• Главная
  • До уваги покровчан: що робити, якщо розбив ртутний термометр?
14:04, 28 октября

До уваги покровчан: що робити, якщо розбив ртутний термометр?

У кожному будинку є медичний термометр, який ми всі хапаємо при перших ознаках нездужання, але може статися і так, що до проблем зі здоров’ям призведе сам термометр - якщо його розбити. Про це повідомляє Головне управління ДСНС України у Донецькій області.

Ртуть - речовина 1-го класу небезпеки, особливо шкідливі її пари. У стандартному термометрі міститься до 5 грамів ртуті. Якщо термометр розбився в житловій кімнаті із середнім об'ємом приміщення 50 кубічних метрів, то при випаровуванні всієї ртуті (а випаровуватися вона починає при будь-якій плюсовій температурі, причому чим вища температура, тим швидше відбувається випаровування) концентрація парів ртуті в кімнаті досягає 100 мг на кубометр, що в 30 тисяч разів більше гранично допустимої концентрації у житловій зоні. У реальних умовах (з урахуванням вентиляції) при розбитті медичного термометра в кімнаті площею 12-18 м² концентрація парів ртуті через кілька годин перевищує в 50-100 разів. Але і це не мало, погодьтесь? Ясна річ, що тривале знаходження в атмосфері з такими концентраціями ртуті в повітрі небезпечно для здоров'я.

Що робити, щоб не отруїтися парами ртуті?

Відкрийте вікна - забезпечте доступ свіжого повітря і кращу вентиляцію. Виведіть з приміщення людей, в першу чергу дітей. Обмежте доступ людей в приміщення (закрийте двері) з метою: Зменшення розповсюдження парів ртуті в суміжні кімнати. Виключити рознос ртуті по суміжних кімнатах на взутті (постелити килимок або ганчірку, змочену розчином марганцівки, на вході). Після цього приступаємо до самого процесу демеркуризації.

Як проводити демеркуризацію ртуті?

Надівши гумові рукавички, обережно зберіть у будь-яку герметичну тару з щільно прилеглою кришкою (наприклад, в скляну банку) всі осколки градусника, ну і звичайно, в першу чергу, кульки ртуті. Майте на увазі! Питома вага ртуті дуже висока (вона більш ніж в 13 разів важче води). При падінні вона може розлетітися на кілька дрібних кульок і, зрозуміло, закотитися в будь-яку тріщинку. Щоб зібрати всю ртуть без залишку скористайтеся підручними засобами. Вам допоможуть: медична груша з тонким наконечником, емальований совок, лейкопластир, скотч, пластилін, замазка і т.п.УВАГА! Пам'ятайте, що збір крапель ртуті та осколків треба здійснювати від периферії до центру приміщення.

Якщо ртуть розсипалася по килиму чи іншому покриттю з дрібними ворсинками та / або тріщинами, можете після ручного прибирання крапель пропилососити це місце звичайним побутовим пилососом. Звичайно, пилосос сприятиме роздування парів від зібраної ртуті, але він дозволить бути впевненим у відсутності непомічених вами частинок ртуті, які спокійно продовжують завдавати вам шкоду далі. Пилососити потрібно швидко (1-3 хвилини), щоб не надихатися парами ртуті. Зрозуміло, мішок для збору пилу після такого прибирання потрібно буде утилізувати, помістивши попередньо в герметичну ємність.

Після завершення даної роботи необхідно провести хімічну демеркуризацію. У домашніх умовах можна приготувати розчини з підручних засобів: перманганат калію (або попросту марганцівка) + вода або мильно-содовий розчин.

На завершення: всі відходи від термометра, що вам вдалося зібрати в герметичну тару для виключення подальшого забруднення території і вдома, треба здати на підприємство у вашому районі яке має право на утилізацію ртуті та її відходів.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#термоментр #покровск #температура #безпека
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...