• Головна
  • Галузі застосування нержавіючої сталі листової в промисловості та будівництві
Новини компаній
10:19, 4 липня 2023 р.

Галузі застосування нержавіючої сталі листової в промисловості та будівництві

Новини компаній

Листовий металопрокат по праву носить звання найбільш затребуваного. У цьому немає нічого дивного, оскільки його форма сприяє активному застосуванню як заготовок для виготовлення різних виробів і деталей. Що тут говорити, якщо навіть зварні труби роблять з листового прокату. Так що лист цілком можна назвати справжнім "королем", якому підкорилися практично всі галузі промисловості та будівництва.

Не є винятком і нержавійка листова, яка застосовується практично повсюдно. Різні її види відрізняються за типом впливу на поверхню і способом її обробки, методом виробництва, використовуваною маркою сталі. Отримані експлуатаційні характеристики безпосередньо впливають на сферу застосування листів.

Наприклад, хімічна інертність харчової нержавіючої сталі сприяє її використанню в харчовій і хімічній промисловості. А відполіровані на спеціальному обладнанні листи із дзеркальною поверхнею незамінні у сфері архітектури та дизайну для створення сучасних фасадних конструкцій і декорування інтер'єру. Але давайте докладніше пробіжимося по основних сферах застосування листової нержавіючої сталі.

Галузі застосування нержавіючої сталі листової в промисловості та будівництві, фото-1

На себе як у дзеркало дивлюся

У випадку із дзеркально відполірованою поверхнею нержавіючого листа за своїми відбивними здібностями він нічим не поступається оригіналу. Недарма такі вироби називають "супер дзеркалом" і застосовують для створення яскравих архітектурних об'єктів, що запам'ятовуються. А ось отримання матової поверхні коштує набагато дешевше, тому такий листовий прокат знайшов широке застосування в різних сферах діяльності.

Різноманітні способи механічного впливу на поверхню також впливають на вибір галузі, де отриманий результат можна використовувати. Наведемо кілька яскравих прикладів:

  • Просічно-витяжні листи після обробки важать менше звичайних "побратимів" без втрати міцності, тому їх можна побачити на сходових прольотах і майданчиках. Також з такого різновиду листового прокату виготовляють вентиляційні заслінки і армувальні конструктивні елементи, що застосовуються в будівництві.
  • Нержавіюча "рифленка" завдяки характерному малюнку з опуклостями, що утворюється на поверхні, абсолютно не слизька. Це робить її незамінною під час виготовлення підлогових поверхонь виробничих приміщень та облаштування сходинок.
  • Перфоровані та декоративні листи завдяки оригінальному й естетично привабливому зовнішньому вигляду своєї попередньо обробленої поверхні використовуються в дизайні, при виробництві меблів і посуду.

Але головним критерієм вибору сфери застосування нержавіючого листового металопрокату є використовувана марка сталі.

Який сплав, така і сфера застосування

Легуючі добавки кардинально змінюють експлуатаційні характеристики сталі. Недарма листову нержавійку ділять на 4 групи сплавів:

  • Технічні - міцні, зручні в обробці, з підвищеною стійкістю до корозії. Їх використовують переважно в будівництві, в машинобудівній галузі, а також там, де експлуатація не передбачає екстремальних умов.
  • Жароміцні - таким маркам сталі навіть температура +600°C не страшна. Листи затребувані у сфері нафтовидобутку, машинобудуванні, при виготовленні обладнання, що працює за високих температур.
  • Кислотостійкі - коли листам не страшні агресивні середовища, то хімічна промисловість і нафтовидобувна галузь стають головним покупцем такого прокату.
  • Харчові - хімічна інертність і безпека для здоров'я людей дозволяють широко використовувати таку нержавійку. Насамперед йдеться про виробництво посуду (зокрема медичного), професійного кухонного обладнання та меблів, начиння для обробки продуктів харчування.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...