• Головна
  • Українцям доведеться поповнювати мобільні рахунки по-новому: правила запрацюють уже з 1 серпня
15:30, 31 липня 2023 р.

Українцям доведеться поповнювати мобільні рахунки по-новому: правила запрацюють уже з 1 серпня

Українцям доведеться поповнювати мобільні рахунки по-новому: правила запрацюють уже з 1 серпня

В Україні вже відзавтра, з 1 серпня, у терміналах скасують можливість поповнювати мобільні рахунки готівкою без авторизації. В одних терміналах доведеться запроваджувати свій номер телефону, в інших – підтверджувати операції за допомогою банківської картки, Дії. Те саме правило стосується і поповнення банківських карток.

Про нові вимоги до внесення коштів на мобільний рахунок повідомили у Vodafone та "Київстарі". При поповненні рахунку Vodafone на вказаний телефонний номер має прийти одноразовий пароль, який потрібно буде ввести в терміналі.

Пароль може надходити до SMS, месенджера або за допомогою телефонного дзвінка. "З серпня цього року для оплати мобільних послуг готівкою за допомогою платіжних пристроїв платники повинні мати при собі мобільні телефони та перебувати у зоні стабільного покриття мережі", – зазначили у Vodafone.

Аналогічні правила діятимуть і у фірмових терміналах "Київстар". Однак, якщо поповнювати рахунок в іншій мережі платіжних пристроїв, вимоги до авторизації можуть відрізнятися. Наприклад, може знадобитися використання даних банківської картки або програми Дія.

Однак це не означає, що українці не зможуть поповнити чужий рахунок мобільного телефону. Так, якщо у "Київстарі" поповнюється рахунок іншої особи, потрібно:

ввести номер телефону абонента, на користь якого здійснюється платіж; при запиті ідентифікації ввести номер телефону платника; на другий номер надійде дзвінок: потрібно ввести останні чотири цифри; також код може прийти у вигляді текстового повідомлення; внести суму, яку поповнюється перший телефонний номер (рахунок абонента).

Нові правила стосуються не лише поповнення мобільного

Банківська система бореться з сірими доходами, брудною готівкою і з кожним роком вимоги до клієнтів посилюються. До 1 серпня поповнити свою чи чужу карту готівкою можна було без будь-якої авторизації за умови платежу до 5 тис. грн (ліміт запровадили ще 2020-го). Тепер із серпня українці взагалі не зможуть проводити платежі без авторизації.

Вимоги перевіряти (верифікувати) клієнтів встановив Нацбанк. "Для верифікації достатньо зчитування номера картки (через NFC або з магнітної смуги). Якщо картка фізично не контактує з терміналом, банк може використовувати для верифікації клієнта (а також для аутентифікації перед початком сеансу обслуговування) введення ПІН-коду, використання ОТР (одноразового пароля) . – Ред.), зчитування QR-коду мобільним додатком банку тощо", – пояснювали в НБУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поповнення_рахунку
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...