• Головна
  • Чому важливо знати про рівень глюкози у крові?
Новини компаній
15:00, 25 квітня

Чому важливо знати про рівень глюкози у крові?

Новини компаній

У тих випадках, коли потрібно провести діагностику такого захворювання як цукровий діабет, важливо враховувати такий показник, як рівень цукру у крові. Існує певна норма цукру у крові, якого бажано дотримуватися, щоб не турбуватися за самопочуття.

Варто відзначити, що цукровий діабет являється другою за поширеністю проблемою сучасного світу, займаючи місце після серцево-судинних захворювань. Головна небезпека діабету полягає у можливості ускладнення, бо хророба може призвести до інвалідності та навіть до передчасної смерті. Але якщо навіть вийде уникнути таких складних наслідків, все одно, діабет суттєво погіршує життя людини, підвищуючи ризик складних інфекцій та вірусів. Проте панікувати не варто, бо якщо турбуватися про здоров’я, то у більшості випадків появи діабету другого типу можна уникнути з великою вірогідністю. Дана мета досягається завдяки проведенню профілактики та діагностиці.

Навіть така хвороба як цукровий діабет здатна слабнути, якщо вміти з нею боротися. Не потрібно впадати у паніку і вважати, що виходу немає.

Чому важливо знати про рівень глюкози у крові? , фото-1

Яким чином проводиться діагностика цукрового діабету?

Найбільш простим та популярним способом провести діагностику цукрового діабету, являється перевірка показників глюкози у крові. Результати аналізу показують рівень цукру у крові у конкретний момент. Що саме здатне впливати на рівень цукру у крові? Йдеться про наступні фактори:

  • Який людина веде спосіб життя;
  • Якого раціону харчування людина притримується;
  • Чи вживає певні медикаменти, які має супутні захворювання;
  • Береться до уваги психоемоційний стан людини, як часто можуть виникати у житті стреси.

Все це може напряму впливати на те, який у людини рівень цукру у крові. Важливо розуміти, що перевіряти рівень цукру у крові потрібно регулярно. Щоб таким чином залишатися впевненим, що все добре чи, навпаки, потрібно застосовувати певні дії для вирішення проблеми.

Як підготуватися до здачі аналізів на цукор?

Для того, щоб результати аналізів виявилися максимально вірними, потрібно потурбуватися про правильну підготовку до процесу:

  • Здача аналізу на рівень глюкози у крові повинна проходити натщесерце. Тобто, людина має поголодувати 8-14 годин до цього;
  • На підвищення показників можуть впливати певні фактори. Наприклад, якщо людина приймає сечогінні препарати, кофеїн, гормони росту;
  • Також показники можуть знижуватися через анаболічні стероїди, інсулін, препарати, що знижують цукор та інше;
  • Жінкам не варто здавати кров на аналіз під час менструації, бо результат виявиться не точним. Оскільки у такий період рівень цукру у жіночому організмі являється нестабільним, тому доведеться контролювати на постійній основі.

Важливо також не забувати і про референтні значення, які можуть відрізнятися, в залежності від лабораторії, в якій проводяться дослідження.

Коли показники глюкози не у нормі

В залежності від різних факторів, протягом дня, рівень глюкози у крові може проходити зміни. Тобто, може зростати чи, навпаки, знижуватися і це нормальне явище. Проте, якщо спостерігаються зміни нижче норми чи вище, то це серйозний привід задуматися. Оскільки такі показники можуть нести у собі небезпеку.

Саме тому важливо регулярно проводити аналіз крові, перевіряючи рівень глюкози. Якщо відслідковувати зміни, тоді можна буде оперативне відреагувати на небезпечні показники. Перехопивши захворювання на ранній стадії, лікування матиме максимальний ефект.

Головне не залишати все як є, коли відчуваєте хоча б мінімальні ознаки небезпечного захворювання, які потребують перевірки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...