• Головна
  • Лікарі закликають покровчан своєчасно вакцинуватися: як отримати щеплення
15:40, 4 квітня

Лікарі закликають покровчан своєчасно вакцинуватися: як отримати щеплення

Лікарі закликають покровчан своєчасно вакцинуватися: як отримати щеплення

У медичних закладах Покровської ТГ триває кампанія з вакцинації. Порівняно з минулим роком, кількість щеплень частково зменшилась через евакуацію населення.

Так, тільки за минулий місяць медиками амбулаторії №3 виконано 527 щеплень. Наразі в медзакладі в наявності є всі необхідні вакцини для маленьких та дорослих пацієнтів: від дифтерії, правця, кашлюку, кору, краснухи, паротиту, гепатиту, гемофільної інфекції та поліомієліту. Окремо відзначають доступність вакцини для дорослого населення проти дифтерії та правця.

Лікарі закликають покровчан своєчасно вакцинуватися: як отримати щеплення, фото-1

За словами медичної директорки ЦПМСД Олени Пономаренко, в цей час лікарі зосереджують особливі зусилля на вакцинації дорослих, особливо працівників критичної інфраструктури міста.

«У більшості випадків до медиків звертаються працівники підприємств та установ громади. Якщо у пацієнта немає сімейного лікаря, можна записатись на прийом за телефоном контактного центру ЦПМСД (050-48-28-991). Наш фахівець направить людину до вільного медичного працівника, після огляду якого можна буде зробити щеплення. Тож запрошуємо на планову вакцинацію дітей та дорослих», — додала Олена Пономаренко.

Лікарі закликають покровчан своєчасно вакцинуватися: як отримати щеплення, фото-2

Щоб уникнути черг та створити безпечне середовище, на вакцинацію пацієнтів запрошують на певний день та час. Профілактичні щеплення проводять з понеділка по четвер з 8:00 до 15:00. У п'ятницю здійснюється туберкулінодіагностика – проба Манту. Фахівці нагадують, що дитячі щеплення проводяться за стандартним календарем до 16 років. Для дорослого населення обов'язковою є вакцинація проти дифтерії та правця - кожні 10 років.

Лікарі закликають покровчан своєчасно вакцинуватися: як отримати щеплення, фото-3

Згідно з наказом МОЗ України № 595 від 16.09.2011, у разі відсутності документального підтвердження проведених щеплень (картка профілактичних щеплень) у внутрішньо переміщених осіб, необхідно звернутись до лікаря за місцем фактичного проживання та провести вакцинацію ще раз. Зробити всі щеплення згідно з віком.

Лікарі закликають покровчан своєчасно вакцинуватися: як отримати щеплення, фото-4

«Якщо людина знаходиться в іншому місті й не має змоги щепитись у свого сімейного лікаря, з яким підписана декларація, вона можете вакцинуватись у найближчій лікарні. Всі дані про щеплення вносяться в Електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ) і там зберігаються», - зауважила медична директорка ЦПМСД Олена Пономаренко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Покровськ #вакцинація
Високі оцінки користувачів за Стиль изложения
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...