• Головна
  • У Покровську підбили підсумки проєкту щодо запобігання домашнього насильства
13:42, 3 квітня 2023 р.

У Покровську підбили підсумки проєкту щодо запобігання домашнього насильства

У Покровську підбили підсумки проєкту щодо запобігання домашнього насильства

16 тренінгів із запобігання домашньому насильству в Покровській громаді відбулися не дарма — близько 500 мешканців отримали важливу інформацію, підтримку, можливість звернутися до психолога та звільнилися від сталих у суспільстві міфів, повідомляє управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації. Голова громадської організації “Покровська правозахисна організація “ЩИТ”  Марія Шамоніна розповіла про те, як відбувалися тренінги та які результати отримала команда фахівців проєкту.

Звільнення від міфів

“Перш за все ми мали за мету підвищити обізнаність учасників та учасниць про види й проблеми насильства. Навчити людей розрізняти токсичні та здорові стосунки з партнером, ідентифікувати аб’юзивну поведінку та дати цільовій аудиторії необхідні знання щодо визначення форм насильства та способів запобігання насильству. Ми хотіли мотивувати учасників самостійно втілювати зміни в громаді, використовуючи здобуті знання”, — говорить Марія Шамоніна. 

Найпершим міфом, який розвінчували на тренінгу, є те, що домашнє насильство існує лише у “неблагополучних” сім'ях.

“Домашнє насильство не має соціальних чи національних меж. Воно може трапитися будь з ким. Найчастіше основою домашнього насильства є бажання одного члена сім'ї контролювати іншого”, — пояснюють тренери проєкту.

Ще один розповсюджений міф — треба почекати, і все зміниться. Ні, не зміниться. 

“Багато жінок вірять, що насильство в їхній сім'ї — це прикрий випадок, що чоловік зміниться — просто має пройти час, треба дати йому “ще один шанс”. Тим паче, що кривдник може перепрошувати, дарувати подарунки та вкотре запевняти, що більше такого не повториться. Але, на жаль, насильство відбувається знову і знову”, — говорить пані Марія. 

І ще один важливий міф, який часто можна чути від старшого покоління — “дітям потрібен батько, навіть якщо він агресивний”.

“Не треба “залишатися заради дітей”. Діти, які зазнають насильства або бачать насильство в сім'ї, страждають набагато більше за тих, хто зростає з одним із люблячих батьків у родинному спокої. Діти, які є свідками насильства в сім'ї, страждають душевно. Це негативно впливає на їхній емоційний стан, взаємовідносини з однолітками, навчання. Для них насильство у стосунках стає нормою. Існує ризик того, що вони повторять приклад батьків у дорослому житті!”, — підкреслює Марія Шамоніна.

Команда проєкту наголошує, що насильство — не норма у родині! Ані фізичне, ані сексуальне чи психологічне. 

“Це дійсно проблема сучасного суспільства. Тому ми так націлені на інформаційну кампанію. Наші білборди, розташовані у центрі Покровська, можуть бачити 30 тисяч людей, а листівки з алгоритмом дій щодо запобігання домашнього насильства, руйнації хибних міфів отримали 5 тисяч людей”, — говорить пані Марія.

Результати проєкту

“На початку тренінгу всі учасники опрацьовували анкету-опитування, яка дозволяє оцінити ставлення учасника до соціальної проблеми до навчання. Друга частина анкети заповнювалася учасниками в кінці тренінгу та дала можливість оцінити його якість, надані рекомендації та зауваження. Загалом, результати опитування свідчать про значну кількість міфів, що підживлюють домашнє насильство; задоволення від пройденого навчання; потребу громадян в отриманні просвітницької інформації”, — розповідає Марія Шамоніна. 

Загалом тренінги відвідали 488 мешканців Покровської громади. Головний результат — запрошення від громад проводити подібні заходи ще. 

“Наприклад, від Удачненської сільської громади у Сергіївці ми отримали прохання приїздити до них ще, вже з новими проєктами. А мешканці Покровська, Родинського та Сухецького здивували нас нестандартними думками та надзвичайною активністю. Серед учасників та учасниць були люди з вадами зору, але наші волонтерки впоралися з таким викликом і допомогли їм заповнити анкети та взяти участь у вправах. Люди з інвалідністю є вразливими до проявів домашнього насильства, вони поділилися, що мали досвід психологічного насильства, але вчасно не могли протистояти йому. Ці люди залишилися після тренінгу та отримали консультацію психолога”, — ділиться результатами пані Марія. 

Команда проєкту також розповіла, що віряни церкви "Пробудження" у Покровську були дуже здивовані, коли почули статистику щодо випадків домашнього насильства та фактів, що жінки роками можуть терпіти домашнє насильство, вважати себе винними і роками не звертатися за допомогою. 

“Тепер учасники об’єднані у відкриту групу у сервісі Вайбер, де можуть отримувати для себе корисну правову інформацію та консультації психолога у важких життєвих ситуаціях”, — зазначає Марія Шамоніна.

Зібрати учасників тренінгів вдалося завдяки співпраці правозахисної організації з місцевими громадськими організаціями та релігійними громадами:

ГО УТОС, ГО “Покровська рада ветеранів”, ГО “Покровське об’єднання “Надія”, церква “Нове Покоління”(Мирноград), ГО “Твій-шанс”, церква “Еммануїл”, Християнська церква “Пробудження”, ГО Донецька обласна організація “Дитяче містечко”, ГО Покровське об’єднання “Надія”, ГО “Мирноградська рада ветеранів”, ГО “Родинська рада ветеранів”, ГО Міське товариство інвалідів м Покровськ.

Інформаційний продукт підготовлено у межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії. Думки, погляди та рекомендації, викладені у цій публікації, належать авторам(-кам) і не обов’язково відображають офіційну політику чи позицію UNFPA, ГО “Інноваційні соціальні рішення” або уряду Великої Британії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Покровськ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...