• Головна
  • Чим відрізняються види лазерного різання металу?
Новини компаній
11:00, 22 липня 2023 р.

Чим відрізняються види лазерного різання металу?

Новини компаній

Метал – невід'ємна частина промисловості, тому для його обробки використовують різні методи. Одним із затребуваних буде лазерна різка металу в середовищі інертного газу. У чому особливість технології? Окислення – важлива річ, коли проводиться робота із залізом та низьколегованими сталями. Але для кольорових металів цей варіант не підійде. Через присутність кисню при різанні, нержавіюча сталь, алюміній або титан, створюють на кромках з'єднання, які негативно позначаються на якості металу.

Замінити використання чистого кисню на звичайне повітря не допоможе, тому що кисень все одно є. Різка проходитиме повільно, а кромки будуть зіпсовані. Саме з цієї причини при роботі з «капризними» матеріалами застосовують інертні гази. У зону різання подається струмінь газу, що входить у реакцію з матеріалом.

Чим відрізняються види лазерного різання металу?, фото-1

Особливості різання металу в інертному газі

Представлений процес має кілька особливостей:

  • Нержавіюча сталь або алюміній обробляються з використанням азоту. Він вступає у реакції з іншими речовинами, але не буде окислювачем;
  • Для титану азот нанесе більше шкоди, ніж користі. Небажаними будуть не тільки оксиди титану, а й його нітриди, тобто з'єднання з азотом. Нітрид титану – гарний матеріал, тому його використовують для зубних протезів. Однак, його поява в деталях не доречна, оскільки матеріал крихкий. Для роботи з титаном використовується аргон;

Залежно від металу, вид газу буде відрізнятися.

Випарювальне лазерне різання

Дана технологія стала справжнім прогресом. При звичайному різанні матеріал плавиться, а при цьому методі відбувається його випаровування. Для виконання роботи потрібно забезпечити високу температуру, тому без потужного лазера не обійтися. Різання проводиться не суцільним променем, а невеликими імпульсами. Показник корисної дії буде мінімальним. Використання сублімаційного різання виправдане в тонких та інноваційних сферах, в яких потрібно провести різання металу, але не зачепити підкладку.

Який метод буде кращим?

Немає однозначної відповіді на питання про те, яка технологія різання металу буде кращою. Кожен з варіантів має свої переваги і використовується для різання різних матеріалів. Всі виробничі процеси вимагають отримання потрібного результату, тому в кожному окремому випадку варіант порізки вибирається індивідуально. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...