• Головна
  • На Донеччині обговорили працевлаштування ВПО та залученість населення до суспільно-корисних робіт
09:00, 17 квітня

На Донеччині обговорили працевлаштування ВПО та залученість населення до суспільно-корисних робіт


16 квітня заступник голови облдержадміністрації Олександр Шевченко провів засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Донецькій обласній державній адміністрації, обласній військовій адміністрації.

Участь в нараді взяла і заступниця начальника Покровської МВА Наталія Іваньо.

На Донеччині обговорили працевлаштування ВПО та залученість населення до суспільно-корисних робіт, фото-1

Темою засідання стало питання зайнятості мешканців регіону, зокрема внутрішньо переміщених осіб, яких на території області сьогодні фактично перебуває близько 64,0 тисяч.

За словами в.о. директорки Донецького обласного центру зайнятості Наталії Адамової, від початку повномасштабного вторгнення Центр активно сприяє у працевлаштуванні ВПО.

Це, зокрема, підбір роботи, профорієнтаційні послуги, ваучери на навчання, мікрогранти на створення власної справи, а також компенсації для роботодавців за працевлаштування зазначеної категорії громадян.

На Донеччині обговорили працевлаштування ВПО та залученість населення до суспільно-корисних робіт, фото-2

Так, послугами Донецької обласної служби зайнятості у 2023 році скористалися 24,6 тис. осіб, у тому числі 5,2 тис. осіб з числа ВПО; протягом січня-березня 2024 року - 9,9 тис. осіб, у тому числі -3,6 тис. осіб з числа ВПО. До обговорення щодо працевлаштування ВПО та їхньої участі в суспільно-корисних роботах долучились і представники військових адміністрацій населених пунктів Донецькій області, зокрема Краматорської, Слов’янської, Дружківської, Олександрівської та Покровської, які поділилися досвідом роботи з цього напрямку.

На Донеччині обговорили працевлаштування ВПО та залученість населення до суспільно-корисних робіт, фото-3

Оскільки війна спричинила падіння економіки країни, а разом з цим і зростання безробіття серед населення, восени 2022 року Уряд запропонував механізм залучення всіх, хто тимчасово втратив роботу, до «Армії відновлення» країни шляхом виконання суспільно корисних робіт, які оплачуються щонайменше на рівні мінімальної заробітної плати.

Порядок залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану затверджено Постановою Кабміну від 13 липня 2011 р. № 753. За словами заступниці начальника Покровської МВА Наталії Іваньо, Покровська громада активно долучилась до проєкту «Армія відновлення» та залучення безробітних до корисно суспільних робіт.

На Донеччині обговорили працевлаштування ВПО та залученість населення до суспільно-корисних робіт, фото-4

Лише з початку поточного року до таких робіт було залучено близько 200 осіб, серед яких як місцеві мешканці, так і внутрішньо переміщені особи. Вони були працевлаштовані до комунальних підприємств міста як розвантажувачі гуманітарної допомоги; до ККСН – надавали допомогу в наборі реєстрів її набувачів, працювали у старостинських округах косарями та різноробами.

На Донеччині обговорили працевлаштування ВПО та залученість населення до суспільно-корисних робіт, фото-5

«Участь у суспільно корисних роботах – це можливість долучитися до перемоги на трудовому фронті. Завдяки плідній співпраці Покровського центру зайнятості та комунальних підприємств громади, гуманітарного штабу, ККСН, робота із залучення ще більшої кількості осіб з числа безробітних ВПО, мають плідний результат і буде надалі продовжуватись. Особливо ця потреба відчувається у старостинських округах, бо у сільській місцевості мало підприємств, де мешканці сіл можуть працювати», – зауважила Наталія Іваньо. За результатами засідання напрацьовані спільні рішення та надані відповідні доручення щодо надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, які прагнуть знайти роботу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Донеччина #ВПО #працевлаштування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...