13:00, 1 березня
Директорка КЗ «Покровський історичний музей» Ангеліна Рожкова взяла участь у робочій конференції з німецькими колегами
Під час онлайн-зустрічі керівниця закладу культури розповіла про формат життєдіяльності громади та роботу музею в період повномасштабного вторгнення рф на територію України.
Участь у зустрічі взяли представники культурної дипломатії, а саме: Професор д-р Александр Велл (Потсдамський університет)
Д-р Бірґітта Рінґбек (Світова спадщина / Управління світовою спадщиною)
Катаріна Корсунські (Генеральний секретар, ICOM Швейцарія)
Професор Барбара Вельцель (Технічний університет Дортмунда)
Професор Йорґ Гаспель (Німецький фонд охорони пам'яток)
Франциска Віндт (Фонд прусських палаців і садів Берлін-Бранденбург)
Александра Фібіг (ALIPF Міжнародний альянс із захисту спадщини в зонах конфліктів), Дарина Живоглядова (ALIPF Міжнародний альянс із захисту спадщини в зонах конфліктів), Д-р Беате Штерткуль (Федеральний інститут культури та історії Східної Європи), Доктор Роберт Борн (Федеральний інститут культури та історії Східної Європи)
Лукаш Августин (президент DUG (Німецько-Українське Товариство))
Єва Гауштайн-Барч (мистецтвознавиця), Сабіна Лата (мистецтвознавиця)
Моніка Більфінгер (мистецтвознавиця), Анна Шульц, В.Веґанд, Оксана Козир-Федотова (перекладач), Христина Анер (координаторка у Німеччині, Центр допомоги мистецтву України, UAAC), Міра Бруннер (координаторка у Німеччині, Центр допомоги мистецтву України, UAAC), Ірина Нікіфорова (координаторка у Києві, Центр допомоги мистецтву України, UAAC).
«Повномасштабне вторгнення повністю змінило формат нашої роботи та життя загалом. В тих умовах, в яких зараз знаходиться громада, кожен на своєму місці, ми продовжуємо виконувати свою роль. Зокрема з протистояння російській гібридній агресії та впливу в різних сферах. Для музейників у фокусі зараз – збереження спадщини та фіксація локальної історії», - розповіла Ангеліна Рожкова.
Варто зазначити, що музейна спільнота продемонструвала неабияке єднання, здатність реагувати на виклики сьогодення та підтримку наших музеїв.
За словами Ангеліни Рожкової, з початку вторгнення з?явилися ініціативи, які ставили собі за мету охорону культурної спадщини України. Це і музейний кризовий центр, Штаб порятунку культурної спадщини, канадський університет щодо надання місця на хмарному сховищі для збереження оцифрованих матеріалів, Центр міської історії (м. Львів) з оцифрування негативів, Ukraine Art Aid Center, ГО «Музей відкрито на ремонт» тощо.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
7 листопада
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...