• Головна
  • Сьогодні в Україні святкують День залізничника
09:20, 4 листопада 2023 р.

Сьогодні в Україні святкують День залізничника

Сьогодні в Україні святкують День залізничника

4 листопада в Україні святкують День залізничника. Цей день вважається професійним святом всіх працівників залізничного транспорту.

Історія свята

У липні 1993 року президент України Леонід Кравчук започаткував святкування Дня залізничника. Свято було встановлене на підтримку ініціативи працівників залізничного транспорту України. З цього часу воно відзначалося в першу неділю серпня.

Пізніше дата святкування змінилася. У грудні 2002 року указом президента Леоніда Кучми святкування було перенесено на 4 листопада.

Ця дата була обрана невипадково, оскільки 4 листопада 1861 року до Львова через Перемишль прибув перший поїзд міжнародного сполучення «Ярослав» із Відня. На той час Львів перебував на території Австро-Угорщини, але історично він є українським містом.

Тому саме цей день і вважається початком сучасної історії залізниць в Україні.

В Україні сьогодні - понад 30 тис. км залізничних колій, близько 300 тис. осіб працює на залізниці. Це і машиністи, і зв'язківці, і енергетики, провідники та диспетчери, чергові на станціях і багато інших спеціалістів - усі вони забезпечують комфорт і безпеку пасажирів та вантажів.

У воєнний час працівники залізниці виконують надзвичайно важливу та складну роботу - від початку війни "Укрзалізниця" евакуювала на захід України та за кордон кілька мільйонів українців. Також «Укрзалізниця» запровадила воєнізовану охорону в дев'яти потягах. Працівники воєнізованої охорони мають право вживати заходів фізичного впливу, затримувати та передавати правопорушників до правоохоронних органів.

Завдяки злагодженій роботі Україну змогли відвідати світові знаменитості та політики. Залізничникам доводилося працювати тижнями без вихідних, а багатьом - цілодобово на ногах. Деякі з них загинули на роботі через ворожі обстріли залізничних станцій.

Дорогі залізничники! Ваша праця зберігає нашу країну в русі. Ви щодня долаєте великі відстані і забезпечуєте транспортну доступність для всіх. Без вас ніщо б не було можливим. Ваша професія - це не просто робота, це стиль життя. Ви щодня несете відповідальність за життя та здоров'я людей, за перевезення вантажів, за безпеку руху поїздів. Дякуємо Вам за Вашу самовідданість і професіоналізм! Бажаємо Вам міцного здоров'я, щастя, успіхів у роботі та мирного неба над головою!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...