• Головна
  • Переселенцям спростили умови погашення деяких споживчих кредитів — подробиці
12:27, 12 квітня

Переселенцям спростили умови погашення деяких споживчих кредитів — подробиці

Переселенцям спростили умови погашення деяких споживчих кредитів — подробиці

Механізм охоплюватиме позики з надвисокою процентною ставкою

Верховна Рада України в першому читанні підтримала законопроєкти щодо спрощення умов погашення споживчих кредитів для внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на розбитих війною територіях нашої країни, передає Донбас24.

Як повідомляють у Мінреінтеграції, йдеться про законопроєкти № 9051 та № 9052, розроблені міністерством та внесеними Урядом на розгляд депутатів. Згідно з документами, ВПО та мешканцям постраждалих від бойових дій спростять умови погашення кредитів. Однак, не всіх:

«Насамперед це позики на лікування, ремонт житла, придбання побутової техніки, навчання тощо. Вони не передбачають заставу, але мають надвисоку процентну ставку — 50−100% річних. Виплата таких кредитів для позичальників, які проживають або виїхали з територій ведення бойових дій чи тимчасово окупованих територій, є надскладною», — зазначають у Мінре.

Розроблений механізм передбачає проводити обов’язкову реструктуризацію кредитів протягом воєнного стану та 30 днів після нього. Він діятиме за наступних умов:

— позичальник перебуває на обліку ВПО, постійно проживає або виїхав з тимчасово окупованої території чи зони, де велися(ведуться) бойові дії;

— єдиний дохід позичальника та членів його родини — державна і соціальна грошова допомога та/або пенсійне забезпечення, благодійна допомога;

— споживач або член сім'ї — особа з інвалідністю внаслідок війни, а сукупний розмір доходу — не більший, ніж дві мінімальні зарплати;

— відсутня прострочена заборгованість станом на 24 лютого 2022 року.

Законопроєктами також встановлено заборону вимагати прострочену заборгованість кредитору та колекторській компанії на період воєнного стану і протягом 30 днів після нього.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ВПО #виплати
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...