• Головна
  • Виплата пенсій у Донецькій області. Як пройти процес ідентифікації та чи доставляють виплати до лінії фронту
17:45, 13 травня

Виплата пенсій у Донецькій області. Як пройти процес ідентифікації та чи доставляють виплати до лінії фронту

Виплата пенсій у Донецькій області. Як пройти процес ідентифікації та чи доставляють виплати до лінії фронту

Незважаючи на активні бойові дії, у Донецькій області проживає велика кількість осіб, які отримують пенсійні виплати. Як йдуть справи з їх нарахуванням, чому відбувається процес ідентифікації та як отримувати виплати поблизу лінії фронту - нижче в нашому матеріалі.

Які бувають види пенсій та її мінімальний розмір у 2024 році

Варто зазначити, що в Україні передбачено чотири види пенсійних виплат:

  • пенсія за віком;

  • пенсія для людей з інвалідністю;

  • пенсія по втраті годувальника;

  • пенсія за вислугу років.

Індексація пенсії у 2024 році відбулася 1 березня і 1 квітня. У результаті мінімальна пенсія в Україні для різних категорій склала:

  • пенсіонерам із недостатнім страховим стажем - 2725 гривень;

  • пенсіонерам віком 65-70 років зі стажем 30-35 років, які вже не працюють - 3370 гривень;

  • пенсіонерам 70-80 років і стажем 30-35 років - 3240 гривень;

  • пенсіонерам старше 80 років і стажем 20-25 років - 3370 гривень;

  • пенсіонерам молодше 70 років і стажем 30-35 років - 2980 гривень.

Чи працює Пенсійний фонд у Донецькій області

У Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області нам повідомили, що фінансування і виплату пенсій здійснюють своєчасно і в повному обсязі у встановлену кожному пенсіонеру дату через відділ поштового зв'язку та банківські установи.

При цьому Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області в умовах воєнного стану продовжує здійснювати прийом та обслуговування громадян на 15 майданчиках області. Йдеться про низку населених пунктів, а саме Слов'янськ, Краматорськ, Добропілля, Покровськ, Мирноград, Дружківку, Костянтинівку, Лиман, Селидове, Новогродівку та Олександрівку. У частині з цих населених пунктів представники Пенсійного фонду працюють у відділеннях "Приватбанку".

Також відомство надає послуги з питань пенсійного забезпечення, житлових субсидій, пільг і страхових виплат:

  • під час виїзних прийомів на віддалених робочих місцях у територіальних громадах, які здійснюються згідно з графіком, погодженим з органами місцевої влади;

  • у гуманітарних центрах підтримки /штабах /хабах на території інших областей.

Як зв'язатися з Пенсійним фондом у Донецькій області, якщо виникли запитання

Відомство нам повідомило, що отримати консультації можливо за допомогою телефонів "гарячої лінії" Головного управління:

  • 0 800 400 870

  • 0 800 406 360

  • 0 800 406 370

Також є додатковий телефон "гарячої лінії" для дзвінків через Viber, WhatsApp, Telegram +380 66 530 84 71.

Крім цього існує телефон "гарячої лінії" для військовослужбовців та деяких інших категорій громадян 0 800 404 670. Додатково для військовослужбовців та деяких інших категорій громадян діє телефон +380 66 137 61 95 з можливістю дзвінків через Viber, WhatsApp, Telegram.

Вирішити всі питання, що входять до компетенції Пенсійного фонду, можливо ще й дистанційно через веб-портал електронних послуг. Для цього потрібно перейти за посиланням.

Що таке процес ідентифікації та як його пройти

У Департаменті пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Пенсійного фонду України нам повідомили, що пенсіонерам-переселенцям для продовження нарахування виплат необхідно пройти фізичну ідентифікацію, якщо ж вони цього не робили під час дії карантину.

"Територіальні органи Пенсійного фонду України продовжують виплату пенсії таким особам до 31.03.2024, а після цієї дати - у разі проходження особою фізичної ідентифікації", - повідомили чиновники.

У відомстві нам повідомили, що є щонайменше шість способів для проходження процесу ідентифікації для пенсіонерів-переселенців, які отримують виплати в "Ощадбанку":

  • Особисто звернутися до відділення Пенсійного фонду;

  • Пройти ідентифікацію в електронному кабінеті Пенсійного фонду;

  • Пройти процес ідентифікації за допомогою відеозв'язку;

  • Відвідати відділення "Ощадбанку";

  • Відвідати дипломатичну установу України, якщо пенсіонер перебуває за кордоном;

  • Пенсійний фонд сам може отримати інформацію у держпідприємства, яке підпорядковується Мінсоцполітики.

У Пенсійному фонді нам повідомили, що чисельність пенсіонерів, з числа внутрішньо переміщених осіб, які набули зазначеного статусу до 24.02.2022, пройшли фізичну ідентифікацію та отримують пенсійні виплати, становить 228,4 тисяч осіб, зокрема з Донецької області - 93,7 тисяч осіб.

Водночас Пенсійний фонд уточнив, що продовжує проводити нарахування всіх належних виплат для осіб, які проживають на окупованих територіях. Водночас чиновники раніше уточнювали, що якщо ідентифікацію вже пройдено, але пенсію ще не виплатили - потрібно звернутися до органів Пенсійного фонду та повідомити про дату і спосіб проходження ідентифікації. Тоді виплату пенсії відновлять з урахуванням коштів за всі місяці, коли її не виплачували.

Коли очікувати на наступне підвищення пенсій

Пенсійний фонд повідомляє, що влітку 2024 року в Україні очікується підвищення пенсійних виплат для деяких категорій громадян. Зокрема, йдеться про пенсіонерів, старших за 70 років. Вони можуть отримати вікову надбавку, розмір якої залежить від віку:

  • особи від 70 до 74 років включно отримають додатково 300 гривень;

  • від 75 до 79 років включно - 456 гривень;

  • від 80 років - 570 гривень.

Така доплата нараховується автоматично і вона додається до основного розміру пенсії. За даними Пенсійного фонду України, станом на 1 квітня 2024 року всього налічується 10 154 705 осіб.

Чи можуть отримати виплати пенсіонери, які проживають поблизу лінії фронту

У прифронтових громадах залишається ще достатня кількість людей, здебільшого це якраз пенсіонери. При цьому там не працюють відділення Пенсійного фонду і можуть навіть не функціонувати банкомати. Тому формально пенсію таким людям можуть нараховувати на картку, але скористатися нею вони не зможуть.

Приміром, в Сіверській громаді, яка перебуває під постійними обстрілами, місцева влада спільно з представниками "Укрпошти" привозить пенсії місцевим жителям у вигляді готівки.

Чиновники пояснюють, що сповіщають людей про приїзд заздалегідь, щоб вони могли зібратися і прийти в обумовлене місце. При цьому влада може навіть організовувати спецрейси із сіл, куди "Укрпошта" не може приїхати. 

Автор: Дмитро Браславський 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пенсії #соцвиплати #переселенці #ВПО #Донеччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...