• Головна
  • З 1 жовтня водії зобов’язані вмикати фари автомобіля за містом
12:40, 1 жовтня 2022 р.

З 1 жовтня водії зобов’язані вмикати фари автомобіля за містом

З 1 жовтня водії зобов’язані вмикати фари автомобіля за містом
Згідно з Правилами дорожнього руху, з 1 жовтня до 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути включені денні ходові вогні. У разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу - ближнє світло фар. Це правило діє цілодобово. 
Як говориться у пункті 9.8 Правил дорожнього руху (ПДР), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 №1306, у темний час доби, а також у тунелях і за умов недостатньої видимості, незалежно від ступеня освітлення дороги та пори року, на транспорті повинні бути включені:
  •   на всіх механічних транспортних засобах - фари ближнього (дальнього) світла;
  •   на мопедах (велосипедах) і гужових возах (санях) - фари або ліхтарі;
  •   на причепах та транспортних засобах, що буксируються - габаритні ліхтарі.
В умовах недостатньої видимості на механічних транспортних засобах можна ввімкнути дальнє світло фар або додатково протитуманні фари за умови, що це не буде засліплювати інших водіїв.
Зверніть увагу! Якщо в умовах недостатньої видимості у світлий час доби замість ближнього світла фар були включені протитуманні фари, згідно з Правилами дорожнього руху, це не вважається порушенням. При цьому протитуманні фари не обов’язково вмикати. Правила говорять, що їх можна використовувати в умовах недостатньої видимості як окремо, так і разом з ближнім світлом фар, а в темну пору доби на неосвітлених ділянках дороги - тільки з ближнім або дальнім світлом фар.
Окремо підкреслимо, що використання задніх протитуманних вогнів дозволяється виключно в умовах недостатньої видимості в темний або світлий час.
Своєю чергою зауважимо, що знехтування вимогою і не ввімкнення ходових вогнів з 1 жовтня до 1 травня буде каратись відповідно до закону. Водія притягнуть до відповідальності за ст. 125 Кодексу України про адміністративні правопорушення як за порушення Правил дорожнього руху, не передбачене іншими статтями КУпАП. Санкція за таке порушення - попередження.
Адже сама мета вимоги про включення вогнів полягає у тому, щоб додатково позначати транспортний засіб в умовах недостатньої видимості в осінньо-зимовий період. Тому вимогу про ввімкнення ходових вогнів ігнорувати не можна, щоб не піддавати ризику себе та інших учасників дорожнього руху.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#водії
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...