![](https://s.06239.com.ua/section/logo/upload/pers/47/logo.png?20240727)
09:20, 17 лютого
На Донеччині триває робота із пошуку та збереження культурної спадщини
![На Донеччині триває робота із пошуку та збереження культурної спадщини На Донеччині триває робота із пошуку та збереження культурної спадщини](/dist-assets/images/cap.jpg)
Працівники закладів культури Покровської ТГ стали учасниками майстер-класу з пошуку елементів нематеріальної культурної спадщини та традиційних танців, задокументованих на Донеччині від дослідниці з Волноваського району Ірини Крюченко.
Під час заходу запрошена гостя – керівниця народного пошуково-дослідницького фольклористичного гурту «Заграйярочка» розповіла про елементи нематеріальної культурної спадщини, як і де їх шукати та впроваджувати у світ.
![На Донеччині триває робота із пошуку та збереження культур..., фото-1 На Донеччині триває робота із пошуку та збереження культурної спадщини, фото-1](/dist-assets/images/cap.jpg)
Ірина Крюченко протягом 15 років досліджувала та збирала по крихтах історію Волноваського району, який зараз, на жаль, в окупації.
![На Донеччині триває робота із пошуку та збереження культур..., фото-2 На Донеччині триває робота із пошуку та збереження культурної спадщини, фото-2](/dist-assets/images/cap.jpg)
«Культурну спадщину ми маємо зберегти для наших нащадків, щоб нам не нав’язали якусь іншу культуру. Щоб у нас була своя історія і традиції. Щоб нам не говорили, що Донеччина без роду та коріння, і саме цей регіон заселяли руські. Ми знаємо свою історію. І якщо ми б раніше її пропагували та несли у світ – у нас би не було війни», – звернулась до учасників зустрічі дослідниця.
![На Донеччині триває робота із пошуку та збереження культур..., фото-3 На Донеччині триває робота із пошуку та збереження культурної спадщини, фото-3](/dist-assets/images/cap.jpg)
У рамках роботи над збереженням НКС на Донеччині, під час заходу було презентовано спільний проєкт Волноваського та Покровського районів «12 місяців – 12 танців». Ірина Крюченко не лише розповіла про види танців, а й запросила учасників практично їх опанувати, тим самим зайнятись психоемоційним розвантаженням.
![На Донеччині триває робота із пошуку та збереження культур..., фото-4 На Донеччині триває робота із пошуку та збереження культурної спадщини, фото-4](/dist-assets/images/cap.jpg)
«У ці страшні часи, в які працюють зараз заклади культури, наш пріоритет в роботі – саме збереження культурної спадщини. В цьому випадку ми говоримо про елементи нематеріальної спадщини, яких багато на території Покровської громади, але цю роботу треба активізувати. Сьогодні ми дізнались, як практично працювати в цьому напрямку, рухаючись крок за кроком. Збереження історії та пошук елементів культурної спадщини – це самоідентифікація української нації. Тож ми робимо все можливо, щоб зберегти для наступних поколінь ці знання та передавати їх надалі», – зауважила начальниця відділу освіти та ОКС Олена Олехнович.
![На Донеччині триває робота із пошуку та збереження культур..., фото-5 На Донеччині триває робота із пошуку та збереження культурної спадщини, фото-5](/dist-assets/images/cap.jpg)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:00
Вчора
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...