• Головна
  • Студенти в Україні можуть повернути частину коштів, сплачених за контракт у виші – як це зробити
11:47, 14 листопада 2023 р.

Студенти в Україні можуть повернути частину коштів, сплачених за контракт у виші – як це зробити

Студенти в Україні можуть повернути частину коштів, сплачених за контракт у виші – як це зробити

Українські студенти, які здобувають освіту за контрактною формою навчання, можуть повернути частину сплачених коштів. Така процедура називається податковою знижкою: вона призначається особі, яка оплачує навчання у виші на території України.

Право на податкову знижку – зменшення суми за навчання шляхом повернення її частини – регулюється ст.166  Податкового кодексу нашої країни. Отримати її можна в сфері дошкільної, шкільної, позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти,  а також у сфері навчання в аспірантурі, інтернатурі чи докторантурі. Причому форма власності навчального закладу значення не має, а скористатися знижкою можна лише раз на рік.

Оформити її можуть громадяни України, які:

- офіційно працевлаштовані та мають ІПН чи реєстраційний номер облікової картки платника податків;

- самостійно сплачують за своє навчання або їхні найближчі родичі (батьки, чоловік, дружина, діти – в тому числі усиновлені);

- виступають роботодавцем особи, яка навчається.

Загальна сума знижки складає 18% від вартості навчання, однак вона не може бути більшою за річну зарплату. Тому варто оформити податкову знижку на того члена родини, який офіційно отримує найвищу зарплату з урахуванням податків.

Щоб оформити податкову знижку, необхідно подати до податкової служби декларацію та підготувати пакет  документів. До нього входять: копія паспорта, ІПН чи РНОКПП платника податків, довідка про зарплату за рік, копія договору з навчальним закладом про надання послуг навчання, копії квитанцій за оплату навчання (платником має виступати особа, яка претендує на знижку), копія документів, що підтверджують родинні зв’язки (якщо за навчання сплачують батьки/чоловік/дружина), заява із зазначенням банківських реквізитів для перерахування коштів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...