• Головна
  • В Україні змінять умови декретної відпустки: замість матері доглядати за дитиною зможе батько
14:44, 22 квітня 2023 р.

В Україні змінять умови декретної відпустки: замість матері доглядати за дитиною зможе батько

В Україні змінять умови декретної відпустки: замість матері доглядати за дитиною зможе батько

В Україні планують змінити умови отримання декретної відпустки. Батько отримає рівні права з матір'ю та зможе користуватись декретною відпусткою.

Про це йдеться в законопроєкті №9018, який підтримав профільний комітет Ради. Документом передбачається зрівняння прав батьків та матерів на відпустки в законодавстві. Це дозволить значно наблизитися до принципів гендерної рівності та соціальної справедливості.

Серед нововведень:

  • надати визначення поняттям "одинока матір", "одинокий батько";
  • забезпечити надання за бажанням матері, батька дитини відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Така відпустка може бути використана батьками одночасно, при цьому з загального трирічного строку тривалість одночасного перебування у відпустці обох батьків не може бути більшою 4 місяців;
  • встановити, якщо дитина потребує домашнього догляду, матері, батьку дитини в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, зазначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною восьмирічного віку.

Автори документа зазначають, що ухвалення проєкту закону забезпечить підтримку сім’ї, формування відповідального материнства та батьківства, а також рівні права та обов'язки матері та батька щодо отримання соціальних відпусток. Головний автор – народний депутат Олександр Юрченко ("Слуга народу").

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#декретна_відпустка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...