• Головна
  • В Україні відзначають День інженерних військ, ракетних військ та артилерії
10:12, 3 листопада 2023 р.

В Україні відзначають День інженерних військ, ракетних військ та артилерії

В Україні відзначають День інженерних військ, ракетних військ та артилерії

В Україні 3 листопада відзначається День ракетних військ і артилерії, а також День інженерних військ.

День ракетних військ і артилерії встановлено Указом Президента 1997 року. З 2014 року українські артилеристи виконують завдання з відбиття російської агресії.

Нині підрозділи ракетних військ і артилерії змінили підходи до принципів та способів ведення бойових дій, напрацювали ефективну систему, коли з артилеристами й ракетниками комплексно взаємодіють усі інші засоби ураження — до авіації включно.

Надані країнами-партнерами високоточні ракетно-артилерійські системи почали відігравати одну з ключових ролей. Завдяки їм було створено далекобійний «вогневий кулак».

За час російсько-української війни сотні військовослужбовців підрозділів ракетних військ і артилерії відзначені державними нагородами.

День інженерних військ встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 27 жовтня 1999 року.

Інженерні війська виконують надзвичайно складну та відповідальну місію - інженерне забезпечення підрозділів у кожному з видів та родів військ ЗСУ.

У загальній структурі ЗСУ вони належать до спеціальних військ. Інженерні війська – це війська переднього краю. У воєнний час атаку розпочинають саме вони, забезпечують мотострільцям і танкістам просування вперед. Військові інженери проробляють проходи в мінних полях і загородах ворога, розчищають завали і руйнування для забезпечення руху своїх військ, проводять розмінування місцевості, будівель, доріг, аеродромів, станцій, вулиць. У мирний час солдати інженерних військ працюють над виявленням і знищенням мін, снарядів, гранат; займаються утилізацією морально і фізично застарілих інженерних боєприпасів, техніки та майна.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук вже привітаввійськовослужбовців ракетних військ і артилерії з професійним святом.

"Вітаю наших захисників та захисниць, які щодня надають підтримку нашій піхоті, вражають сили й засоби противника, знищують особовий склад і важку техніку ворога. Дякую кожному та кожній за героїзм, відданість, мужність та професіоналізм. Дякую за влучний вогонь і знищення бойового потенціалу супротивника. Ви наша непохитна міць", – зазначив спікер.

Він також ушанував воїнів, які віддали свої життя, виконуючи військовий обовʼязок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #свято
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...