![](https://s.06239.com.ua/section/logo/upload/pers/47/logo.png?20240727)
15:00, 16 травня
"Вишиваю волю, вишиваю долю": в Покровську працівники культури долучились до обласної акції до Дня вишиванки
!["Вишиваю волю, вишиваю долю": в Покровську працівники культури долу... "Вишиваю волю, вишиваю долю": в Покровську працівники культури долучились до обласної акції до Дня вишиванки](/dist-assets/images/cap.jpg)
Донецька ОДА ініціювала акцію «Вишиваю волю, вишиваю долю», в рамках якої мешканці регіону вишивають спеціально розробленими обласними працівниками культури символами орнаменти та закодовані слова Воля, Доля і Донеччина.
Крім цього, за рекомендаціями Донецького обласного навчального методичного центру культури була зроблена фотозона з цими кодованими словами.
!["Вишиваю волю, вишиваю долю": в Покровську працівники куль..., фото-1 "Вишиваю волю, вишиваю долю": в Покровську працівники культури долучились до обласної акції до Дня вишиванки, фото-1](/dist-assets/images/cap.jpg)
«Подібна обласна акція проходить цього року вперше. Маємо надію, що вона стане традиційною. Ми до неї залюбки долучилися. День вишиванки щороку нам приносить надзвичайно позитивні емоції. Всі дуже гарні, у вишитих сорочках, і кожен з нас розуміє, що ми дотичні до цього виду мистецтва, адже воно йде глибоко в наше коріння. В кожного з нас в родині обов'язково вишивалися сорочки, ми пишаємося цим і знаємо, що ми справжні українці», – зазначила начальниця відділу культури та ОКС Олени Олехнович.
!["Вишиваю волю, вишиваю долю": в Покровську працівники куль..., фото-2 "Вишиваю волю, вишиваю долю": в Покровську працівники культури долучились до обласної акції до Дня вишиванки, фото-2](/dist-assets/images/cap.jpg)
За словами істориків та археологів, певні елементи вишиванки існували ще на одязі скіфів. Вони проживали на території сучасної України до нашої ери за часів Київської Русі й також носили вишитий одяг. А згадки про особливе вбрання русинів можна знайти в записках багатьох мандрівників.
!["Вишиваю волю, вишиваю долю": в Покровську працівники куль..., фото-3 "Вишиваю волю, вишиваю долю": в Покровську працівники культури долучились до обласної акції до Дня вишиванки, фото-3](/dist-assets/images/cap.jpg)
Якщо говорити про мотиви, які зустрічаються в українській вишивці, то найдавнішими вважаються геометричні візерунки: різноманітні ромби, зиґзаґи, кола, хвилясті лінії, меандри, цятки тощо. Водночас використовувались такі вишивальні техніки як пряма гладь та «ретязь»(різновид «хрестика»). Остання була особливо популярною на заході сучасної України.
!["Вишиваю волю, вишиваю долю": в Покровську працівники куль..., фото-4 "Вишиваю волю, вишиваю долю": в Покровську працівники культури долучились до обласної акції до Дня вишиванки, фото-4](/dist-assets/images/cap.jpg)
!["Вишиваю волю, вишиваю долю": в Покровську працівники куль..., фото-5 "Вишиваю волю, вишиваю долю": в Покровську працівники культури долучились до обласної акції до Дня вишиванки, фото-5](/dist-assets/images/cap.jpg)
На Донеччині полюбляли поєднання червоно-чорного кольору на світлому білому тлі. Оздоблювали вишиванки мережкою та вирізуванням. Загалом, вишивали різними техніками. Кольори ниток, якими вишивали жіночі та чоловічі сорочки – традиційно червоний, білий і чорний.
!["Вишиваю волю, вишиваю долю": в Покровську працівники куль..., фото-6 "Вишиваю волю, вишиваю долю": в Покровську працівники культури долучились до обласної акції до Дня вишиванки, фото-6](/dist-assets/images/cap.jpg)
У рамках акції покровські майстрині вишивали стібки українських орнаментів, які наближають перемогу та мирне майбутнє для нашого народу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:00
Вчора
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...