• Головна
  • Вправи для мозку для покращення пам’яті, пізнання та творчості
Новини компаній
17:10, 3 листопада 2021 р.

Вправи для мозку для покращення пам’яті, пізнання та творчості

Новини компаній

Головний мозок є найскладнішим органом тіла. Він регулює численні функції організму, інтерпретує вхідну сенсорну інформацію та обробляє наші емоції. Це також осередок пам’яті, інтелекту та творчості.

Хоча мозок активно працює щодня, певні види діяльності можуть допомогти покращити роботу мозку та нейронних зв’язків. Це, у свою чергу, може допомогти захистити мозок від вікової дегенерації.

Вправи для мозку для покращення пам’яті, пізнання та творчості, фото-1

Мозок завжди активний, навіть під час сну. Однак певні види діяльності можуть залучати мозок по-новому, що потенційно може призвести до покращення пам’яті, когнітивних функцій або творчості.

У цій статті мі наведемо приклади вправ для мозку, які можуть допомогти покращити пам’ять, пізнання та творчі здібності.

  • Медитація

Медитація зазвичай передбачає концентрацію уваги спокійним, контрольованим способом. Медитація може мати багато переваг як для мозку, так і для тіла.

За даними Національного центру комплементарного та інтегративного здоров’я, дослідження показують, що медитація може принести користь мозку, сповільнюючи його старіння і збільшуючи здатність мозку обробляти інформацію.

  • Візуалізація

Візуалізація передбачає формування ментального образу для сприйняття інформації. Ментальний образ може бути у вигляді картинок або анімованих сцен.

Огляд Trusted Source за 2018 рік зазначає, що візуалізація допомагає людям упорядковувати інформацію та приймати відповідні рішення.

Люди можуть практикувати візуалізацію у своєму повсякденному житті. Наприклад, перед походом по магазинах люди можуть уявити собі, як вони дістануться до продуктового магазину та дорогу назад, що вони куплять, коли туди прийдуть. Головне – уявляти сцени яскраво і якомога детальніше.

  • Гра в ігри

Гра в карткові або настільні ігри може стати цікавим способом соціалізації або проведення часу. Ці дії також можуть бути корисними для мозку. Дослідження 2017 року виявило зв’язок між іграми та зниженням ризику когнітивних порушень у літніх людей.

Вправи для мозку для покращення пам’яті, пізнання та творчості, фото-2

У огляді 2015 року зазначено, що деякі типи онлайн-ігор або відеоігор, таких як екшн, головоломки та стратегічні ігри, можуть призвести до покращення:

  • уваги
  • здатності вирішувати проблем
  • когнітивної гнучкості

Професійні гравці в шахи та покер, наприклад, мають високий рівень зосередженості та концентрації, і ці вміння активно перевіряються протягом довгих годин змагань. Найкращі гравці навчилися контролювати свої емоції, що допомагає їм зберігати холодну голову, дотримуватися обраної стратегії та вберігає від прийняття необдуманих рішень. Вони уникають великих емоційних коливань від піднесення до відчаю, які можуть виникнути в ході однієї і тієї ж гри.

  • Соціалізація

Гарно проведений час в компанії друзів може бути розумово захоплюючим дозвіллям і може допомогти зберегти когнітивні функції. Дослідження 2019 року показало, що люди з більш частими соціальними контактами рідше відчувають зниження когнітивних функцій і деменцію.

Деякі соціальні заходи, які можуть допомогти стимулювати роботу мозку, включають:

Освоєння нових навичок задіює мозок різними способами і може допомогти покращити роботу мозку.

Дослідження 2014 року, проведене серед літніх людей показало, що вивчення нової і вимогливої до когнітивної діяльності навички, як наприклад вишивка або фотографія, покращує функцію пам’яті.

  • Збільшення особистого словникового запасу

Розширення власного словникового запасу – це чудовий спосіб розширити знання під час тренування мозку.

Простий спосіб збільшити словниковий запас – читати книги або дивитися телепрограми і записувати будь-які незнайомі слова. Потім людина може використовувати словник, щоб знайти значення слова і придумати способи використання цього слова в реченні.

  • Вивчення нової мови

«Білінгвізм» означає здатність говорити двома мовами.

У огляді 2019 року зазначається, що двомовність збільшує та зміцнює зв’язок між різними областями мозку. Дослідники припускають, що такий посилений зв’язок може відігравати певну роль у затримці початку хвороби Альцгеймера та інших форм деменції.

  • Слухання музики

Дослідження 2018 року, опубліковане в Brain Sciences, показало, що прослуховування музики, яка подобається людині, залучає та з’єднує різні частини мозку.

Дослідники припускають, що це може призвести до поліпшення когнітивних функцій і загального самопочуття.

  • Регулярні заняття спортом

Регулярні фізичні вправи корисні як для мозку, так і для організму. Автори дослідження 2019 року відзначають, що фізичні вправи покращують наступні аспекти здоров’я мозку:

  • пам'ять
  • пізнання
  • координація рухів

Вправи для мозку можуть простими, наприклад, активне залучення мозку до повсякденних завдань. Інші – це цілеспрямовані тренування для мозку, спеціально розроблені для покращення пам’яті, пізнання або творчості.

Вправи для мозку можуть допомогти покращити роботу мозку та посилити зв’язок між різними областями. Це може допомогти захистити мозок від вікової дегенерації.

Люди, швидше за все, відрізняються з точки зору вправ для мозку, які вони вважають найбільш приємними. Можливо, спочатку буде гарною ідеєю спробувати цілу низку вправ, що тренують мозок, і дотримуватися тих, які приносять найбільше задоволення або найпомітніший результат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...