• Головна
  • Міста і громади, вільні від домашнього насильства: Покровська громада серед учасників координаційної зустрічі в Києві
11:50, 6 червня 2023 р.

Міста і громади, вільні від домашнього насильства: Покровська громада серед учасників координаційної зустрічі в Києві

30 травня 2023 року в Києві відбулася Координаційна зустріч Уряду України та керівництва 45 міст та громад-учасників проєкту  Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) «Міста і громади, вільні від домашнього насильства».

У заході взяли участь: заступниця Міністра соціальної політики Україні Уляна Токарєва, голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик, представник Посольства Великої Британії та Канади в Україні Нік Боулер, заступник Представника UNFPA в Україні Павло Замостян, керівник проєкту Костянтин Бойчук.

Покровську громаду на зустрічі представила заступниця начальника міської військової адміністрації Олена Харчевна. 

Під час заходу учасники обговорили питання реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству в містах і громадах України, переглянули документальну стрічку «Поруш тишу»,  створену за підтримки урядів Канади, Великої Британії, Бюро гуманітарної допомоги USAID та Гуманітарного фонду для України (UHF), а також акцентували на здобутках проєкту - яких цілей вже досягнуто. 

Міста і громади, вільні від домашнього насильства: Покровська громада серед учасників координаційної зустрічі в Києві, фото-1

“Нашим партнерам є чим пишатися, адже спільно ми змогли створити 140 спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, такі як притулки, кризові кімнати, денні центри, мобільні бригади, служби первинного консультування. Експерти проєкту провели тренінги для майже трьох тисяч фахівців з усієї країни, наша акція присвячена 16 дням протидії проти гендерно зумовленого насильства об'єднала майже мільйон українців. Ми радіємо, що тема подолання домашнього насильства не перестає бути важливою для українців й робимо все можливе, щоб постраждалі могли почуватися захищено”, — зазначив керівник проєкту “Міста і громади, вільні від домашнього насильства” Костянтин Бойчук. 

За словами заступниці Міністра соціальної політики України Уляни Токаревої, цьогоріч уряд виділив 175 мільйонів гривень субвенції для міст і громад України. Ці кошти можна буде спрямовувати, серед іншого і на відновлення сервісів, які пошкоджені через війну, наприклад, відновлювати пошкоджені автівки чи забезпечувати у спеціалізованих закладах укриття. Наразі порядок надання субвенцій перебуває на затвердженні уряду. 

Міста і громади, вільні від домашнього насильства: Покровська громада серед учасників координаційної зустрічі в Києві, фото-2

У рамках реалізації програми ООН з відновлення і розбудови миру «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» у Покровську створений  «Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі» Покровського міського Центру соціальних служб Донецької області.

Даний спеціалізований сервіс був відкритий у липні 2021 року і він продовжує активно працювати: лише з початку поточного року послугами фахівців скористались близько 150 родин. 

«Покровська МВА приділяє особливу увагу питанням розбудови муніципальної системи запобігання та протидії домашньому насильству. Нині все частіше почали відкрито говорити на замовчувану раніше тему домашнього та гендерно зумовленого насильства та допомагати тим, хто його зазнав. Завдяки підтримці донорів та уряду країни є можливість допомагати таким людям», –  зауважила Олена Харчевна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Покровськ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...