• Головна
  • На Донеччині триває робота із пошуку та збереження культурної спадщини
09:20, 17 лютого

На Донеччині триває робота із пошуку та збереження культурної спадщини

На Донеччині триває робота із пошуку та збереження культурної спадщини

Працівники закладів культури Покровської ТГ стали учасниками    майстер-класу з пошуку елементів нематеріальної культурної спадщини та традиційних танців, задокументованих на Донеччині від дослідниці з Волноваського району Ірини Крюченко.

Під час заходу запрошена гостя – керівниця народного пошуково-дослідницького фольклористичного гурту «Заграйярочка» розповіла про елементи нематеріальної культурної спадщини, як і де їх шукати та впроваджувати у світ.

На Донеччині триває робота із пошуку та збереження культурної спадщини, фото-1

Ірина Крюченко протягом 15 років досліджувала та збирала по крихтах історію Волноваського району, який зараз, на жаль, в окупації. 

На Донеччині триває робота із пошуку та збереження культурної спадщини, фото-2

«Культурну спадщину ми маємо зберегти для наших нащадків, щоб нам не нав’язали якусь іншу культуру. Щоб у нас була своя історія і традиції. Щоб нам не говорили, що Донеччина без роду та коріння, і саме цей регіон заселяли руські. Ми знаємо свою історію. І якщо ми б раніше її пропагували та несли у світ – у нас би не було війни», – звернулась до учасників зустрічі дослідниця. 

На Донеччині триває робота із пошуку та збереження культурної спадщини, фото-3

У рамках роботи над збереженням НКС на Донеччині, під час заходу було презентовано спільний проєкт Волноваського та Покровського районів «12 місяців – 12 танців». Ірина Крюченко не лише розповіла про види танців, а й запросила учасників практично їх опанувати, тим самим зайнятись психоемоційним розвантаженням. 

На Донеччині триває робота із пошуку та збереження культурної спадщини, фото-4

«У ці страшні часи, в які працюють зараз заклади культури, наш пріоритет в роботі – саме збереження культурної спадщини. В цьому випадку ми говоримо про елементи нематеріальної спадщини, яких багато на території Покровської громади, але цю роботу треба активізувати. Сьогодні ми дізнались, як практично працювати в цьому напрямку, рухаючись крок за кроком. Збереження історії та пошук елементів культурної спадщини – це самоідентифікація української нації. Тож ми робимо все можливо, щоб зберегти для наступних поколінь ці знання та передавати їх надалі», – зауважила начальниця відділу освіти та ОКС Олена Олехнович.

На Донеччині триває робота із пошуку та збереження культурної спадщини, фото-5
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Покровськ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...