Новини компаній
10:22, 7 лютого
Сила фізики: Застосування науки у повсякденному житті
Новини компаній
Чи часто ви замислювались наскільки в майбутньому вам знадобиться фізика? І як її застосовують в реальному житті, а не в підручниках та на уроках? Насправді ж, фізика - це навіть принцип дії гвинта, робота штопора для вікоркорування пляшки. Навіть наше перебування на Землі зумовлене гравітацією, а пересування - принципом тертя.
Знати фізику обов’язково для того, щоб розуміти процеси, які відбуваються навколо нас. Багатьом школярам ця наука дається вкрай важко, саме тому так важливі додаткові заняття з професійним вчителем. А репетитор з фізики онлайн допоможе ще й зекономити час на дорогу -вчитися можна з будь-якого місця, головне, щоб був ноутбук чи телефон та Wi-Fi.
Медицина
МРТ, або ж магнітно-резонансна томографія
МРТ без перебільшення змінило медицину на краще. Адже тепер лікарям простіше встановлювати діагнози, контролювати лікування, виявляти патології. До того ж на організм пацієнта не впливає іонізуюче випромінювання. Завдяки магнітним полям та радіочастотним хвилям, лікар отримує детальне зображення кісток, внутрішніх органів та тканин пацієнта.
Променева терапія
Завдяки цьому винаходу фізиків, для хворих на рак пацієнтів стала доступна ще одна форма лікування, яка відбувається за допомогою іонізуючого випромінювання. Лікар рентгенівськими променями чи іншими типами радіації впливає на клітини раку. Ті нищаться, а здорові клітини - лишаються. Це не лише допомагає зменшити розповсюдження ракових клітин по організму людини, а й покращує шанси на одужання пацієнта.
Технології
Електроніка та напівпровідники
Усе, що для нас давно стало звичним: транзистори, мікросхеми діоди - все це з’явилося на світ завдяки фізиці. Тож без цих винаходів, не було б ні телефонів, ні смартфонів, ні комп’ютерів, ні телевізорів.
Оптика і лазерні технології
Медицина, наука, промисловість не можуть обійтися без оптики та лазерних технологій. Лазерні принтери пришвидшують друк та його якість, оптичне волокно передає усю можливу інформацію.
Енергетика
Якщо до електрики в наших оселях ми звикли, то фізика також відповідає за альтернативні джерела в енергетиці:
- Сонячні панелі працюють за принципом поглинання сонячної енергії, яку потім перетворюють на електричну.
- Вітрові турбіни завдяки аеродинаміці генерують електроенергію.
Це види зеленої енергії, коли електрика здобувається без шкоди навколишньому середовищу.
Ще один спосіб здобути електрику - це ядерні електростанції. Вони потужні і забезпечують потреби в енергетиці населення та промислових об’єктів. Для безпечного функціонування таких реакторів необхідні поглиблені знання у галузі фізики.
Фізика у побуті
Розглянемо кілька випадків, як наш побут неможливий без фізики:
- Будильник - щоб прокинутись, вам необхідно його почути. А саме фізика вивчає звідки походить, як розповсюджується звук;
- Парова праска. Тут вступає в дію одразу кілька закони фізики. Електрика, за допомогою якої включається праска, принцип нагрівання металевої основи - завдяки чому прасує праска та як енергія передається від теплої речовини до холодної -саме так працює пара;
- Слухаючи музику, чи переглядаючи фільм чи цікаву програму в навушниках також ми застосовуємо правила фізики. Завдяки магніту створюється енергетичне поле, яке і виробляє звукові хвилі;
- Батарейки та батареї, акумулятори - усі вони працюють за принципом ємності. Такі накопичувачі електроенергії працюють з кінця 18 сторіччя.
І це лише невеликий відсоток прикладів, коли фізика просто необхідна. Медицина, сучасні технології, енергетика - були б недосяжними, якби люди так і не дослідили цей важливий предмет. Завдяки фізиці і надалі людство може відкривати нові можливості. Адже ще кілька десятиліть тому електромобілі були фантастикою, а тепер ми їх бачимо дедалі частіше на дорогах. Якісна фізична освіта, відкриває дорогу до майбутніх відкриттів. Тому так важливо вчити фізику. А на BUKISchool ви знайдете репетитора з фізики онлайн, який допоможе опанувати та підтягнути предмет, зрозуміти його основи і головне - полюбити фізику. І хто знає, можливо цю статтю читають батьки учня чи сам учень, який в майбутньому, завдяки знанням з фізики зробить неймовірне відкриття.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:54
30 листопада
14:38
29 листопада
12:00
29 листопада
5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час
Партнерський матеріал
11:00
29 листопада
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...