвідомлюють, що від самого початку їх обманюють або шантажують, аби лише створити ситуацію, в якій тих можна буде експлуатувати.

Постраждалі від торгівлі людьми заслуговують на повагу і допомогу незалежно від форми експлуатації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#покровськ #день_протидії #торгівля_людьми
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...