«Цензура Лінча» у Красноармійську

Роль ЗМІ у виборчих перегонах неможливо недооцінювати, адже це важливе джерело, що здатне надати правдиву картину суспільно-політичних процесів. Однак, для деяких політичних суб’єктів у Красноармійську ЗМІ становлять скоріш небезпечного конкурента, ніж можливість розширити інформаційні можливості громадян. Про це йде мова у статті сайту "Новости Донбасса"

13 жовтня у користувачів інтернету міста Красноармійськ виниккли труднощі з доступом до сайту 06239.com.ua. Замість матеріалів сайту на домені з’явилася інформація в якій пояснювалося, що громадська організація «Контроль та безпека» призупинила діяльність ресурсу через «багаточисельні факти розміщення на ресурсі матеріалів, котрі розпалюють розбрат та ворожнечу в українському суспільстві, спекулюють на темі війни в українському Донбасі».

Активісти «Сильних громад Донеччини» з’ясували, що так звана громадська організація «Контроль та безпека» зареєстрована у сусідньому Димитрові, міський голова якого Руслан Требушкін був неодноразовим фігурантом журналістських розслідувань сайту.

Зокрема, 06239.com.ua неодноразово звертав увагу на те, що одним з засновників ТОВ «Імперія нафтапродукт», відносно якого відкрите кримінальне провадження про можливу привласнення бюджетних коштів Димитрова, є брат чинного голови Олексій Требушкін.

Цікаво, що Руслан Требушкін балотується на посаду Красноармійського міського голови.
Громадська організація «Контроль та безпека» була створена у червні 2015 року, а вже 12 серпня на 105-й сесії Димитрівської міської ради було прийнято рішення про часткове державне фінансування статутної діяльності організації на період з серпня по жовтень 2015 року на суму в 700 тисяч гривень.

Слід зауважити, що часткове фінансування статутної діяльності громадських організацій є легальним інструментом взаємодії органу місцевого самоврядування і суб’єкту громадянського суспільства, проте подив викликає, що фінансування отримала тільки-но зареєстрована організація, зважаючи також на те, що в місті існує ціла низка об’єднань з більшою операційною історію дій і здобутків. На момент написання матеріалу «Сильні громади Донеччини» готують запит про обсяги фінансування ГО та звітування про використання нею бюджетних коштів.

ОНОВЛЕНО: раніше “Сильні громади Донеччини” повідомляли, що доступ до сайту був ускладнений лише у абонентів одного з провайдерів міста. За уточненою інформацією, з подібною проблемою стикалися і абоненти інших інтернет-провайдерів.

Активісти звернулися до керівника громадської організації, яка надіслала скаргу. Відповідно до відомостей державного реєстру ним є Никитов Олексій Вікторович.

У телефонній розмові з Олексієм Вікторовичем ми попросили надати коментарі відносно ситуації - на яких засадах керівником громадської організації були здійснені обмеження діяльності по-перше суб’єкта господарювання (сайту)? А по-друге, чому обмежено право людей на отримання різноманітної інформації і чи воно не суперечить закону?

У своєму коментарі Олексій Вікторович пояснює свої намагання підмінити судову гілку влади тим, що його та його колег «цеплял факт», коли редактори не закривають «коментарий, оставленный сепаратистами, терористами».

Образу Олексія Вікторовича можна зрозуміти, зважаючи на те, що за інформацією «Сильних громад Донеччини» він є колишнім бійцем одного з добровольчих батальйонів. Проте на сайті міститься об’єктивно патріотичний контент. За результатами моніторингу ресурсу, протягом тривалого часу, громадські активісти та медіа-експерти не виявляли жодних закликів до тероризму чи сепаратизму у матеріалах сайту.

Анонімне джерело, яке мало відношення до редакційної політики сайту 06238, повідомило нам, що власником ресурсу є представники місцевого осередку «Блоку Петра Порошенка-Солідарність», тож ситуація з обмеженням доступу набуває ще й політичного характеру. На момент написання матеріалу доступ до сайту відновлений, щодо факту блокування за заявою одного з керівників ресурсу відкритий запис у Єдиному державному реєстрі досудових розслідувань.

«Сильні громади Донеччини» продовжать слідкувати за розвитком подій та пропонують журналістам сайту, представникам громадської організації «Контроль та безпека», а також Димитрівському міському голові Руслану Требушкіну та висуванцю у міські голови Красноармійська від «Блоку Петра Порошенка-Солідарність» Сергію Дорошу сісти за один стіл для публічної дискусії. Ми готові стати медіаторами у розв’язанні цього конфлікту, який не тільки не додає прозорості виборчій кампанії, а й відверто паплюжить політичну конкуренцію у місті.

