• Головна
  • Скільки потрібно вживати омега-3, щоб мати гарне здоров’я
Новини компаній
17:00, 16 червня 2023 р.

Скільки потрібно вживати омега-3, щоб мати гарне здоров’я

Новини компаній

Омега - 3 жирні кислоти дуже корисні і це відомо всім. Щоб розібратися, чому вони так важливі та яку користь несуть для організму нам розповість лікар - дієтолог Олег Швець. Він розповість про топ Омега 3 для дітей.

До цієї групи відносять ейкозапентаєнову (ЕПК), докозагексаєнову (ДГК) та альфа-ліноленову (AЛА). Їх найкращим джерелом є горіхи, лляна олія та жирна риба.

Вони несуть користь для мозку та серця, забирають запалення з організму та роблять захист від хронічних захворювань. Та, як би це сумно не звучало, майже 80% людей мають дефіцит цієї речовини.

Спеціалісти радять вживати хоча б 500 мг ЕПК+ДГК щодня. Жінкам при надії, які годують грудьми мають отримувати 700 мг EПК+ДГК на день.

Скільки потрібно вживати омега-3, щоб мати гарне здоров’я, фото-1

Протидія депресії

Депресивний розлад є одним із найпоширеніших психічних порушень у світі. Його характеризують симптоми, такі як постійна тривожність, втрата енергії та загальний відсутній інтерес до життя, які супроводжуються тривогою.

Наукові дослідження свідчать про те, що люди, які систематично споживають Омега-3 жирні кислоти, мають менше схильності до депресії. Крім того, для тих, хто вже має цей розлад, дієтичні добавки Омега-3 допомагають полегшити симптоми. Особливо ефективною для лікування депресії є ейкозапентаєнова кислота (EПК).

Користь для очей

ДГК є важливим компонентом у сітківці ока. Якщо в організмі буде дефіцит, тоді зір може погіршитись. Якщо ви будете на регулярній основі споживати омега - 3, тоді ризик виникнення жовтої плями буде прирівняний до нуля і ніяка сліпота та пошкодження очей вам не страшні.

Вплив на мозок плоду

Омега-3 жирні кислоти відіграють ключову роль у рості та розвитку мозку у немовлят. Забезпечення достатньої кількості Омега-3 під час вагітності сприяє поліпшенню когнітивного розвитку, підвищенню комунікативних та соціальних навичок, а також зниженню ризику затримки розвитку.

Зменшує ризик серцевих захворювань

Чимало досліджень показують, що люди, які часто їли рибу менше страждають на інфаркт та інсульт. Саме це повʼязано зі споживанням омега-3.

Омега-3 зменшує прояви метаболічного синдрому

Люди з метаболічним синдромом після прийому Омега-3 жирні кислоти змогли налагодити рівень цукру в крові, знизити тиск, забрати запалення та ще чимало факторів, які напряму повʼязані із хворобами серця.

Омега-3 і шизофренія

Наукові дослідження виявили, що особи, які страждають психічними розладами, часто мають недостатній рівень омега-3 жирних кислот. Споживання цих кислот може знизити прояви агресивної поведінки і виявити позитивний ефект на стан людей, які мають шизофренію або біполярний розлад.

Покращують роботу мозку

Декілька досліджень виявили високе споживання Омега-3 жирних кислот зі зменшенням вікового погіршення розумових функцій та зниженням ризику хвороби Альцгеймера.

Омега поліпшують стан кісток

Омега-3 жирні кислоти допомагають зміцнювати кістки та нарощути в них кількість кальцію. В теорії це може впливати на розвиток остеопорозу. А ще вони стають помічниками у лікуванні артриту.

Омега-3 і шкіра

Докозагексаенова кислота (ДГК) відіграє важливу роль у здоров'ї шкіри. Вона є структурним компонентом клітинних мембран, які утворюють більшу частину шкіри. Ейкозапентаєнова кислота (ЕПК) також сприяє зволоженню шкіри.

Омега-3 жирні кислоти є життєво важливими для здоров'я. Найкращим способом забезпечити достатнє споживання Омега-3 є отримувати їх з продуктів, наприклад, їсти жирну рибу два рази на тиждень. Якщо це неможливо, можна використовувати дієтичні добавки. Для людей, які мають дефіцит Омега-3, це є доступним і ефективним способом поліпшити своє здоров'я і навіть продовжити тривалість життя. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...