• Головна
  • Українцям підсовують фальшиві гривні: які купюри найнебезпечніші
16:26, 28 травня 2023 р.

Українцям підсовують фальшиві гривні: які купюри найнебезпечніші

Українцям підсовують фальшиві гривні: які купюри найнебезпечніші

Фальшивомонетники значно знизили активність в Україні – за підсумками 2022 року на 1 млн справжніх купюр припадало близько 2,2 підроблених, при тому, що у 2021-му було 7,1 фальшивих банкнот на 1 млн справжніх.

Тим не менш, отримати фальшиві гроші українці все одно можуть. Втім, можуть вони й розпізнати підробку – зокрема на дотик.

Як розповіли в НБУ, у 2022 році найчастіше підробляли купюри старого зразка (випущені до 2015 року). Найпопулярнішою є підробка купюр у 500 грн – 39% від загальної кількості вилучених підробок та 57% від їх загальної суми. Також часто підробляють:

200 грн – 45% від загальної кількості вилучених підробок 26% т їхньої загальної суми; 100 грн – 8% та 2%.

Як перевірити справжність банкнот гривні

Перевірити справжність гривневих купюр можна кількома способами. Зокрема, на дотик.

"Так перевіряється банкнотний папір та рельєфність окремих зображень з лицьового боку банкноти, що забезпечується спеціальним видом друку", – пояснюють в Нацбанку.

Також можна провести перевірку, розмістивши купюру проти світла. Так перевіряються:

  • наявність водяних знаків (зображення портрета, що повторює портрет, надрукований на лицьовій стороні банкноти, а також зображення цифрового позначення номіналу або графічного знака гривні);
  • наявність наскрізного елемента (суміщене зображення) – фрагментарне зображення цифрового позначення номіналу, виконаного з лицьового та зворотного боків, набуває цілісного вигляду без розривів та зсувів під час розглядання банкноти проти світла;
  • наявність повністю зануреної в товщу паперу захисної стрічки, на якій за допомогою збільшувального скла при розгляді банкноти проти світла можна побачити у прямому та перевернутому вигляді зображення цифрового позначення номіналу, написи ГРН та зображення тризубу.

Перевірити справжність купюри можна і змінюючи кут нахилу. Так:

  • зображення, виконані оптично-змінними фарбами, змінюють колір при розгляді банкноти під різними кутами зору та мають кінетичний ефект (при зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки);
  • частково введена в товщу паперу полімерна захисна стрічка відповідного кольору містить зображення цифрового позначення номіналу банкноти та графічного знака гривні (у банкнотах номіналом 100-500 грн), Державного Герба України та має яскраво виражений кінетичний ефект;
  • латентне зображення цифрового позначення номіналу стає видимим при розгляді банкноти на рівні очей проти світла під гострим кутом (темне на світлому фоні під час розглядання банкноти з довгої сторони, світле та темному фоні – з короткої сторони).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Гривні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...