• Головна
  • Хто може отримати відстрочку від мобілізації в серпні: усі категорії
14:49, 17 липня 2023 р.

Хто може отримати відстрочку від мобілізації в серпні: усі категорії

Хто може отримати відстрочку від мобілізації в серпні: усі категорії

В Україні як мінімум до 18 серпня діє воєнний стан та загальна мобілізація, в ході якої військовозобов'язані громадяни віком від 18 до 60 років можуть бути призвані до армії. Напередодні парламентарі розширили список осіб, які підлягають мобілізації.

Верховна Рада України змінила правила, згідно з якими військовозобов'язаним надається відстрочка від мобілізації. Про це свідчить законопроект №9342.

Згідно з документом, було внесено зміни до абзацу 11 ч. 1 ст. 23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". У цій статті наведено підстави для відстрочки від мобілізації. У чинній редакції відстрочка надається особам, чиї дружини (подружжя), один із батьків або батьків дружини (подружжя) мають інвалідність І або ІІ групи.

У другому читанні парламентарі внесли поправку, яка змінила цей абзац. Тепер він доповнений словами "за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, які зобов'язані відповідно до закону їх утримувати".

Таким чином, відстрочку можна отримати лише у тому випадку, якщо в сім'ї військовозобов'язаного немає інших людей, здатних утримувати особу з інвалідністю. Законопроект набуде чинності після того, як його підпише Президент України.

Чинне законодавство передбачає низку законних підстав для відстрочки від мобілізації. Отримати законне звільнення від служби в армії можуть такі категорії громадян:

– заброньовані органами влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також підприємствами, установами та організаціями (в установленому Кабінетом Міністрів порядку);

– визнані особами з інвалідністю чи непридатними до служби;

– багатодітні батьки (троє та більше дітей віком до 18 років);

– батьки, які самостійно виховують дитину віком до 18 років;

– жінки та чоловіки, опікуни та прийомні батьки з дитиною з інвалідністю до 18 років;

– жінки та чоловіки з повнолітньою дитиною з інвалідністю І чи ІІ групи;

– зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також своїми батьками чи дружини (дружина);

– опікуни недієздатних осіб, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І чи ІІ групи;

– народні депутати;

– студенти, асистенти-стажери, аспіранти та докторанти на денній чи дуальній формі навчання;

– наукові та науково-педагогічні працівники вузів, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, та педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, шкільні вчителі, які працюють не менше ніж на 0,75 ставки;

– жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, дочка, батько, мати, дід, бабуся, рідний брат чи сестра) загинули чи зникли безвісти під час АТО, будучи військовослужбовцями, безпосередніми учасниками АТО чи працівниками підприємств та установ , які залучалися до забезпечення АТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...