«Цензура Лінча» у Красноармійську

Роль ЗМІ у виборчих перегонах неможливо недооцінювати, адже це важливе джерело, що здатне надати правдиву картину суспільно-політичних процесів. Однак, для деяких політичних суб’єктів у Красноармійську ЗМІ становлять скоріш небезпечного конкурента, ніж можливість розширити інформаційні можливості громадян. Про це йде мова у статті сайту "Новости Донбасса"

13 жовтня у користувачів інтернету міста Красноармійськ виниккли труднощі з доступом до сайту 06239.com.ua. Замість матеріалів сайту на домені з’явилася інформація в якій пояснювалося, що громадська організація «Контроль та безпека» призупинила діяльність ресурсу через «багаточисельні факти розміщення на ресурсі матеріалів, котрі розпалюють розбрат та ворожнечу в українському суспільстві, спекулюють на темі війни в українському Донбасі».

Активісти «Сильних громад Донеччини» з’ясували, що так звана громадська організація «Контроль та безпека» зареєстрована у сусідньому Димитрові, міський голова якого Руслан Требушкін був неодноразовим фігурантом журналістських розслідувань сайту.

Зокрема, 06239.com.ua неодноразово звертав увагу на те, що одним з засновників ТОВ «Імперія нафтапродукт», відносно якого відкрите кримінальне провадження про можливу привласнення бюджетних коштів Димитрова, є брат чинного голови Олексій Требушкін.

Цікаво, що Руслан Требушкін балотується на посаду Красноармійського міського голови.
Громадська організація «Контроль та безпека» була створена у червні 2015 року, а вже 12 серпня на 105-й сесії Димитрівської міської ради було прийнято рішення про часткове державне фінансування статутної діяльності організації на період з серпня по жовтень 2015 року на суму в 700 тисяч гривень.

Слід зауважити, що часткове фінансування статутної діяльності громадських організацій є легальним інструментом взаємодії органу місцевого самоврядування і суб’єкту громадянського суспільства, проте подив викликає, що фінансування отримала тільки-но зареєстрована організація, зважаючи також на те, що в місті існує ціла низка об’єднань з більшою операційною історію дій і здобутків. На момент написання матеріалу «Сильні громади Донеччини» готують запит про обсяги фінансування ГО та звітування про використання нею бюджетних коштів.

ОНОВЛЕНО: раніше “Сильні громади Донеччини” повідомляли, що доступ до сайту був ускладнений лише у абонентів одного з провайдерів міста. За уточненою інформацією, з подібною проблемою стикалися і абоненти інших інтернет-провайдерів.

Активісти звернулися до керівника громадської організації, яка надіслала скаргу. Відповідно до відомостей державного реєстру ним є Никитов Олексій Вікторович.

У телефонній розмові з Олексієм Вікторовичем ми попросили надати коментарі відносно ситуації - на яких засадах керівником громадської організації були здійснені обмеження діяльності по-перше суб’єкта господарювання (сайту)? А по-друге, чому обмежено право людей на отримання різноманітної інформації і чи воно не суперечить закону?

У своєму коментарі Олексій Вікторович пояснює свої намагання підмінити судову гілку влади тим, що його та його колег «цеплял факт», коли редактори не закривають «коментарий, оставленный сепаратистами, терористами».

Образу Олексія Вікторовича можна зрозуміти, зважаючи на те, що за інформацією «Сильних громад Донеччини» він є колишнім бійцем одного з добровольчих батальйонів. Проте на сайті міститься об’єктивно патріотичний контент. За результатами моніторингу ресурсу, протягом тривалого часу, громадські активісти та медіа-експерти не виявляли жодних закликів до тероризму чи сепаратизму у матеріалах сайту.

Анонімне джерело, яке мало відношення до редакційної політики сайту 06238, повідомило нам, що власником ресурсу є представники місцевого осередку «Блоку Петра Порошенка-Солідарність», тож ситуація з обмеженням доступу набуває ще й політичного характеру. На момент написання матеріалу доступ до сайту відновлений, щодо факту блокування за заявою одного з керівників ресурсу відкритий запис у Єдиному державному реєстрі досудових розслідувань.

«Сильні громади Донеччини» продовжать слідкувати за розвитком подій та пропонують журналістам сайту, представникам громадської організації «Контроль та безпека», а також Димитрівському міському голові Руслану Требушкіну та висуванцю у міські голови Красноармійська від «Блоку Петра Порошенка-Солідарність» Сергію Дорошу сісти за один стіл для публічної дискусії. Ми готові стати медіаторами у розв’язанні цього конфлікту, який не тільки не додає прозорості виборчій кампанії, а й відверто паплюжить політичну конкуренцію у місті.

Олександр Дмітрієв – головний аналітик руху «Сильні громади Донеччини», Наталія Рижкова – регіональний координатор руху «Сильні громади Донеччини» в Красноармійську

Думки авторів можуть не співпадати з позицією редакції

Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Изложение
0/12
Актуальность
0/12
Автор
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Ответственный за раздел
Анна Денисенко
Доброго времени суток, уважаемые читатели!
Просим обращаться к редакции сайта с интересующими Вас вопросами. Нам важно знать именно Ваше мнение. Мы работаем для Вас!!!
066-654-64-64
Skype: denisenko_anna25