16:26, 17 лютого
Як в росії маніпулюють фразами про мир
Все частіше серед російських наративів можна почути фрази про мир. Насправді заяви про “один народ” та “братство” були на слуху з самого початку війни ще у 2014 році. Особливо часто це почало звучати після декількох значних успіхів української армії - контрнаступ на Харківщині, звільнення частини Херсонщини та ін.
Звичайно, говорячи про “умовний мир”, росіяни не мають на увазі свій програш та відступ з українських територій.
А що ж вони називають миром і чому про це говорять?
Нещодавно у публічному просторі почали з’являтися начебто заяви про те, що росія натякає, ніби готова до “мирних перемовин”. Але що несуть у собі ці мирні переговори?
Звичайно, мирні перемовини не несуть за собою відхід росіян до кордонів 1991 року. Вони цілком впевнено сподіваються залишитись на тій території, яку зайняли під час повномасштабного вторгнення.
Російська влада збирається виграти час, щоб підготуватися до нового удару. Для цього їм і потрібні “мирні перемовини”.
Крім цього, росіяни, говорячи про мирні переговори, маніпулюють тим, наче це Україна відмовляється від миру, не погоджуючись на розмову.
Дійсно, у 2022 році президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про неможливість проведення будь-яких переговорів з президентом російської федерації володимиром путіним.
Це рішення опублікували на сайті Президента України 30 вересня 2022 року.
Неодноразово американські видання, такі як Bloomberg чи The New York Times писали інформацію від наближених до кола путіна осіб про начебто готовність президента рф до переговорів.
Так, наприклад, 23 грудня 2023 року в The New York Times написали, що путін готовий до переговорів про припинення вогню з Україною на основі "заморозки" конфлікту по дійсній лінії фронту. При цьому, прессекретар кремля дмитро пєсков у відповідь на запит The New York Times відповів: "концептуально, ті тези, які ви подали, невірні". За словами пєскова, путін готовий до переговорів, але на умовах росії.
Схожу інформацію публікували і в Bloomberg. Але співрозмовники агентства в адміністрації Джо Байдена наголосили, що не бачать ознак того, що російський президент дійсно обмірковує можливість зупинити війну. Скоріш за все, подібні “вкиди” переслідують іншу мету.
***
Пересічні росіяни, які тим чи іншим чином потрапляють на відео, також часто говорять про “мир”. Але під цим миром вони розуміють складання зброї українськими військами і відмову від боротьби за державу, адже “мы один народ”.
Дізнатися про дійсні думки росіян зараз дуже важко, адже в росії немає абсолютно незалежних медіа, які б відкрито на вулицях міста питали про припинення війни. Але при цьому так само в росії майже немає людей, які б були готові говорити на камеру відкрито про своє реальне ставлення до війни, яку розв’язала їхня країна. Відкриті заяви про неприйняття рішень уряду може призвести до арештів.
Деякі компанії, які займаються дослідженнями, намагалися провести соцопитування серед російського населення. Але відсотки відповідей у багатьох випадках не збігаються.
У багатьох опитуваннях більшість росіян виступає “за мирне врегулювання питання”. Меншість жителів рф говорять про невдачу “спеціальної операції”, а більшість людей вважають, що росія рухається у правильному напрямку.
Приблизно таку статистику показали дослідження російської групи Russian Field.
Вони опитували респондентів по телефону наприкінці 2023 року.
Варто зауважити, що відповіді росіян на сторінках різних соцмереж різняться. Реальну картинку, на жаль, зараз важко побачити.
Як ми бачимо, те, що росіяни вважають “мирним врегулюванням”, абсолютно не підходить українцям. Адже наш головний інтерес - це повернути окуповані росією території України. Вони ж цього робити не збираються. Навіть, якщо це принесло б їм “мир”.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...