• Головна
  • Плюси та мінуси сушарок або прання - лише половина процесу
Новини компаній
18:49, 20 грудня 2023 р.

Плюси та мінуси сушарок або прання - лише половина процесу

Новини компаній

Виробники стверджують, що правильна сушка речей не менш важлива, ніж якісне прання. Саме цей факт надихнув їх на розробку ефективних сушильних машин. Принцип їхньої роботи такий же, як і у пральних машин, тільки замість води речі обробляються нагрітим повітрям. Випарована волога конденсується і виводиться.

За принципом виведення вологи сушильні машини діляться на три типи - вентиляційні, конденсаційні та з тепловим насосом. Вентиляційні сушарки коштують дешевше, але слід знати, що вам доведеться вирішити питання з виведенням вологи. Найчастіше шланг апарата під'єднують до системи вентиляції або виводять у вікно, що не дуже зручно та естетично.

При конденсаційній сушці волога не виводиться назовні, а охолоджується в теплообміннику. Утворений конденсат потрапляє в контейнер, з якого потім просто виливається.

Теплова технологія Heat Pump дозволяє не виводити вологий повітря назовні, а пропускати через насос. У ньому волога конденсується і виводиться, а повітря нагрівається і використовується повторно. Такі машини коштують значно дорожче вентиляційних.

Додаємо сушильну машину

Першою перевагою сушильних машин буде, як це не парадоксально, зручність для малогабаритних квартир. Так, у невеликій ванні зайвий "ящик" забере простір, але, по-перше, багато з них розраховані по розмірах під стандартні пральні машини фронтальної завантаження - ви просто ставите сушильну на пральну машину. І, по-друге, ви вирішите проблему з місцем для сушіння. Ви забудете про вічне вивішування білизна на балконі (не кажучи вже про його відсутність, коли сушити доводиться прямо в кімнаті), забудете про дощ, який, як завжди недоречний, змочує ваші речі, про розтягнуті до нецензурності балконні мотузки та куди-то зникаючі щипці.

Другою перевагою є швидкість процесу. Апарат всього за годину-дві може висушити до 8 кг білизни. І якщо у вас велика родина і прати доводиться часто, то така техніка буде просто невичерпною! Процес можна поставити на конвеєр: вимите першу партію речей відправляється в сушку, друга - в пральню і так далі. Коли в обох апаратах є режими швидкого прання і сушіння, то процес займе не більше години.

Барабани сушильних машин, як правило, мають великий об'єм (від 80 літрів), в які можна завантажити до 8-9 кг мокрої одягу. І якщо у вас пральна машина з завантаженням 5-6 кг, то краще вибрати сушильну машину з максимальною місткістю, щоб висушити все вимите білизна за один раз.

Третьою перевагою є якість процесу. Машина здатна сушити білизну до оптимальної ступені вологості. Це важливо для "капризних" матеріалів. У цьому випадку процес примусового випаровування вологи трошки розгладжує білизну, і наступне прасування буде легким або ж потреба в ньому взагалі відпаде. Багато режимів дозволяє вибрати оптимальні умови для сушки практично будь-якого матеріалу. Але тут головне уважно вивчити і розібратися в можливостях машини - неправильне програмування може зіпсувати річ!

До цього пункту слід віднести і можливість «провітрювання» речей без прання. Така функція дозволяє їх освіжити та усунути неприємні запахи, врізавшись в тканину.

Ще однією якісною перевагою є делікатність сушіння виробів із дорогих матеріалів. У хороших апаратах є спеціальні програми для таких речей, як, наприклад, чиста вовна або шовк.

І, нарешті, сушилка може виконувати функції хімчистки, очищаючи такі нестандартні речі, як м'які іграшки, які накопичують велику кількість пилу, або розбиваючи подушки.

Очевидний недолік — ціна. Якщо вона має для вас принципове значення, то серйозним аргументом буде вибір відомого виробника — це надає впевненості, що сушарка надійна і не розчарує в перші ж дні роботи. Краще купувати таку техніку в спеціалізованих магазинах, до речі, вони часто проводять різноманітні акції або організовують дні зі знижками.

Розчаруванням для тих, хто мало ознайомлений з темою, може виявитися необхідність прасування. Не думайте, що сушарка звільнить вас від роботи з праскою. Так, багато речей можна не прасувати і одягати одразу після сушіння, але вироби з різними "рушниками-фішками" все ж доведеться прасувати.

Недоліком з силом можна вважати безкінечне множину програм, розбиратися в яких іноді немає бажання чи часу. Це заняття не для лінивих. Але якщо ви цінуєте свої речі і не хочете втратити їх назавжди, доведеться посидіти з інструкцією і розібратися з кнопками.

Деякі незручності може доставити розташування пральної машини і сушилки. Якщо вони встановлені в віддалених одне від одного місцях, то незручно перетасовувати вологі речі.

Шафа в тему

Долучаючись до сушильної теми, декілька слів про менш популярний, але іноді невід'ємний елемент – сушильний шафа. Якщо хтось у сім'ї носить формений одяг і зобов'язаний виглядати як з голинки згідно з обов'язками служби, то, як кажуть, шафа йому на допомогу. У ній речі сушаться і провітрюються, не порушуючи зовнішній вигляд. Це також корисно для тих, хто має справу з чужими запахами, наприклад, вихлопними газами, димом, бензином.

Шафи вражають тим, що в них можна складати або вішати верхній одяг, взуття та інші речі великих розмірів. Сухе повітря, яке постачається, приведе в порядок і при цьому не помне, не деформує. А для цінителів елегантних інтер'єрів виробники розробляють такі дизайни шаф, які дуже вдало вписуються в простір.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
live comments feed...