Олександр Дмітрієв – головний аналітик руху «Сильні громади Донеччини», Наталія Рижкова – регіональний координатор руху «Сильні громади Донеччини» в Красноармійську

Думки авторів можуть не співпадати з позицією редакції

Красноармейск сайт 06239
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
В Покровской центральной больнице появился цифровой видеоколоноскоп – оборудование, которое даст возможность более качественно проводить обследования желудочно-кишечного тракта, детально оценивать структуру ткани и с более высокой точностью выявлять на ранних стадиях онкозаболевания у пациентов. Вопрос о его приобретении, а также оснащении больницы другим оборудованием стал остро в процессе реформирования медучреждения. За помощью врачи обратились к замес...
Общество
Відключення водопостачання! У четвер 24 вересня через проведення ремонтних робіт ДТЕК Донецькі електромережі і відключення повітряної лінії 110 кВ "Котляревская - Желанна" з 8.00 до 13.00 буде знеструмлена і зупинена Карлівська фільтрувальна станція. Тимчасово припиниться подача води Покровській, Селидівській та Добропільській групам міст. Водопостачання буде відновлено після подачі напруги, відновлення технологічних процесів на фільтрувальної станції та...
Общество
После проведения местных выборов в Украине не будет вспышки заболеваемости COVID-19. Об этом заявил председатель Госпотребслужбы Киева Олег Рубан в комментарии "РБК-Украина". Он отметил, что к вспышке приводит длительное общение в организованных коллективах, а на выборах такого не будет."Выборы - это то мероприятие, где вспышки не будет. Потому что к вспышке приводит длительное общение в организованных коллективах, более 15 человек. При выборах такого обще...
Общество
Програма «Стоп наркотик», ініційована заступником Покровського міського голови Ярославом Хотнянським, продовжує працювати і давати позитивні результати у викритті наркопоставщіков і боротьбі з наркоманією в місті. У Покровську правоохоронці виявили чоловіка, який віз 100 згортків з наркотиками, мирноградські поліцейські виявили у місцевого жителя «знайдену» наркотичну речовину, а селидівські поліцейські завадили потраплянню марихуани до виправної колонії....
Общество
Приемные отделения 11 опорных учреждений здравоохранения отремонтируют в Донецкой области, - сообщает пресс-служба Донецкой облгосадминистрации. Общая стоимость проектов по реконструкции и капитальных ремонтов приемных отделений в опорных больницах региона составляет 271,5 млн гривен. Деньги на это привлекут из государственного, областного и местных бюджетов, а также финподдержку окажет Международный Комитет Красного Креста. В настоящее время завершены раб...
Общество
В Покровске в ОШ №12 и УВК №1 зафиксированы случаи COVID-19. Данную информацию журналистам 06239 подтвердили в Покровском ГорОО.  Как стало известно, в ОШ№12 заболел учащийся 11 класса. В связи с этим все дети в классе теперь получают задания в дистанционном режиме. В УВК №1 коронавирус подтвердился у преподавателя старших классов. В связи с этим, 4 класса (10-11) отправлены на самоизоляцию. Отметим, школьники отправлены на самоизоляцию на 14 дней.
Общество
Одной из самых частых причин возникновения задолженности перед электропоставщиком YASNO, даже если потребитель регулярно платит за электроэнергию, являются ошибочные оплаты по реквизитам другой компании. Например, если платежи были осуществлены на счет предыдущего поставщика, который с 1 января 2019 выполняет функции оператора системы распределения, отвечает за работу сетей и не принимает оплаты от клиентов за текущее электропотребление. По требованию кли...
Общество
Сегодня, 23 сентября, в Покровске по инициативе отдела культуры, туризма и охраны культурного наследия городского совета прошел ІІI фестиваль «Зализняк-fest». Главной целью мероприятия стало привлечение внимание к фигуре Марка Никитича Зализняка – нашего талантливого земляка, фотографа и летописца Донецкого края. Наследство Марка Никитича – это около 5 тысяч фотографий, на которых запечатлена жизнь крестьян, живших на территории современных Покровского и М...
Политические новости
22 сентября в городе Бахмут (Донецкая область) состоялось выездное заседание подкомитета по вопросам спорта высших достижений и спортивной деятельности Комитета Верховной Рады Украины по вопросам молодежи и спорта. В мероприятии приняли участие народные депутаты Украины (фракция «Слуга Народа») Ольга Саладуха и Георгий Мазурашу, заместитель Министра молодежи и спорта Украины Виталий Лавров, заместитель председателя Донецкой облгосадминистрации Вадим Филашк...
Ответственный за раздел
Анна Денисенко
Доброго времени суток, уважаемые читатели!
Просим обращаться к редакции сайта с интересующими Вас вопросами. Нам важно знать именно Ваше мнение. Мы работаем для Вас!!!
066-654-64-64
Skype: denisenko_anna25